ПЛ: Сити изгубио! Челси је већ првак?!

"Плавцима" значајно олакшан пут ка титули после пораза Манчестер ситија од Барнлија.

Фудбал 14.03.2015 | 21:40

По свему судећи, Премијер лига ће добити новог шампиона! Тачније, Челси ће се окитити титулом поново после 2010. године.

"Плавци" тренутно имају пет бодова више и утакмицу мање од Манчестер ситија, који је у 29. колу изгубио у гостима од Барнлија - 0:1.
Екипа која се бори за опстанак славила је против фаворизованог ривала сјајним голом Џорџа Бојда у 61. минуту. Крилни играч Барнлија снажно је опалио по лопти са ивице казненог после кратког одбитка на центаршут из прекида.

Гости су током меча имали неколико шанси, али нису били довољно инспирисани да сломе отпор чврстог ривала.

Уласком у игру десетак минута пре краја, Френк Лампард је уписао свој 600. премијерлигашки наступ! Једини са више утакмица од њега је Рајан Гигс са 632.