FRA: Tuluz se ne dâ, Sent Etjen bi u Evropu, PSŽ odmarao zvijezde i opet slavio!

Fudbaleri Tuluza pobedili su Bastiju sa 4:0 na svom terenu u 33. kolu Lige 1 i najavili da će se do kraja sezone boriti za opstanak. Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Gengan na gostovanju sa 2:0 u prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Lige 1.

Fudbal 10.04.2016 | 08:20

Dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Visan Ben Jeder, u 57. i 80 minutu, dok su preostale golove postigli Martin Brajtvajt i Oskar Treho u 62, odnosno 70.

Gosti su od 67. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Janik Kauzak u istom minutu zaradio dve javne opomene.

Tuluz je tako upisao sedmu pobedu i sada ima 32 boda na pretposlednjem mestu tabele, dva manje od Ažaksjaa, koji je van opasne zone posle remija bez golova sa Anžeom.

Bastija je posle 14. poraza ostala na desetoj poziciji sa 44 boda.

Srpski fudbaler Pavle Ninkov sa klupe je posmatrao trijumf svog tima.

U preostalim utakmicama odigramim u subotu uveče, Sent Etjen je na svom terenu pobedio Troas a 1:0, Rems je sa 2:1 bio bolji od Nanta, dok je Lorijen istim rezultatom slavio protiv Kaena.

Sent Etjen je trijumfom nad već prežaljenim Troom najavio borbu za mesto u Ligi Evrope, a junak te pobede bio je Nal Maupaj u 75. minutu. Pobednički tim sada ima isti broj golova kao Ren na četvrtom mestu, koje vodi u drugu po rangu evropsko klupsko takmičenje, ali i utakmicu više.

Lorijen je u Kaenu prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede golovima Benjamina Žanoa i Abdula Varisa iz penala u 16, odnosno 47. minutu. Poraz domaćeg tima ublažio je Denis Apija u 64. minutu.

Rems je protiv Nanta došao do bitne pobede u borbi za opstanak, dok su gosti upisali treći poraz zaredom. Domaći tim je poveo preko Princa Onijangea u 11. minutu, Žoan Odel je izjednačio u 68. minutu, da bi sva tri boda Remsu doneo Nikolas de Previj u 80. minutu. Nant je od 85. minuta ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Jasin Bamu zaradio crveni karton.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Gengan na gostovanju sa 2:0 u prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Lige 1.

‘Sveci’ su još prošlog meseca obezbedili titulu, ali ih to nije omelo da upišu 26. pobedu ove sezone i to bez najvećih zvezda.

Trener Parižana Loran Blan odlučio je da odmori Zlatana Ibrahimovića, Davida Luiza, Anhela di Mariju, Tijaga Silvu, i Edinsona Kavanija, dok je prvi golman Kevin Trap odigrao samo prvo poluvreme.

Blan se na takav potez odlučio jer šampiona Francuske u utorak čeka revanš četvrtfinala Lige šampiona sa Mančester Sitijem. Prvi meč, odigran u ‘gradu svetlosti’ završen je rezultatom 2:2.

U njihovom odsustvu zasijao je Lukaš Mura, koji je bio dvostruki strelac. Brazilac je doveo Pari Sen Žermen u vođstvo u 56. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je 15 minuta kasnije.