Predsjednica Vlade primljena na UKC
Predsjednica Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović primljena je danas u Univerzitetski klinički centar Banjaluka na hospitalizaciju, nakon što je prethodne večeri pregledana od strane dežurnih ljekara, saopšteno je iz Biroa Vlade Srpske za odnose s javnošću.
Republika Srpska 08.02.2017 | 12:00
Docent doktor Tamara Kovačević Preradović, koja posljednjih nekoliko godina prati zdravstveno stanje predsjednika Vlade, rekla je da je Cvijanovićeva pregledana sinoć u večernjim časovima u internističkoj prijemnoj ambulanti Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske gdje je urađena osnovna laboratorijska analiza i predložen kontrolni pregled ordinirajućeg kardiologa.
"Predsjednica Vlade jutros se javila zbog progresije tegoba, indikovana joj je hitna hospitalizacija zbog sumnje na recidiv plućne embolije. Njeno zdravstveno stanje je stabilno i u toku su pretrage", pojasnila je Preradovićeva.
(Srna)

Komentari / 130
Ostavite komentarPrpa
08.02.2017 11:04Prepala se Tužilastva BiH koje je trebalo danas da je pregleda
ODGOVORITEMihajlo
08.02.2017 11:17Dzaba ti ti strah, ipak ces odgovarati na mnoga pitanja.
da34
08.02.2017 11:19Ahahaha
Frka - ministaar Cadjo i Macan
08.02.2017 11:22Frka se uvlaci pod kozu. Kako opravdati referendum i kresenja ustava, kako pokriti kriminal Prointera i Lanaca sve ove godine, a sada se pojavljuje u bivsi ministar Cadjo sa svojim partnerom i optuzenikom Sinisim Macanom sa novim IT firmom gdje bi i oni svoj kolac uzeli u interesu RS. Naravno svi bi da zagrabe u javna preduzeca, fondove, ministarstva. Nije ti lako.
Nina
08.02.2017 11:25Evo slusam skupstinu, pa ovaj ministar saobracaja nezna procitati napisano. Ovo je strasno, da covjek nezna gdje je, jeli posao ili dosao.
Pokojna Mileva
08.02.2017 11:29Ma vadila krajnike garant...da bude ista Mile...
trange frange
08.02.2017 11:37Halo objuzdajte malo mrznju!!!!
Mi Sami
08.02.2017 11:55Neka ona jede pure malo u bolnici.Svako drugi obrok je pura s mlijekom...neka vidi kako je lijepo nase zdravstvo...
Doktor
08.02.2017 11:58Možda je imala završne pripremne razgovore sa advokatima vezano za saslušanje , pa su joj morali reći sve činjenice...
P
08.02.2017 12:27I ranije se pričalo da Željka ima problem sa venama(čak se pominjala i tromboza noge)-vidjećemo!Samo da nije opet gluma , da je kao bolesna, pa je Mile sklanja na sigurno kao i Ranka, Džombića, Čadju...
Realno
08.02.2017 12:49Vadili beloj cizmici glasne zicice da ne moze pricati u tuzilastvu jer je to dodo naredio
Pokojna Mileva
08.02.2017 12:55Kaze baba da se pogledala u ogledalo i dozivjela transfer blama....ako je razumijete...
Svasta
08.02.2017 12:56Naskodili joj letovi. Kako tad nije bila bolesna. Jojjjj koja laz i te doktore treba pozvat na sud. Kao prvo sto lazu drugo zar nisu oni pod Hiopokratovom zakletvom kako smiju neciju dijagnozu javno da kazu za to se ide u zatvor i ostaje bez posla koji vise nikad u zivotu nebi mogli radit.
CUJ ORDINIRAJUCEG KARDIOLOGA
08.02.2017 13:02I BOGDANIC JE ORDINIRAJUCI KARDIOLOG, ALI ZA OPERACIJE NA OTVORENOJ KLEPTOMANIJI I KRIMINALU U SOPSTVENOJ REZIJI.
