DEMOS zaključao vrata NSRS: Posljednji poslanik napustio stranku
Nakon niza odlazaka funkcionera i poslanika, DEMOS je ostao bez posljednjeg narodnog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Republika Srpska 22.06.2026 | 21:42
Siniša Mijatović pristupio je Socijalističkoj partiji Srpske, koja je time formirala samostalni poslanički klub sa četiri poslanika.
Predsjednik SPS Goran Selak poručio je da je ovo potvrda da sve veći broj odgovornih i ostvarenih ljudi prepoznaje SPS kao snagu koja dosljedno štiti interese Republike Srpske, srpskog naroda i svih njenih građana.
Siniša Mijatović istakao je da je “odluku o pristupanju SPS donio jer je u politici koju vodi Goran Selak prepoznao vrijednosti koje su temelj svakog zdravog društva – porodicu, pravdu i ponos”.
"SPS nastavlja da raste kao nacionalno odgovorna politička organizacija, okupljajući ljude koji svojim radom, znanjem i ugledom žele da doprinesu jačanju Republike Srpske i boljoj budućnosti njenih građana", navode u SPS.
Podsjećamo, Mijatović je bio jedini poslanik DEMOS u NS Republike Srpske nakon što je ovu stranku u martu ove godine napustila Spomenka Stevanović, dugogodišnja bliska saradnica lidera stranke Nedeljka Čubrilovića.
DEMOS je nakon Opštih izbora 2022. godine imao ukupno pet poslanika.
U januaru ove godine stranku je napustio Čedomir Stojanović, čime je stranka ostala bez jedinog poslanika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.
Prije toga DEMOS su napustila još tri poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kao i pojedini odbornici i stranački funkcioneri.
(Srpskainfo) Foto: BN

Komentari / 12
Ostavite komentarНешо
22.06.2026 22:05Има она о сађењу, тиквама и ђаволу... Па ето...
ODGOVORITEMarko, P
22.06.2026 22:12Demos je kratko trajao , Čubro nije mudar čovjek, prevarili su ga mangupi,nasjeo je na šuplju priču . Da je ostao uz Pavića danas bi bio predsjednik.
ODGOVORITEKlepton
22.06.2026 22:16Čubro je nekad u nekim mjestima imao načelnika i apsolutnu većinu u skupštini , sve je izgubio preko noći, Živio DNS,
ODGOVORITEZvornik
22.06.2026 22:17Sličan se sličnom raduje. Hahahahahahahaha. Siniša Mijatović ostvaren ali u kriminalu.....
ODGOVORITEUzas
22.06.2026 22:17Rasprodali se kao na pijaci. Blamaze boze sacuvaj, ko je za njih uopste glasao tako nesigurne i potkupljive poslanike. Necete vjerovati, Spomenka Stevanovic, vodja te partije u Zvorniku smatra da , nakon 20 godina poslanickog staza i nakon nedavne prodaje stranci snsd, treba i dalje biti poslanik. Ovo nisu ljudi, ovo su gubavci.
ODGOVORITEBorac
22.06.2026 22:23Jos se hvali kako kupuje papke.
ODGOVORITEKalamar
22.06.2026 22:23To je Sinisi jedina opcija da proba da dobije jos jedan mandat, on je rasturio Demos u Zvorniku.
ODGOVORITEBanja Luka
22.06.2026 22:24Selak hahahhahahahahhahahha
ODGOVORITEVidi ti njih
22.06.2026 22:25Mi papci glasamo stranka ga postavi u Skupstinu a on onda trguje i uz dobru paru i obećanje funkcije mijenja dres. Mora se mijenjati zakon, napustas Partiju napustas i stolicu u Skupstini jer na šta ovo liči. Obicna kupovina ljudi kao na pijaci pa čemu onda Izbori? Taj nakaradni sistem uvela je Zeljka i Dodo kupovinom papaka i još nisu odgovarali za placanje crnim fondom.
ODGOVORITERekavice
22.06.2026 22:34A sta je sa nasom snajkom R.K.Ć.?
ODGOVORITEXxxxxxx
22.06.2026 22:48Sve smrad do smrada samo gde mogu sta opljackati i svoju guzicu udomiti.
ODGOVORITEArsić
22.06.2026 22:49Može biti do oktobra a poslije ga neće više biti u skupštini,papci na kraju ostaju ono što im sama riječ kaže.
ODGOVORITE