Почињу пријаве за полагање пријемних испита

- На Универзитету у Бањалуци од данас до петка, 26. јуна, будући студенти могу да предају документацију за полагање пријемних испита за упис на први циклус студија, речено је Срни на овој високошколској установи.

Република Српска 22.06.2026 | 07:48
Почињу пријаве за полагање пријемних испита

Кандидати који конкуришу на први циклус студија дужни су да доставе извод из матичне књиге рођених, увјерење о држављанству, свједочанства свих разреда и диплому о матурском/завршном испиту, те доказ о уплати пријаве.

За поједине факултете потребна су и додатна љекарска увјерења и потврде.

Пријава је могућа и електронским путем на адреси /упис.унибл.орг/, уз обавезу достављања оригиналне документације приликом уписа.

Полагање пријемног испита заказано је за 29. јун, у 9.00 часова, док ће на Медицинском факултету бити одржан истог дана у 14.00 часова.

На Академији умјетности пријемни испит траје од 29. јуна до 3. јула, а на Факултету безбједносних наука биће организован 29. и 30. јуна у 7.00 часова.

Резултати конкурса биће објављени 1. јула, а упис примљених кандидата обављаће се од 7. до 10. јула.

За студијске програме на енглеском језику на Медицинском факултету пријемни испит биће одржан онлајн 29. јуна, док је упис у септембру.

Према конкурсу, Универзитет у академској 2026/2027. години планира упис 2.605 студената у прву годину првог циклуса студија, од чега је 1.858 мјеста за буџетско финансирање, 423 за самофинансирајуће, 213 за стране и 111 за ванредне студенте.

На другом циклусу студија планиран је упис 971 студента, а на трећем 167 кандидата.

Други уписни рок биће омогућен од 24. до 28. августа, док је пријемни испит заказан за 31. август у 9.00 часова. Резултати ће бити објављени до 2. септембра, а упис до 11. септембра.

За програме на енглеском језику на Медицинском факултету други уписни рок траје од 3. до 28. августа.

Пријаве за други и трећи циклус студија трају од 22. јуна до 2. октобра, а ранг-листе ће бити објављене до 16. октобра, док је упис предвиђен од 19. до 23. октобра. 
 
(Срна) Фото: УНИБЛ/Илустрација

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

Они условљавају?

22.06.2026 08:50

Значи тако БЕЗОБРАЗНО написано, треба ово треба оно, ОБАВЕЗНО оригинал, и све то за прибилегију да те дриблају комплексаши са "знањем" из 1980их?!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цаллахан

22.06.2026 09:30

Прави наслов" поцеле селидбе коверата испод стола".

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реx

22.06.2026 10:00

Мислим да би будуци студенти требали на кољенима долазити да полазу пријемни испит, јер је огромна привилегија бити примљен на тако престизну академску установу као сто је Универзитет у Бањалуци. Колико је само Нобеловаца дао, па науцних открица а тек технолоских иновација, 21. вијек не би постојао да га нису измислили елитни професори и науцници из тог храма образовања. О пласману на свјетским ранг листама је сувисно и прицати, просто га не мозес наци, колико је високо.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

22.06.2026 10:39

Не једи сто се не једе. Сигурно има полагања пријемног "испод стола", али вецина студената га полазе постено. Сем тога, све је мање студената и све висе слободних мјеста, тако да упис на факултет није нека немогуца мисија. А о квалитету и вазности факултета и универзитета не треба да прицају људи као ти, који нису ни бициклом присли факултету. Није идеално, није савремено, али наси студенти су цијењени, вриједни и постени. Они који нису, они свакако купе дипломе и запосле се на дрзавне јасле. Наси студенти су вец деценијама вазне карике како у домацим приватним фирмама, тако и у страним. Бањалуцки универзитет посебно, не стоји толико лосе на свјетској ранг листи, узимајуци у обзир колико смо јадна и трула дрзава. Појави се у Њемацкој са дипломом бањалуцког ЕТФ-а, па цес видјети ста се десава. Нико не доводи у питање диплому, факултет, универзитет. Способност и знање се брзо показе. Тако да, не млатите овдје и не одврацајте будуце студенте од факултета. Свака диплома се исплати. Наравно, на самом Универзитету, треба водити рацуна ста се уписује. Са дипломом рецимо професора географије и слицно, нема се цему цовјек надати, па макар на Оxфорду заврсио.

Name

Још мало ...

22.06.2026 11:32

Још мало и неће бити ко да се упише на факултете

ОДГОВОРИТЕ