Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ

Влада Републике Српске задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ.

Република Српска 22.06.2026 | 15:49
Нова задужења: Влада Српске се на берзи задужила 49 милиона, у плану још 50 милиона КМ

Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.

Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде, те се задужила 48,8 милиона.

Ови записи на наплату доспијевају за годину дана.

Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.

Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто, пише Цапитал.

Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању  Српске за 2026. године којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.

(БН) Фото: БН

Коментари / 15

Оставите коментар
Name

Паја

22.06.2026 16:09

Знаци идемо са 800 000 становника на скоро 10 милијарди. Нема ста Зоро топ си економ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Срећа

22.06.2026 17:27

Срећа па овај дундо Минић има бар неки план, макар то било и пла да се још задужи, и задужи, и задужи и задужи, и задужи, и задужи, и задужи. Само се држи дундо плана,издржи 🏆

Name

Гсп

22.06.2026 16:15

Па ово свака два дана нових 50 милиона дуга. Масала...а зна ли ико у ста се улазу те паре?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мира

22.06.2026 16:33

Па у њихове гузице проклете не требало им

Name

РеГпс

22.06.2026 16:45

Ја пито казу за насу администрацију хтио даље да питам а онда ми рекосе све смо вам објасними

Name

Зна се

22.06.2026 16:56

Да би врхунац пљацке достига кум Саво вепар мора сваки дан да се задузује по 50 милиона.дабогдавам задњи били ,све дали најмилијима за хемитерапије.

Name

Ујко

22.06.2026 16:19

Ништа необично, оно што зна влада бурлесконија то и чини. Пара никад доста, скупи су аутомобили хеликоптери и авиони а производња готово угашена Народ ће опет за њих гласати, ако бар закрпе рупе на путевима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раде

22.06.2026 16:19

Немогу схватити како се мозе задузивати сваки мјесец 50 плус оно по 500 милиона и прицају бајке знаци они се задузе оно сто покраду то су милијарде

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ттт

22.06.2026 16:23

Мамицу вам фашистичку. Оцете. Икад отићи. Дубради

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зоки

22.06.2026 16:39

Све лопов до лопова јебеш земљу у којој је лоповлук узор

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цццццц

22.06.2026 16:41

За шта се више задужују?

ОДГОВОРИТЕ
Name

РС У ДУГОВИМА БЕЗ ПОКРИЦА!?

22.06.2026 16:43

Ако ова задужења иду ван икакве контроле,то је евиднтно!и!Али,питање,да ли се РС мозе задузивати код страних субјеката,а да ни један кредит није одбијен,што је евидентно!!То је већ интересантно за грађане РС!Због чега?Може се лако десити да једног тренутка буде задужење без икаквога покрица/што је већ аларм/,шта то значи?Значи да ће РС морати да све дугове плати ,буквално,преношењем комплетне имовине кредиторима!!!!Значи,свјесна,"продаја"Ентитете РС страним факторима...

ОДГОВОРИТЕ
Name

67

22.06.2026 16:44

Па виде да је народ дебилан, сто да не.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Најезда скакаваца

22.06.2026 16:54

Овако би и мој син из Основне сколе могао водити дрзаву. Требају паре за пензије-задузим се, требају паре за плате запосленим у јавном сектору-задузим се, требају паре за предизборну кампању-задузим се, требају паре.....задузим се. Ко це и како це врацати дугове? Јебе ми се, нецу ја.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

22.06.2026 17:20

Каматна стопа од 4,28% на трезорске записе од годину дана говори о (не)кредибилитету РС...Очепили су се секташи као Мујо кад се вади на коцки...нека нам је Бог на помоци

ОДГОВОРИТЕ