Analiza: Zar nisu momci od čelika?! Njihov meč traje prosječno 107 minuta?!

Prosta matematika: Tri utakmice u grupi po 90 minuta = 270. Četiri utakmice u eliminacionoj fazi po 120 minuta = 480. Kada se sve sabere (270+480) dolazimo do brojke od 750 minuta provedenih na terenu ili 12,5 sati!!!

Fudbal 20.06.2015 | 17:15

Krenulo je porazom od Urugvaja (0:1), onda smo pobedili Mali (2:0) i Meksiko (2:0) i kao prvi grupi prošli u osminu finala! A onda je krenula serija kakvu moderan fudbal ne pamti - četiri utakmice u eliminacionoj fazi i sve četiri 120+ minuta (protiv Amerikanaca odluka pala tek posle penala) do titule svetskog prvaka! Nešto što nikada niko u modernoj fudbalskoj eri nije uradio.

Prosta matematika: Tri utakmice u grupi po 90 minuta = 270. Četiri utakmice u eliminacionoj fazi po 120 minuta = 480. Kada se sve sabere (270+480) dolazimo do brojke od 750 minuta provedenih na terenu ili 12,5 sati. To praktično znači da je u proseku jedna utakmica našeg tima trajala nešto preko 107 minuta. I u takvim uslovima Orlići Veljka paunovića uspeli su da se dokopaju trofeja namenjenog najboljem mladom timu sveta. Deca od čelika, šta drugo reći?!

Često smo godinama unazad pominjali taj germaniski mentalitet, Nemce koji uvek igraju do poslednjeg minuta, ali evo i jedan našim tim pokazao kako može da kida i gazi do samog kraja. U praksi to izgleda ovako: Mađarima smo dali gol u 118. minutu za pobedu od 2:1, Maliju u 101, takođe za trijumf od 2:1 i na kraju Brazilu opet u 118. ponovo za 2:1 i najveću radost. Protiv Amera su bili penali i tu su Veljkova deca pokazala još jedan kvalitet, pored tog novousađenog "germanskog, pobedničkog mentaliteta" - nisu klonuli duhom ni nakon drugog promašenog šuta za pobedu. I na tom susretu, kao i danas, presudio je gol čudesnog Nemanje Maksimovića, koji bi komotno mogao da dobije nadimak Bensedin.

Novija fudbalska istorija nije zabeležila, pogotovo ne u seniorskoj konkurenciji, ovakav put do trofeja svetskog prvaka. Dakle, dobro ste pročitali: sedam utakmica - 750+ minuta na terenu.