Deki
08.02.2017 13:05Ima nesto gore iznad svih nas koje ne mozete kupiti niti slagati preko svojih sakrapa sa RTRS i ostalih bljuvotina
Car
08.02.2017 13:36Svako moze da dozivi stres,ukoliko ti neki tutori ne dozvoljavaju da razmisljas sa vlastitom glavom, zato mora doci do razvoda, udruzini zavladao nezdrav duh
Lobista
08.02.2017 14:23Nemojte se smijati tuđoj nesreći. Milokrad je ovu ženu totalno iskoristio u svakom smilu. Uvukao je u najcrnje političke igre, kriminal i korupciju najvećeg reda. On je svjesna svega toga, i kao svaka žena pala je pod uticajem emocija, straha i ko zna čega još. Nju Tužilaštvo treba saslušati kao svjedoka, jer da nije dala pare Milokradu nebi je bilo nigdje i ni u kojem smislu. Svi znamo kakvog mafijaša za prešednika imamo na sceni. Neka je bog na pomoći ovoj ženi kaja se i sama izblamirala da je to dno svakog dna. Veliki Baja će sve da žrtvuje samo da nedođu do njega. Tako je i Hitler radio.
Cadjo i Macan
08.02.2017 14:27MINISTAR CADJO I SINISA MACAN DA OTVARJU IT FIRMU. PA ZA KOGA CE ONI DA RADE. ONI TREBA DA VIDE KAKO DA NE ZAVRSE U ZATVORU. Ministar Cadjo i Sinisa Macan koja ekipa.
smijesno
08.02.2017 15:36Isto ko dijete koje bjezi iz skole... Boze sacuvaj
Kako se zove
08.02.2017 18:08Kako se zove Macanova nova IT firma?
AR
08.02.2017 11:05Da joj nece izvaditi krajnike nedaj boze Pa onda smo nagrebusili kad otvori usta Sam bog zna sta ce ispadati
ODGOVORITERe
08.02.2017 15:30Da nije Sebija bila u liječničkom timu?
Re Ar
08.02.2017 15:34Pozlilo od papaka???
Komentejtor
08.02.2017 11:05Iako mi nije draga, poželeću joj brzo ozdravljenje. I ako može, neka je leče u bolnici Kasindo...
ODGOVORITEŠkolski fazoni
08.02.2017 15:04Lažira opravdanje da ne ide u Tužilaštvo.
Re
08.02.2017 18:30Sta ces kad nas vode sve bolesnici sa diagnozom. Imali iko zdrav pitanje je.
đedo
08.02.2017 11:06Pa to nije istina!
ODGOVORITEMeha
08.02.2017 11:06Vadite joj KRAJNIKE. Hronicno oboljenje SNSD -a
ODGOVORITEGlobetrotter
08.02.2017 11:08Fazon je dogoditi odlazak u Šeher
ODGOVORITEBorac rs
08.02.2017 11:08Znaju kakav su pakao napravili ovom narodu i to utice na zdravlje
ODGOVORITERe
08.02.2017 18:53Zato ce sad ona da klepece nanulama po bolnici.
MIRKO Č.
08.02.2017 11:08TAKO TREBA, KAD HOĆE DA TI TANU NOGOM ZA VRAT, I DA TE SPUČE U BAJBUKANU, A TI TRK KOD DOKTORA I ETO TI SPASA. JADAN NAROD KAD NEMA SVOG DOKTORA.
ODGOVORITEkapetan
08.02.2017 11:09Naskodili onoliki sendvici kod Trampa na dorucku.
ODGOVORITEŠta je sad
08.02.2017 11:10Krajnici ili ospice
ODGOVORITESara
08.02.2017 14:10Prostata!
Re Sara
08.02.2017 20:11Hahaha vrh komentar,
hm
08.02.2017 11:11Prvo Dodik, pa Željka.... sve neodoljivo podsjeća na slučaj Sanader, sjećate se i on se naglo razbolio, čak je nosio onu štaku na suđenje.. p.s. možda u paketu, Predsjednik RS i Premijer RS odu na liječenje u Rusiju ??
ODGOVORITEZauske
08.02.2017 11:30Sad ce M.Markovic sa zausnjacima..
Re Zauske
09.02.2017 13:18Markovićka ko divlji vepar
RAJNA
11.02.2017 10:58Slažem se , ali je zato našoj plavuši iznenada pozlilo, a onoj Sanaderovoj nije , jer se na vrijeme raspričala, pa spriječila virisnu infekciju. Patent usavršen, uči se na tuđim greškama.
