Превозници Кошарцу: Нисте испунили оно што сте обећали

Конзорцијум логистика Босне и Херцеговине нема намјеру наносити штету привреди нити угрожавати међународне уговоре домаћих компанија. Међутим, транспортни сектор који запошљава десетине хиљада људи данас се налази у озбиљној кризи и очекује конкретне резултате институција, а не само препоруке гдје да усмјери свој протест.

Босна и Херцеговина 10.03.2026 | 16:53
Превозници Кошарцу: Нисте испунили оно што сте обећали

Ово је саопштено из Конзорцијума логистике, након што их је СНСД-ов Сташа Кошарац позвао да протествују испред Делегације Европске комисије у БиХ.

"Желимо подсјетити јавност и институције да транспортне компаније Босне и Херцеговине већ 14 мјесеци институционално комуницирају са свим надлежним органима, укључујући и Министарство спољне трговине и економских односа БиХ. У том периоду смо више пута добили одређена обећања и најаве рјешења, али нажалост многи конкретни кораци до данас нису реализовани", каже се у саопштењу уз подсјећање шта није урађено:

- Обећано је да ће Уред за ветеринарство БиХ ускладити радно вријеме са радом царинских терминала, што до данас није проведено,

- обећано је рјешавање оперативних капацитета на граничним пријелазима, укључујући и набавку виљушкара на ГП Градишка, што такође није реализовано,

- Дирекција за европске интеграције БиХ, која дјелује у оквиру институција БиХ, требала је интензивирати комуникацију према Европској комисији како би проблем пријевозника био кредибилно представљен на нивоу ЕУ.

Због тога сматрамо легитимним питање које постављају пријевозници: Шта су институције Босне и Херцеговине урадиле у протеклих 14 мјесеци да се проблем возача и транспортних компанија ријеши на европском нивоу?"

На крају Кошарцу је упућено и ово:

"Поштовани министре, Ви обављате функцију замјеника предсједавајуће Савјета министара Босне и Херцеговине и управо на том нивоу очекујемо да се проблем пријевозника коначно институционално отвори и ријеши.Транспортни сектор Босне и Херцеговине више нема простора за чекање".

(БН)

Коментари / 0

Оставите коментар