ИТА: Рома без проблема са Пескаром!

Екипа Роме савладала је Пескару у гостима у последњем сусрету 33. кола Серије А – 4:1 (2:0).  Тандем Фараона – Ромин млазни погон! Лига шампиона све ближа Риму! Мохамед Салах двоструку стрелац, Стефан Ел Шарави троструки асистент у убедљвом слављу Вучице - 4:1.

Фудбал 24.04.2017 | 23:20
'Вучица' је 24. тријумфом у сезони побегла другопласираном Наполију на четири бода, док и даље има осам мање од водећег Јувентуса.

Гости су против последњепласираног домаћина победу најавили у финишу првог дела игре, када су напокон успели да пробију бедем.

За вођство је погодио Кевин Стротман у 44. минуту, да би само минут касније Раџа Наинголан дуплирао предност.

После поготка Мохамеда Салаха, после 180 секунди игре у наставку, све је било и дефинитивно јасно, а онда је Египћанин још једном био стрелац.

Коначан резултат сусрета поставља Ахмад Бенали у 83. минуту.

Ромини египатски фараони Мохамед Салах и Стефан Ел Шарави вечерас су били кобни по нејаку Пескару, којој ове сезоне није било место у Серији А. Ипак, то Вучици није сметало да дође до три велика бода на још једном гостовању, увећа предност у односу на трећеопласирани Наполи на четири бода и дерби са Лацијем дочека у изузетном расположењу – 1:4 (0:2).

Несрећна екипа Здењека Земана пала је за свега два минута у финишу првог полувремена, када су прво Стротман, а одмах потом и Најнголан послали лопту иза леђа Винћенца Фиорилоа. Ел Шарави је наместио први погодак на мечу, а онда и последња два Мохамеду Салаху, када Пескара и дефинитивно била нокаутирана. Ел Шарави је велику несебичност показао посебно код четвртог гола, када је имао прилику да и сам затресе мрежу ривала, али се одлучио на додавање саиграчу који је био у повољнијој ситуацији.

Ромина победа је била сигурна и убедљива, али је тренутак из 71. минута показао да нешто ипак не штима на релацији Лучано Спалети – остатак тима. Стратег Вучице се тада одлучио да из игре изведе упорног Едина Џека, којем је то тешко пало, с обзиром да јури златну копачку Европе, па је жестоко извређао шефа струке Римљана док је излазио из игре. Ипак,Спалетијава реакција је изостала, што не значи да је неће бити на крају утакмице.

Мечу у Пескари присуствовао је и новоизабрани спортски директор Вучице Рамон Родригез Вердехо Монћи.

Дерби дела Капитале заказан је за следећу недељу с почетком од 12.30, а та утакмица значи и улазак Роме у тешку серију мечева, јер после тога следи гостовање Милану, па дерби са Јувентусом на Олимпику.