Boba
08.02.2017 11:12Konciti neće ništa biti.Mozda se prejela.
ODGOVORITEMarko Polo
08.02.2017 11:13Vratiće se redovnim lopovlucima.
ODGOVORITEBiH
09.02.2017 21:24Možda će i pojačati aktivnosti.
blbl
08.02.2017 11:14Ko fol bolesna samo da ima opravdanje da ne ide na saslusanje u Sarajevo. Kao skolarci kad idu doktoru da im opravda izostanak sa casa.
ODGOVORITELogika...
08.02.2017 11:14Na kraju ce SVI kod psihijatra dobiti papire.
ODGOVORITERatko
08.02.2017 11:15Ne zna se ja li pametnija ili ljepša. Velika dilema. 60% naroda ne može ni da se pregleda, a ona se šepuri po UKC. Liječenje nam je postalo luksuz, eto dokle su nas doveli.
ODGOVORITEWqyđ
08.02.2017 20:51UPRAVO TAKO ODGOVOR ISPRAVAN.
Prlle
08.02.2017 11:15I meni bi pozlilo da sam na čelu virtualne institucije sa stvarnim i realnim dubiozama.
ODGOVORITEbolest
08.02.2017 11:17Oboljenje zvano TUZITELJITIS
ODGOVORITEPomozite
08.02.2017 11:18Kad bi Zeljki zatrebala transfuzija Ili bubreg svi bi mi skocili ....!?
ODGOVORITEVuk
08.02.2017 11:21Pa da li je išla prije toga u tužilaštvo BiH , ja joj ne vjerujem ništa ,mogla nam je poslati selfi iz UKC-a.
ODGOVORITEoho
08.02.2017 11:22Nece cekati na nalaze I pretrage.Neka djeca cekaju.To ona kontrolu radi
ODGOVORITETrbbbbb
08.02.2017 11:23Prepala se tuzilastva na jeziku jaki a na pravdi slabi..mora da je jezik zabolio pa ce Stevandic preglet onih ljeci sad slabo se on razumie u medicinu pa viditi da ih polako udara u glavu
ODGOVORITEProvidno
08.02.2017 11:28Vrlo vrlo providno!!!
ODGOVORITEJuujj
08.02.2017 11:29Sta je ovo...da nisu i njoj krajnici...ko je sledeci...al ce orl imati posla
ODGOVORITEmami
08.02.2017 11:36Ne rekose jeli na nervnom ili zaraznom!
ODGOVORITEPero
08.02.2017 11:37I šta vele, koja je dijagnoza boKte?
ODGOVORITEyugosloven
08.02.2017 11:43KAO KAD SMO ISLI U SKOLU SUTRA KONTROLNI PA SE RAZBOLIMO TAJ DAN
ODGOVORITEDon Kihot
08.02.2017 11:49Ne branim je, ali žena je ...vjerovatno nije bila svjesna svih peripetija i podlosti koje joj "igra" sa Bajom može donijeti... u svakom slučaju nije joj lako nositi se sa gomilom, poltrona, bezmudaša, uvlakača, cinika, podlaca razne vrste i svekolikog šljama našeg srpskog koji zarad vlasti kruži oko nje nebi li došli do Baje i njegove guze ne pitajući i ne birajući sredstva da dođu... ozdraviće ona to je samo malo ....na zdravlje, nedajte se predsjednice... posle ćemo o odgovornosti!
ODGOVORITETko ju je tjerao
08.02.2017 17:38Da bude Premijer. Ovo bunjiste kako ga zove R.V. Nije Finska ili ostale tri države Skandinavije. I gore se misli na odgovornost , ali za nas , o banalnim stvarima. U Njemačkoj ministar odbrane otjeran zbog pasusa u disertaciji koja je proglašena za plagijat. Ovdje su ajkule i druga, grublja, milionska pravila igre. Ovdje se otima otvoreno i sve je legalno! Zakon ovdje ne stiže političare, već stres i medjusobna borba za koji milion preko javnih nabavki. To kosi naše političare. Ako ima pravde neće stići uživati u svemu. Uživaju trenutne im "prijateljice".
o brate
09.02.2017 13:03Pa što nije bila popadija
Real-an
08.02.2017 12:01Cisto sumnjam da se nasi politicari lijece u domacim medicinskim ustanovama.Prije bi rekao da je ovo bacanje prasine u oci narodnim masama.U svakom slucaju brz oporavak joj zelim.
