FRA: PSŽ za istoriju francuskog fudbala!

Fudbaleri Pari Sen Žermena postavili su novi rekord francuskog fudbala, pošto su 33. utakmicu zaredom ostali neporaženi.

Fudbal 04.02.2016 | 09:00

‘Sveci’ su u okviru 24. kola Lige 1 slavili protiv Lorijena i tako su nastavili niz započet u martu prošle godine, što se tiče domaćeg prvenstva.

Tako su ujedno nadmašili rekord koji je postavio Nant 1995. godine, od 32 utakmice bez poraza. Nant je, inače, tu sezonu završio sa samo jednim porazom i to je bilo najbliže što je neki francuski klub došao sezoni bez poraza.

Aktuelni šampion je upisao 21. pobedu ove sezone i sada na čelu šampionata ima 66 bodova, 24 više od Monaka.

Do trijumfa nad Lorijenom, Parižani su došli nešto teže nego što se očekivalo. Edinson Kavani je doveo domaći tim u vođstvo u šestom minutu, a Rafael Gereiro je izjednačio u 19. Zlatan Ibrahimović je u 55. minutu vratio prednost ‘Svecima’, a konačan rezultat u 69. minutu postavio je Lajvin Kurzava.

Lorijen je, s druge strane, ostao na 12. poziciji sa 30 bodova.

U ostalim utakmicama odigranim u sredu, domaćini su imali maksimalni učinak, a obeležile su ih pobeda Nice sa 1:0 nad Tuluzom, kao i poraz Anžea na gostovanju Remsu sa 2:1.

Nica je zahvaljujući trijumfu golom Hatema Ben Arfe u 82. minutu preuzela treće mesto na tabeli. Za poraženi tim celu utakmicu odigrao je Uroš Ćosić, dok je Aleksandar Pešić ostao na klupi.

Takav rasplet se desio i zahvaljujući porazu Anžea, koji sada ima dva boda manje od Nice. Rems je u duelu sa Anžeom do trijumfa došao posle preokreta, pošto su gosti vodili od 15. minuta golom Arnolda Mutua, a Amri Traore i Getan Šarbonije su uzvratili u 43. i 50. minutu. Anže je, inače, u samom finišu utakmice ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Pjerik Kapel zaradio direktan crveni karton.

Na taj način, Rems je pobegao od opasne zone, pošto sada ima 26 bodova, šest više od Tuluza, koji je prvi ispod crte.

Najubedljiviji trijumf dana ostvario je Gengan, nad Trojom sa 4:0, dok je Olimpik iz Liona sa 3:0 bio bolji od Bordoa. Nant je sa 3:1 pobedio Ažaksjo, koji je od 51. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Amosa Junga, dok je u jedinoj preostaloj utakmici Lion slavio protiv Kaena sa 1:0.