Video, SP: Nova titula za Maze, Vonova plakala!

Slovenačka skijašica Tina Maze osvojila je drugu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu, posle spusta, trijumfovala je i u superkombinaciji.

Ostali sportovi 10.02.2015 | 12:00

Mazeova je bila najbrža u spustu, da bi u slalomskoj trci koju je postavio njen trener zadržala prednost ispred konkurentkinja i s 22 stotinke slavila ispred Austrijanke Nikol Hosp.

Bronzu je sa 35 stotinki zaostatka osvojila druga Austrijanka Mihaela Kirhgaser, dok je gubitnik trke bila Švajcarkinja Lara Gut.

Ona je posle sjajnog spusta i drugog mesta bila očajna u slalomu, te sa 94 stotinke zaostatka stigla tek kao peta.

Mazeova je osvojila treću medalju na SP u Biver Kriku, jer je takmičenje počela srebrom u superveleslalomu. Ona ima ukupno devet medalja na svetskim prvenstvima, a osvojila je četvrtu zlatnu.

Najveća nada domaće publike Lindzi Von je loše vozila spust, dok je tokom slaloma potpuno odustala, pa je rekorderka po broju pobeda u Svetskom kupu dan završila u suzama.

U utorak je superkombinacija u muškoj konkurenciji, dok će skijašice u četvrtak voziti veleslalom, a u subotu slalom.

Ukoliko i na ove dve trke Mazeova osvoji po medalju, izjednačiće rekord Norvežanina Lasea Kjusa, koji je 1999. osvojio pet medalja, takođe na SP u Biver Kriku.

"Ona je fantastična skijašica, ona to može", rekao je legendarni Kjus o Mazeovoj.