ODGOVORITEJozo
08.02.2017 12:06Ovi su na sve spremni svasta
baba stanijaa stanija
08.02.2017 12:20Ne svidjaju mi se komentari koji su puni mrznje . To zaista nije potrebno. Meni licno predsjednica vlade nije po ukusu. Vidi se da je nesposobna i samo je pitanje dana bilo kada ce se to odraziti na zdravlje. Uz to , ona je , kako nas narod kaze uvijek nadrndana a to sve nije dobro po zdravlje. Iskreno, zelim joj dobro zdravlje i ako ga zeli imati od hitno mora sa te funkcije. moze lijepo u neku skolu i polako . Ali prethodno da izmirimo racuneeee.
Banja Luka
08.02.2017 12:14Još jedan cirkus u režiji SNSD
ODGOVORITEBoki
08.02.2017 12:15I ona će sigurno na operaciju "krajnika" kao i njen šef. Ha ha ha ha ha ha ha.
ODGOVORITEBrzi
08.02.2017 12:25Juga je imala ustav.Pa koje postovo taj ustav.Sad navodno mora se postovat.Malo sutra.
???
08.02.2017 12:34Mozda hoce da prosiri poslovni prostor
Oo
08.02.2017 12:37Sve rade smisljeno.Moramo naulice sad je dosta!
Borac
08.02.2017 12:18Dok je na bolovanju treba iskoristiti priliku da se ekonomski oporavi RS.
ODGOVORITEniko
08.02.2017 13:16Hahahaha
Borik
08.02.2017 14:05prejako....
Miško
08.02.2017 12:35A tek kako ce se prepasti kad pocne RUMUNJSKI SCENARIJO narode osvjesti se dodi sebi .
ODGOVORITEFBiH
08.02.2017 15:12Veliš 'rumuNJski', ha?
jil
09.02.2017 10:59Na ulice, moja cijela familija.
true
08.02.2017 13:03Sve ih treba procesuirati,pa pokazati da funkcionise pravna drzava,a to je tu negdje evropa je pokucala na vrata
ODGOVORITEDoktor psihologije
08.02.2017 13:04Sta je ovo, prvo Predsjednik pa sa predsjednica Vlade po bolnicama. Nesta nije u redu!
ODGOVORITEre
08.02.2017 14:46Mijenjaju spolove da bi se mogli opet dogodine kandidirati... Ona ze biti Zeljko, a on Milovanka... Drage oci nase...
Poklisar
08.02.2017 13:05Em što je ozebla skačući oko vašingtonskih kapija i avlija, em što je gazda dočekao na nož. Svašta joj izgovorio, ispsovao i ispljuvao. Našpicio bi je, kako ima običaj, da se nije, znajući za njegovu huju, bijes i obijest, nije držala na odstojanju. Ispala kriva za čitavu US kalvariju, Uroš Kesić svašta nalagao i nadrobio.
ODGOVORITEPravda
08.02.2017 13:06Može li jedan selfi, molim?
ODGOVORITEBježi bolan..
08.02.2017 13:07Pa i prije je ona znala zaglaviti u bolnicu nakon žučne i žučljive rasprave sa šefom. Zlobnici kažu da nije bilo dijaloga, samo monolog. Nije dao probijeliti...
ODGOVORITEBanja Luka
08.02.2017 13:11Kriminalci se kriju po bolnicama,a za bolesne nema mjesta.
ODGOVORITEBorac
08.02.2017 19:37Ovi lopovi su napravili bolnice da se sklone od tuzilastva , a i da bi dobili doznake za bolovanje na Lepe. Oci.
ups
09.02.2017 11:00Odlično Borac.
Čovjek
08.02.2017 13:14Drugi put ne skidaj vunene čarape kad ideš na Inauguranciju Hladno je na trgu, hladnije neg na Sokocu u januaru.
ODGOVORITELutak
08.02.2017 13:45Neka ona dođe u Tužilaštvo, a neka nam naknadno usmeno saopšti dijagnozu, nakon što to sve sabere.
ODGOVORITEBushko
08.02.2017 13:56Ko sad dijeci da predaje englis u Parlamentu.
