HOL: Fajenord se vratio na šampionski put! Ajaks ga uporno prati!

Poraz u derbiju, pa iživljavanje: Nikolaj Jorgensen uradio sve - dao tri, namestio dva! Fajenorod je na šampionskom putu, pošto je u Roterdamu stradao AZ.  Amin i Kasper vratili osmeh na lice navijačima u Amsterdamu! Celo prvo poluvreme, na neki način, Ajaks je bacio u vodu, a sva tri gola pala su u nastavku utakmice.

Fudbal 13.03.2017 | 11:00
Lepota fudbala. Uvek napred. Uvek na pobedu. Često je to delotvorno. Poraz u gradaskom derbiju od Sparte, minule sedmice, delovao je otrežnjujuće i inspirativno po igrače Fajenorda koji su na svom „De Kajpu“ razneli AZ Alkmar i učvrstili se na liderskoj poziciji Eredivizije. S jasnim ciljem da se sa iste ne pomere - 5:2.

Ekipa Đovanija van Bronhorsta igra dopadljivo, na gol više i takvo opredeljenje dovelo ju je do osme vezane pobede na svom terenu. Iako protivnik nije bio nimalo navian, pošto se AZ bori za plasmanu Evropi i u Roterdam je stigao posle četiri meča bez poraza.

Danas nije imao šansi pored razigranog Nikolaja Jorgensena. Danski napadač je najpre dao gol, onda asistirao Jensu Tonstri i Dirku Kajtu, da bi u finišu meča pogodio još dvaput. Prvo iz penala, pa iz igre. Taman da stigne do svog 18. preciznog hica u prvenstvu Holandije - naravno da je prvi na listi strelaca - ali i da ubeleži prvi het-trik u sezoni.

Možda je stvarno to ta sezona, jer Fajenord čeka titulu od 1999. godine!

Amin i Kasper vratili osmeh na lice navijačima u Amsterdamu! Celo prvo poluvreme, na neki način, Ajaks je bacio u vodu, a sva tri gola pala su u nastavku utakmice.

Ajaks se vratio na pobednički put, a ceh je morala da plati ekipa Tventea. Kopljanici su u Amsterdamu slavili sa 3:0 u meču 26. kola Eredivizije i sada ponovo imaju četiri boda zaostataka u odnosu na lidera Fajenord.

Najbolji igrač utakmice bili su Amin Junes, koji je postigao gol i zabeležio asistenciju i Kasper Dolberg, dvostruki strelac. Mada, domaća ekipa je nešto teže nego što pokazuje rezultat, došla do pobede.

Celo prvo poluvreme, na neki način, Ajaks je bacio u vodu, a sva tri gola pala su u nastavku utakmice.

Igrao se 55. minut kada je Junes iskoristio dodavanje Klasena i konačno načeo goste iz Enšedea. Junes se 12 minuta kasnije našao u ulozi asistenta, a mrežu Tventea zatresao je Kasper Dolberg.

U završnici utakmice fudbaleri Ajaksa stvorili su još nekoliko dobrih prilika da pobedu učine još ubedljivijom, a jednu od njih u prvom minutu sudijske nadoknade iskoristio je Dolberg na asistenciju Hakima Zijeha.