МУП РС кажњен због дискриминације Сузане Радановић!
Давор Драгичевић, отац Давида Драгичевића, објавио је павоснажну пресуду по тужби Давидове мајке Сузане Радановић.
Република Српска 25.11.2025 | 07:46
“Хвала адвокату Драгану Толимиру. Ово је још једна побједа против МУП-а РС. Правоснажна пресуда по тужби Давидове мајке, Сузане Радановић. Не, ви нисте институција, ви не чувате мир, сигурност и живот грађана”, написао је Драгичевић.
У образложењу пресуде стоји да је Пресудом основног суда у Бањалуци утврђено да је тужена (Република Српска, у даљем тексту МУП РС) извршила непосредну, вишеструку и продужену дискриминацију над тужитељицом (Сузана Радановић), чиме је повриједила право тужитељице на једнако поступање и то због облика дискриминације који су прописани у Закону о забрани дискриминације Босне и Херцеговине што је довело до повреде права на слободу кретања и изражавања Сузане Радановић и њену равноправност са другим грађанима Републике Српске, те је забрањено туженој да настави са дискриминаторским понашањем.
“Обавезна је тужена да тужитељици, по основу накнаде нематеријалне штете због дискриминаторског понашања, односно због повреде слобода и права личности, исплати износ од 5.000 КМ… Нема објективних доказа у списима предмета да је искључиво тужитељица ометала полицијске службенике у извршавању њихових послова 25.8. 2018. године”, стоји у образложењу.

Коментари / 26
Оставите коментарсомеоне
25.11.2025 08:27јел плацају казне из свог дзепа ил из насег? зна ли се ста?
ОДГОВОРИТЕМиле
25.11.2025 17:27Да ли је казњен појединац, ту лези зец? Риба смрди од главе и ту је проблем. Новцани износ од 5000КМ, платице народ јер се полиција финансиера из будзета РС, које плаца народ. За мене је нејасно да појединац а ко је тај појединац??
Зоран
25.11.2025 08:31Није кажњен МУП. Кажњени смо сви ми јер казну плаћају сви порески обвезници. Ако МУП одреди и укаже на појединца који је одговоран за те поступке и од њега наплати одштету знаћемо да имамо одговорну власт али то се наравно неће десити. Овако читава вијест губи смисао и остајемо у зачараном кругу.
ОДГОВОРИТЕре
25.11.2025 09:06Срам да те буде, боту
БиХ перспектива?
25.11.2025 08:37Веома дуг пут до правде!
ОДГОВОРИТЕЂоле
25.11.2025 11:02Нема "нашег" џепа!Постоји само џеп владајућих! Е то се зна,сигурно!
Синиса Уретиц
25.11.2025 17:26Да ли је МУП-РС сауцесник у убиству Давид-а?
Xxx
25.11.2025 08:39НИКО НЕ СМЕ ДА ВАС БИЈЕ ОСИМ РС ПОЛИЦИЈЕ !!
ОДГОВОРИТЕРе
25.11.2025 16:33Како у рату, тако и у миру
Зоран
25.11.2025 08:45Јос један доказ да секта на власти убија ко им смета а ово није једини слуцај. Назалост ова мајка је то искусила на својој кози
ОДГОВОРИТЕXЛ
25.11.2025 09:01Не зна го-ђа тужитељка да осуди Давидове убице али зна његову маајкуда суди, треба да је народ пљује када хода кроз Бањалучки, судство и полицијска само штите криминал и власт јер су и они иста врста али Божији нећак преживјети! "Џаба злато и дукати Бог ће сваку жртву да наплати!!!
ОДГОВОРИТЕАрсиц
25.11.2025 09:02Нажалост Зоране у праву си,кад би се казнили појединци одговорни за то онда би то била праведна казна,овако губи смисао иако ми је драго да је доказано да су се припадници МУП-а понашали дискриминаторски што смо и знали.
ОДГОВОРИТЕДаја
25.11.2025 09:085 хиљада за брутално понизавање и обесправљивање. Страсно. Ова земља је велика септицка јама. Заслузили смо највеце зло. Суди нам Бозе.
ОДГОВОРИТЕБогец
25.11.2025 10:11Судим, судим, скоро сте па нестали.
ЛогИН
25.11.2025 09:28У МУ-у РС руководне позиције обављају политички подобна лица која су спремна на све па и да почине тешку дискриминацију, што је потврђено и овом пресудом.
ОДГОВОРИТЕДелПо
25.11.2025 09:34У нормалним државама одузимање слободе је веома озбиљна мјера коју по таћно одређеним условима врше полицијски службеници на основу овлаштења која су дата одређеним законима!! На основу правоснажне пресуде одговорно лице које је наредило лишавање слободе без основа мора остати без посла и кривично одговарати!! Тек тада би се правда провела до краја јер на овај начин сам и ја крив јер је од тих досуђених 5000 КМ дио новца мој!!
ОДГОВОРИТЕРе
25.11.2025 09:51Није само тих пет хиљада а трошкови суда и губљење времена на непотребно суђење, институције што тако тону, то њих и не занима.
+++Ре ДЕЛПО
25.11.2025 10:27ТАЦНО ТРЕБА КАЗЊАВАТИ ИМЕНОМ И ПРЕЗИМЕНОМ ЗА ТАЈ СЛУЦАЈ НИЈЕ КРИВ ЦИЈЕЛИ МУП РС И ЦИЈЕЛА РЕПУБĹИКА СРПСĶА. ПОСТЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ НЕДАЈТЕ ДА ВАМ ОБРАЗ ПРЉА НЕКО КО НИЈЕ ДОСТОЈАН ВАСЕГ КАТАКТЕРА
Тако је
25.11.2025 09:47Ни 5 милиона КМ није довољно за уцињену бол овој зени. Убили јој дјете, али је тек послије поцео прави хорор за фамилију Драгичевић. Сила је једини нацин дјеловања у аутократским резимима. Они који су требали бити ухапсени и оптузени, наредјивали су злостављање и малтретирање ове жене.
ОДГОВОРИТЕЗЛОЧИНАЦКА ПОЛИЦИЈА ДОДИГОВА
25.11.2025 10:20ДОДИГ ЈЕ НАЈ ВЕЦИ ЗЛОЦИНАЦ..А ПОЛИЦИЈА МОРА ДА СЛУСА ЗЛОЦИНЦА УБИЦУ ДОДИГА ...ПСИХИЦКИ БОЛЕСНИК..ФУЈ СМЈЕМЕ МУ СЕ ЗАТРАЛО
ОДГОВОРИТЕСнаке Плисскен
25.11.2025 11:47Нема вецих папака И п****а од полиције рс.
ОДГОВОРИТЕСрамно!
25.11.2025 12:21Тужите српску полицију која ради свој посао!? Ало, српске институције не смију да се туже од стране Срба! То је издаја!
ОДГОВОРИТЕМарко
25.11.2025 14:46Брука за правосуђе да се неко ослободи ко се тако опходио, а поготово што није истражено ко су налогодавци таквог опхођења!
ОДГОВОРИТЕ+
25.11.2025 19:46Додик Је. Кукавичје јаје. Шпијун. НИКАДА НЕ ЗАБРАЊУЈЕ ТРГОВСКУ ГОРУ..
ОДГОВОРИТЕПетар
25.11.2025 22:14Није кажњена полиција већ народ, требало је министра и руководство МУП-а казнити затвором, а све полицајце који су учествовали у насиљу против свог народа казнити новчано.
ОДГОВОРИТЕКлоп
26.11.2025 13:20Ето ти сад, баш се насикираше.
ОДГОВОРИТЕ