BL: Bajernu, vidiš li ti kako Borusija ''gazi''?!

Dortmund "brije" – 4:0, pa 0:4! Ko je sledeći?! Prerano je da se tako nešto napiše, ali posle dva kola Bundeslige liči da će Bajern ponovo imati pravog rivala.

Fudbal 24.08.2015 | 13:00

U šest utakmica Borusije Dortmund na startu sezone 2015/16, u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Kupu Nemačke i, evo, dva kola Bundeslige – šest pobeda, pet bez primljenog gola.

Gol-razlika: 20:3!

Emotivna promena trenera, odlazak legendarnog Jirgena Klopa i dolazak "izabranog" Tomasa Tuhela, očigledno su prijali poljuljanom gigantu, koji se prošle sezone sve do poslednje četvrtine prvenstva borio za opstanak.

U prva dva kola Bundeslige, BVB je zabeležio i drugu pobedu rezultatom 4:0. Posle Borusije Menhengladbah na "Vestfalenu", stradao je i novajlija Ingloštat na svom stadionu – Ginter 55, Rojs s penala 60, Kagava 84. i Obamejang 91. minut.

Ovo ujedno znači i povratak Dortmunda na čelo tabele posle dugo, dugo vremena, jer je šampion Bajern sa gol-razlikom 7:1 bio nešto manje ubedljiv u prve dve runde.

Tuhelovi momci dugo su obigravali oko gola Ingloštata, još umorni od putovanja na sever Evrope, gde su od Oda gubili 3:0 u 22. minutu, a kući vratili pobedu od 3:4 u prvom meču plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope. Međutim, kada je mladi Matijas Ginter, kasnije asistent Pjeru-Emeriku Obamejangu, otvorio bunker Ingloštata – sve je bilo jasno.

Lider tima Marko Rojs sa bele tačke potvrdio je pobedu, a ubedljivom su je u finišu učinili preporođeni Šinđi Kagava i, kao što rekosmo, Obamejang.

Na ovoj utakmici u strelce se nije upisao Henrik Mhitarjan, ali je uprkos tome ostao prvi strelac kluba (možda i Evrope trenutno) sa osam pogodaka i četiri asistencije. Prati ga Obamejang sa pet golova i dve asistencije, dok Rojs ima učinak 3+1, a Kagava 2+2.

Tuhel će u četvrtak ugostiti Od i verovatno neće dozvoliti momcima da potcene rivala, koji je nagovestio potpunu katastrofu Borusije u Norveškoj, ali je potom pao pod individualnim kvalitetom protivnika. Potom, BVB očekuju mečevi sa Hertom kod kuće, Hanoverom u gostima, Leverkuzenom kod kuće i Hofenhajmom na strani, posle čega ćemo imati definitivan odgovor da li je Tuhel izveo pravu revoluciju i vratio "milionere" u vrh, gde im je i mesto, ili je ovo "ludilo" od forme samo trenutno i prolazno...

U kvalifikacijama za Ligu Evrope, Borusija je dva puta pobedila Volfsburger 0:1 i 5:0, a zatim Od 3:4, u Kupu Nemačke izbačen je nižerazredni Hemnicer 2:0, a u Bundesligi nadigrani su Menhengladbah i Ingloštad sa po 4:0.