PL: Siti izgubio! Čelsi je već prvak?!

"Plavcima" značajno olakšan put ka tituli posle poraza Mančester sitija od Barnlija.

Fudbal 14.03.2015 | 21:40

Po svemu sudeći, Premijer liga će dobiti novog šampiona! Tačnije, Čelsi će se okititi titulom ponovo posle 2010. godine.

"Plavci" trenutno imaju pet bodova više i utakmicu manje od Mančester sitija, koji je u 29. kolu izgubio u gostima od Barnlija - 0:1.
Ekipa koja se bori za opstanak slavila je protiv favorizovanog rivala sjajnim golom Džordža Bojda u 61. minutu. Krilni igrač Barnlija snažno je opalio po lopti sa ivice kaznenog posle kratkog odbitka na centaršut iz prekida.

Gosti su tokom meča imali nekoliko šansi, ali nisu bili dovoljno inspirisani da slome otpor čvrstog rivala.

Ulaskom u igru desetak minuta pre kraja, Frenk Lampard je upisao svoj 600. premijerligaški nastup! Jedini sa više utakmica od njega je Rajan Gigs sa 632.