ITA: Roma bez problema sa Peskarom!

Ekipa Rome savladala je Peskaru u gostima u poslednjem susretu 33. kola Serije A – 4:1 (2:0).  Tandem Faraona – Romin mlazni pogon! Liga šampiona sve bliža Rimu! Mohamed Salah dvostruku strelac, Stefan El Šaravi trostruki asistent u ubedljvom slavlju Vučice - 4:1.

Fudbal 24.04.2017 | 23:20
'Vučica' je 24. trijumfom u sezoni pobegla drugoplasiranom Napoliju na četiri boda, dok i dalje ima osam manje od vodećeg Juventusa.

Gosti su protiv poslednjeplasiranog domaćina pobedu najavili u finišu prvog dela igre, kada su napokon uspeli da probiju bedem.

Za vođstvo je pogodio Kevin Strotman u 44. minutu, da bi samo minut kasnije Radža Naingolan duplirao prednost.

Posle pogotka Mohameda Salaha, posle 180 sekundi igre u nastavku, sve je bilo i definitivno jasno, a onda je Egipćanin još jednom bio strelac.

Konačan rezultat susreta postavlja Ahmad Benali u 83. minutu.

Romini egipatski faraoni Mohamed Salah i Stefan El Šaravi večeras su bili kobni po nejaku Peskaru, kojoj ove sezone nije bilo mesto u Seriji A. Ipak, to Vučici nije smetalo da dođe do tri velika boda na još jednom gostovanju, uveća prednost u odnosu na trećeoplasirani Napoli na četiri boda i derbi sa Lacijem dočeka u izuzetnom raspoloženju – 1:4 (0:2).

Nesrećna ekipa Zdenjeka Zemana pala je za svega dva minuta u finišu prvog poluvremena, kada su prvo Strotman, a odmah potom i Najngolan poslali loptu iza leđa Vinćenca Fioriloa. El Šaravi je namestio prvi pogodak na meču, a onda i poslednja dva Mohamedu Salahu, kada Peskara i definitivno bila nokautirana. El Šaravi je veliku nesebičnost pokazao posebno kod četvrtog gola, kada je imao priliku da i sam zatrese mrežu rivala, ali se odlučio na dodavanje saigraču koji je bio u povoljnijoj situaciji.

Romina pobeda je bila sigurna i ubedljiva, ali je trenutak iz 71. minuta pokazao da nešto ipak ne štima na relaciji Lučano Spaleti – ostatak tima. Strateg Vučice se tada odlučio da iz igre izvede upornog Edina Džeka, kojem je to teško palo, s obzirom da juri zlatnu kopačku Evrope, pa je žestoko izvređao šefa struke Rimljana dok je izlazio iz igre. Ipak,Spaletijava reakcija je izostala, što ne znači da je neće biti na kraju utakmice.

Meču u Peskari prisustvovao je i novoizabrani sportski direktor Vučice Ramon Rodrigez Verdeho Monći.

Derbi dela Kapitale zakazan je za sledeću nedelju s početkom od 12.30, a ta utakmica znači i ulazak Rome u tešku seriju mečeva, jer posle toga sledi gostovanje Milanu, pa derbi sa Juventusom na Olimpiku.