БЛ: Бајерну, видиш ли ти како Борусија ''гази''?!

Дортмунд "брије" – 4:0, па 0:4! Ко је следећи?! Прерано је да се тако нешто напише, али после два кола Бундеслиге личи да ће Бајерн поново имати правог ривала.

Фудбал 24.08.2015 | 13:00

У шест утакмица Борусије Дортмунд на старту сезоне 2015/16, у квалификацијама за Лигу Европе, Купу Немачке и, ево, два кола Бундеслиге – шест победа, пет без примљеног гола.

Гол-разлика: 20:3!

Емотивна промена тренера, одлазак легендарног Јиргена Клопа и долазак "изабраног" Томаса Тухела, очигледно су пријали пољуљаном гиганту, који се прошле сезоне све до последње четвртине првенства борио за опстанак.

У прва два кола Бундеслиге, БВБ је забележио и другу победу резултатом 4:0. После Борусије Менхенгладбах на "Вестфалену", страдао је и новајлија Инглоштат на свом стадиону – Гинтер 55, Ројс с пенала 60, Кагава 84. и Обамејанг 91. минут.

Ово уједно значи и повратак Дортмунда на чело табеле после дуго, дуго времена, јер је шампион Бајерн са гол-разликом 7:1 био нешто мање убедљив у прве две рунде.

Тухелови момци дуго су обигравали око гола Инглоштата, још уморни од путовања на север Европе, где су од Ода губили 3:0 у 22. минуту, а кући вратили победу од 3:4 у првом мечу плеј-оф рунде квалификација за Лигу Европе. Међутим, када је млади Матијас Гинтер, касније асистент Пјеру-Емерику Обамејангу, отворио бункер Инглоштата – све је било јасно.

Лидер тима Марко Ројс са беле тачке потврдио је победу, а убедљивом су је у финишу учинили препорођени Шинђи Кагава и, као што рекосмо, Обамејанг.

На овој утакмици у стрелце се није уписао Хенрик Мхитарјан, али је упркос томе остао први стрелац клуба (можда и Европе тренутно) са осам погодака и четири асистенције. Прати га Обамејанг са пет голова и две асистенције, док Ројс има учинак 3+1, а Кагава 2+2.

Тухел ће у четвртак угостити Од и вероватно неће дозволити момцима да потцене ривала, који је наговестио потпуну катастрофу Борусије у Норвешкој, али је потом пао под индивидуалним квалитетом противника. Потом, БВБ очекују мечеви са Хертом код куће, Хановером у гостима, Леверкузеном код куће и Хофенхајмом на страни, после чега ћемо имати дефинитиван одговор да ли је Тухел извео праву револуцију и вратио "милионере" у врх, где им је и место, или је ово "лудило" од форме само тренутно и пролазно...

У квалификацијама за Лигу Европе, Борусија је два пута победила Волфсбургер 0:1 и 5:0, а затим Од 3:4, у Купу Немачке избачен је нижеразредни Хемницер 2:0, а у Бундеслиги надиграни су Менхенгладбах и Инглоштад са по 4:0.