BL: Remi Kelna i Ingolštata!

Remi Kelna i Ingolštata - 1:1 (1:1), uz prisustvo specijalnih gostiju na tribinama - 1.000 izbeglica sa Bliskog istoka.

Fudbal 26.09.2015 | 08:00

I Keln i Ingolštat uknjižili su poraze u vanrednom kolu Bundes lige, odigranom u utorak i sredu, pa su u utakmicu na stadionu "Rajn Energi" ušli poprilično "naloženi".

Napadački pristup uradio je plodom u 10. minutu, kada je Keln poveo golom Antonija Modesta!

Posle odličnog centaršuta sa desne strane Marsela Risea, francuski napadač je glavom sa 11 metara smestio loptu pod prečku i upisao svoj peti ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Samo 10 minuta kasnije, Ingolštat je izjednačio na gotovo identičan način - centaršut Paskala Grosa, ovog puta iz kornera, a najviši u skoku bio je Kamerunac Marvin Matip, koji je pogodio mrežu svog bivšeg kluba - 1:1.

Trener Kelna Peter Šteger ni u drugom poluvremenu nije pružio priliku Milošu Jojiću, pa je srpski reprezentativac ceo meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Keln je u petak uveče na svom stadionu ugostio 1.000 izbeglica sa Bliskog istoka i u njihovu čast promenio natpis na prednjoj strani dresa - umesto klupskog sponzora "REWE", na dresovima je stajao natpis "TOLERANZ"!

Bravo za "jarčeve"!

Dva tima su i posle ove utakmice potpuno izjednačena na tabeli Bundes lige - imaju po 11 bodova, po tri pobede, dva remija i dva poraza, kao i istu gol-razliku od "minus dva".