ŠPA: Granada se porazom oprostila od Primere!

Ekipa Granade porazom od 2:1 od Espanjola u poslednjem 38. kolu španske Primere, oprostila se od La Lige.

Fudbal 19.05.2017 | 23:46
Sva tri gola vidjena su u prvom poluvremenu. Espanjol je u trećem minutu poveo golom Lea Baptistaa, da bi samo pet minuta kasnije vodio sa 2:0 posle autogola Rubena Veza.

Granada je preko Andreasa Pereire u 22. minutu samo ublažila poraz.

Trinaestim porazom u poslednjih 15 mečeva u Primeri, fudbaleri Granade oprostili su se večeras od elitnog španskog fudbala bar na jednu sezonu.

Prežaljena Granada nije uspela da ne izgubi i na oproštaju od svoje publike na " Los Cármenes" stadionu, gde je na otvaranju poslednjeg, 38. kola Primere, Espanjol pobedio rezultatom 1:2 (1:2).

Sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Espanjol je u trećem minutu poveo golom Lea Baptistaa, da bi samo pet minuta kasnije vodio 2:0 posle autogola Rubena Veza.

Espanjol je prvenstvo završio sa 56 bodova i trenutno je na osmom mestu, sa dva boda više od Eibara i Alavesa, koji svoje mečeve igraju za vikend, dok je Granada i pre poslednje kola ispala iz lige, pošto je poslednja, 20, sa 20 bodova.