Густ и црн дим вијори се изнад ТЕ Угљевик

Термоелектрана Угљевик поново ради. Ипак, умјесто олакшања, почетак рада поново је донио старе проблеме и оправдану забринутост локалног становништва.

Република Српска 26.06.2026 | 12:19
Густ и црн дим вијори се изнад ТЕ Угљевик

Грађане Угљевика и околних мјеста јутрос је дочекао препознатљив, али изузетно густ и црн дим који се пуши из главног димњака термоелектране који се далеко види.

Поставља се питање да ли уопште и раде филтери за пречишћавање.

Филтери иначе кад нема никаквог квара раде непрестано, а осумпоравање ради повремено, обично кад долази висока делегација из Владе, наводе наши извори, који додају да се због тога вијори изузетно густ и црн дим из ТЕ Угљевик.

(БН) Фото: БН

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

ИЗБОР

26.06.2026 14:08

папе

ОДГОВОРИТЕ