FRA: Het-trik Lakazeta, "nula" Marseja!

Ne ide bez Batšuaija: Marselju za početak mršava nula, od gola ni traga! Igrači Frenka Pasija podbacili na otvaranju nove sezone. Fudbaleri Olimpika iz Liona startovali su ubedljivom pobedom u novu sezonu francuske Lige 1.

Fudbal 15.08.2016 | 11:00
Imali su zicer. Meč na svom terenu, ne preterano teškog protivnika, ali Marselj nije uspeo da započne novi šampionat na uspešan način jer je igrao samo 0:0 protiv Tuluza. Već sada se vidi koliko će ovom timu nedostajati Miši Batšuaji koji je tokom leta otišao u Čelsi.

Imao je Marselj loptu u nogama, ali nije mogao do realizacije. Bafetimbi Gomis je igrao od prvog minuta, tu je bio i Florijan Tovan, ali nisu uspeli da probiju bedem gostiju. Doduše, Marselj je za 90 minuta uputio samo dva šuta u okvir gola gostiju.

Uroš Spajić koji se ovih dana povezivao sa mogućim prelaskom u Olimpijakos nije igrao, presedeo je meč na klupi.

Zaključak nakon svega - mnogo će nedostajati Batšuaji Marselju.

Fudbaleri Olimpika iz Liona startovali su ubedljivom pobedom u novu sezonu francuske Lige 1.

Olimpik je savladao Nansi sa 3:0 na gostovanju koje je obeležio napadač Aleksandar Lakazet.

Lakazet je postigao het-trik na Marsel Piko stadionu, bio je strelac u 33, 44 i 91. minutu utakmice.

U drugom meču dana Nica je minimalnim rezultatom savladala Ren, golom Sara pola sata pre kraja.

Lion se pridružio ekipama PSŽ-a, Monpeljea, Nanta, Bordoa, Meca i Kaena koje su ostvarile trijumfe na premijeri sezone, ali su zbog gol razlike na čelu tabele.

LIGA 1 – 1. KOLO