AO: Kontinen i Pirs šampioni u dublu!

Finsko-australijska kombinacija u finalu savladala čuvenu braću Brajan!

Tenis 28.01.2017 | 14:45
Henri Kontinen i Džon Pirs novi su šampioni Australijan opena u muškom dublu.

Finsko-australijska kombinacija je u dva seta za samo 74 minuta savladala legendarnu braću Brajan., Boba i Majka. Konačan rezultat je bio 7:5, 7:5. To je prva velika titula petim nositeljima koji su zaustavili Amerikance na putu ka njihovom šestom trofeju na prvom grend slemu sezone.

Oni su počeli da igraju zajedno od prošlogodišnjeg Australijan opena, a u 2016. godini osvojili su pet titula. Njih dvojica nemaju poraz u tri meča protiv braće Brajan, najtrofejnijeg dubla u istoriji.

Brajani su pokušavali da osvoje sedmu titulu u Melburnu, a ukupno 17. grend slem trofej i izjednače rekord Džona Njukomba.

Dan ranije, titulu u ženskom dublu uzele su Betani Matek Sends i Lusi Safarova. Finale miksa igra se poslednjeg radnog dana na AO od 06.00 po srednjoevropskom vremenu, a u njemu se sastaju Spirs/Kabal - Mirza/Dodig. Nakon njih od od 09.30 na teren izlaze Rodžer Federer i Rafael Nadal.

Izvor: mozzartsport/B92