OI - 200 metara: Bolt DA, Getlin NE u finalu!

Polufinalne trke na 200 metara donele su mnogo uzbuđenja na Olimpijskim igrama u Riju. Jamajčanka Tompson "kompletirala" zlata u sprintu, Amerikanke neprikosnovene na 100 metara prepone.

Ostali sportovi 18.08.2016 | 13:15
Posle finala na 100 metara ljubitelji sprinta sa nestrpljenjem su iščekivali polufinalne trke na 200 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

U žiži su opet bili Usein Bolt, naročito je jer je "jedva" izborio plasman u polufinale, i njegov ljuti rival Džastin Getlin.

Jamajčanin je opravdao ulogu favorita i kao najbrži izborio plasman u finale - 19,79 sekundi.

Tamo neće imati novi obračun sa Getlinom, jer on nije uspeo da ostvari vreme za prolaz među osam najboljih.

Srebrni sa 100 metara trku je završio za 20,13 sekundi i zauzeo treće mesto u trećoj polufinalnoj grupi, a ukupno deveto.

Bolt će u finalu imati druge rivale - Kanađanina Andre de Grasa, Amerikanca Lašona Merita, Francuza Kristofa Lametra, Alonsa Edvarda iz Paname, Britanca Adama Džemilija, Turčina Ramila Gulijeva i "večitog" finalistu Čurandija Martinu iz Holandije.

Ko će trijumfovati u trci na 200 metara videćemo u noći između četvrtka i petka, od 3.30 časova.

Za razliku od muškaraca, u konkurenciji žena podeljene su medalje u trci na 200 metara.

Zlatnim odličjem okitila se Jamajčanka Elani Tompson, koja je slavila i u trci na 100 metara u Riju.

Ona je stazu pretrčala za 21,78 sekundi i tako stigla do drugog zlata u sprintu.

Srebrnu medalju osvojila je Holanđanka Dafne Šipers (21,88), dok je bronza pripala Amerikanki Tori Bouvi (22,15).

U noći između srede i četvrtka održano je i finale u trci na 100 metara prepone u konkurenciji atletičarki, u kojoj su dominirale američke sprinterke.

Nova olimpijska pobednica postala je Amerikanka Brijana Rolins, koja je pretrčala stazu za 12,48 sekundi, a na pobedničkom postolju našle su se još dve njene zemljakinje.

Srebrnu medalju osvojila je Nia Ali, koja je trku završila za 12,59 sekundi, a bronzu Kristi Kastlin u vremenu 12,61 sekundu.

Izvor: mondo.rs