Baš ružan vikend za navijače Barse!

Dan posle Mesija, Nejmara i drugova, iznenađujući poraz u domaćem prvenstvu doživeli su i košarkaši.

Košarka 03.11.2014 | 11:45

Četa Ćavija Paskvala izgubila je lokalni derbi od Huventuda rezultatom 82:83, a odlučujući koš dao je Goran Suton 2,7 sekundi pre kraja.
Marselinjo Uertas pokušao je da uzvrati na spektakularan način, ali je duboko sa svoje polovine pogodio samo obruč...

Tako su Katalonci doživeli još jedan "hladan tuš", posle pobede fudbalera Selte na Nou Kampu (0:1) u subotu uveče.

Prekaljeni centar Huventuda, Senegalac Sitafa Savan, ubacio je 20 poena za samo 18 minuta. Klevin Hana dodao je 19, a Suton 13, dok su najefikasniji kod domaćina bili Ante Tomić sa 17 i Bred Oleson sa 14 poena.

Barsi je to prvi poraz u osam mečeva Endesa lige i Evrolige i to nakon što je u poslednja tri minuta nadoknadila "minus pet", a u prvom poluvremenu prokockala 10 poena prednosti.

Unikaha (Stefan Marković) i Real vode na tabeli sa stoprocentnim učinkom (5-0).

Bilbao (Danilo Anđušić) i Barselona imaju po jednu pobedu manje, a sa skorom 3-2 ih prati veća grupa timova, u kojoj su Valensija (Vladimir Lučić), Huventud, Saragosa (Raško Katić i Stevan Jelovac)...