ODGOVORITECrnjo
08.02.2017 14:02Doces na red za trosenje od sirotinje po svijetu..
ODGOVORITEStranac
08.02.2017 14:05Ljubim joj pupak jes slatka ko secer.
ODGOVORITEZoki
08.02.2017 14:10Prpa,dobila priliv.
ODGOVORITEBanja Luka
08.02.2017 14:18FARSA
ODGOVORITEболе
08.02.2017 14:26Биће гужва у УКЦ-у ако наставе са притисцима...
ODGOVORITEbrat Đuro
08.02.2017 14:31Da radi posao za koji je stvorena ( da čuva ovce ) bila bi zdrava i vesela. Ali ona bi u kolo. Nema izlaza po želji ni njoj ni šefu. Nema lijeka za takve bolesti nigdje, ali kazne ima. U paklu.
ODGOVORITElll
09.02.2017 11:01Bravo Đuro, bravo.
Borac
09.02.2017 21:11Cuvam ovce a imam bolji fakultet od zute , a za nju sam ekspert. Molim postovanja od ovoga zivim.
Mirko
08.02.2017 14:35Brz oporavak nasoj premijerki.A ovi ljudi koji se raduju tudjoj bolesti ma ko to bio treba da se zapitaju ko su i sta su.Nisu nizakakav komentar.Ipak je ona necija supruga i majka.Pomislite na njenu porodicu.
ODGOVORITEBudućnost
08.02.2017 15:20To je ta neka naša svijetla budućnost čiju kičmu čine visokomoralne persone spremne na slavlje zbog tuđih bolesti i zapišavanje humki političkih protivnika. Ali ne treba previše osuđivati pošto i to potpada pod izvijesne dijagnoze.
Da
08.02.2017 15:20I ja sam nečija supruga i majka, pa sam ostala bez posla, da bi u moju stolicu sjela njena drugarica. Da li je ona mene i moju porodicu žalila?
baka
08.02.2017 20:41za DA,govorila sam da kunete,neko me izgleda poslusao.
RE mirko
08.02.2017 21:13Vodi je kuću
Buducnost br. 2
09.02.2017 03:09Odgovori mi milim te da li "gospoda" Zeljka pomisli a kamoli zali one porodice koje imaju nazalost bolesnu djecu a nemaju para za lijekove I nemaju para da I'm pruze adekvatnu njegu I uslove za zivot. Da li zali stare I nemocne? Da li zali porodice koje nemaju ni za ogrev? Da li zali porodice koje bukvalno prezivljavaju of danas do sutra? Da li zali generacije I genetracije mladih cija je buducnost vec sad unistena I bez nade u bolje sutra ? Ti rece I ona je necija majka. Jeste , ali da li je ona ikad I pomislila kroz kakvu muku I patnju prolaze siromasne majke bolesne djece. Da li je ona ikad kome of tih slucajeva pomogla I odrekla se svojih primanja ? Koga da zalim? Nju I takve kao ona ? Nemam nikakvog razloga za zaljenje. I da se razumijemo ne pripadam , na srecu, nijednoj od ugrozenih kategorija, zivim daleko I buducnost moje djece je vec itekako osigurana, ali ne mogu da podnesem ono sto se zbiva tamo I ne mogu da vjerujem da narod cuti. Izgleda svi su hrabriji I pametniji od nas , pa I Rumuni.
skolarac
08.02.2017 14:39Ovo me podjseca na skolu. Jel kontrolni sutradan, ili me treba pitati nastavnik, ja ne dodjem i pravdam se da sam imao temperaturu.
ODGOVORITERS
08.02.2017 14:59Prvo sef pa sad ona. To oni polako skupljaju medicinsku dokumentaciju zbog sudjenja koja ih cekaju za razne pljacke sopstvenog naroda. Pa da se na vrijeme spreme kad ih budu osudjivali, da mogu moliti za milost i vaditi se na naruseno zdravlje. Jad od ljudi, dodje maca na vratanca. Kad tad.
ODGOVORITEHahaha
08.02.2017 18:10Upravo tako. Hahaha.
Carli
08.02.2017 15:13Naskodili joj Trampov valcer i koktel.Vrijeme je da Dodu i Cviju Putin lijeci u Moskvi.
ODGOVORITEMile SNSD
08.02.2017 15:24Dobila proliv..od bojazni
ODGOVORITEPENZIONER
08.02.2017 15:27Prejela se na doručku!
ODGOVORITETramp
08.02.2017 15:29Brz oporavak!I memoj Zeljka nositi nanule.Neka ti Marinko da cipele k'o Melanijine.
ODGOVORITEFudbaler
08.02.2017 15:36Lici mi na Zlatana Ibrahimovica sa plavom kosom??
ODGOVORITEJOLE
08.02.2017 16:24Nije tačno.NE LIČI NI NA ŠTO!
PENZIONER
08.02.2017 17:03Kako možete biti takvi?Meni žao ljudine!
Opet krajnici
08.02.2017 16:07Jel opet krajnici.
ODGOVORITEslika
08.02.2017 16:17Zašto uvijek birate slike gdje je naša Željkica najgore "ispala"... Nadjite ljepše slike, noćne more ću imate zbog vas... Unaprijed zahvalna! Vaša vjerna čitateljka...
ODGOVORITEPero
08.02.2017 16:34Ja mislio da sam jedini koji je nevoli kad ono nu šta ih je još. oooooooo
ODGOVORITEIh
08.02.2017 17:47Ih moj Pero, a tek da znaš koliko ih je što su toliko obuzeti da su morali turiti i po pet komentara! Ima se, miže se.
Mrka
08.02.2017 17:13Koja mrznja u vama,pa viste svi za dr. znate kojeg. Kako bi pomogli bolesnom. gdje ja zivim medju bolesnicima...
ODGOVORITEBorac
09.02.2017 21:19E moj mrko,da si na birou a da ova glupaca treba dapokrene privredu i ti bi bio ogorcen i bolestan I lud I . Neko za godinu uzme milion a ti 130 km borackog dodatka. Manje skole a veceg polozaja nema nigdje nego u ovoj ludnici koju treba ograditi I tablirati.
Svi SNSD- deovci pod nekom DIAGNOZOM
08.02.2017 17:57Vrijeme je došlo da se stane pred PRAVDU,,Dzaba vam doktori jedini lijek je lijepi ZATVOR ,, Bando Mafijaška "". Svima nešto fali u SNSD-u. Svi pod nekim dijagnozama misle Se izvući. Naprijed nemogu a Nazad pogotovo.
ODGOVORITEuuu
09.02.2017 11:14Bravo prijatelju.
simic
09.02.2017 11:16Ljudi na ulice, izvodimo cijele familije.
PAJKO
08.02.2017 18:51DA NE VADI JAJNIKE.
ODGOVORITEPele
09.02.2017 00:55Ma, ne,klepetala nanulama po američkim avlijama,a trebala je danas da klepeta po BAŠ-čaršiji,pa je izmislila bolest.
pele
09.02.2017 00:46U pravu su oni koji su utvrdili da je njena dijagnoza STRAH od tužilaštva,gdje su pare utrošene za lažni referendum od 1.500.000 km plus milinih 10% od 150.000 km.To su bačene pare jer 9.januar nije praznik kakvog smo ga slavili proteklih 25 odina.
ODGOVORITEBOA
09.02.2017 08:13Neka je njoj sa srecom ali ja se bojim da nije Mile naredio, a mozda je i ona svjesna, Mile u SAD ona u SAD, Mile u Sarajevo, ona u Sarajevo, Mile u ...., Mile u bolnicu, bela čizmica u bolnicu nije on bolji od nje.
ODGOVORITESDS
09.02.2017 09:38U PB na Sokocu postoji musko i zensko akutno odjeljenje. Ne moze vas sve primiti.
ODGOVORITEDoktor
09.02.2017 10:03Da nije "zakačila" prilikom inaguracije od nove američke administracije ???
ODGOVORITEvihor
09.02.2017 12:56Vlada nam se razboli,propadošmo!!!
ODGOVORITEhehehe
09.02.2017 13:10Hajde da iskoristimo to vrijeme dok su bolesni, pa da popravimo državu
Nada
09.02.2017 19:23Sve je toliko providno da se vidi iz aviona... Da sam ja kojim slučajem omanuo za dva sudska poziva da se ne odazovem iz groba bi me izvadili...
ODGOVORITEjaca
10.02.2017 10:50Ha,ha,ha sto ih je poslo da nisu krajnici
ODGOVORITE