Dokumentovan niz neregularnosti na izborima u Doboju
Gradska izborna komisija potvrdila da glasački materijal na šest mjesta u Doboju nije pravilno spakova, dok iz SDS-a tvrde da je bilo niz neregularnosti od kojih se najviše njih odnosi na samo prebrojavanje glasova nakon otvaranja glasačkih kutija.
Republika Srpska 24.11.2025 | 20:50
Predsjednik Gradskog odbora SDS Doboj tvrdi da je na Saobraćajnom fakultetu Doboj uspio spriječiti krađu izborne volje naroda. Kako navodi glasački listići koji su brojani okrenuti su na prebrojavanju tako da se ne vidi za koga je glasano i nakon njegovog insistiranja tokom brojanja, listići su preokrenuti.
"Onda su rekli "eto vi brojite tamo Blanušu, a mi ćemo brojiti Karana", a ja sam insistirao da ispratim kako oni broje listiće koji su navodno za Karana. Na to je predsjednik biračkog odbora reagovao i rekao "šta ćeš ti to pratiti, nije to tebi bitno, prati ti Blanušine glasove". Nakon nekoliko minuta prepirke, svađe, insistiranja, rekao je "ajde dobro, okrenuću ti da vidiš". Kako je okrenuo, prvi glas je bio na Karanovoj gomili, a bio je glas za Branka Blanušu. Ljutito ga je bacio prema gomili Branka Blanuše. Rekao mi je "ma, dešava se".
Ja sam rekao "haj'te dalje". On je prebacio dva lisitića, a na trećem listiću je ponovo bio Branko Blanuša. Vidio sam da je pocrvenio, da mu se tresu ruke. Nastavio je tako da broji nekih 250 i možda i više listića, minimum 30 do 40 listića sa gomile na kojoj je bio Siniša Karan su bili glasovi za Branka Blanušu. On ih je izvlačio i vraćao na gomilu gdje je Branko Blanuša, dok na Blanušinoj kamari nije bio nijedna glas bilo kojeg drugog kandidata", navodi Stefan Gavrić, predsjednik GO SDS Doboj.
Predsjednik Gradske izborne komisije potvrđuje da na šest mjesta u Doboju glasački materijal nije pravilno spakovan.
"Sve što smo sinoć uočili, mi ništa to nećemo otvararti nego ćemo ponovo u 10 sati sa tim istim biračkim odborima, sa našim nadzorom Grdske izborne komisije, tražiti da ponovo uradimo prepakovanje tih materijala I da pošaljemo u Centralnu izbornu komisiju," kaže Nenad Paleksić, predsjednik Gradske izborne komisije.
Gavrić traži da se glasovi u Doboju ponovo prebroje.
"Smatram izuzetno važnim da se vreće sa biračkim materijalom u Doboju otvore, da se ponovo broje ti listići, jer sam uvjeren da bi rezultat u Doboju bio drugačiji. To nije jedina nepravilnost kojoj sam ja prisustvovao. Ja ću i za jedan i za drugi primjer napisati prigovore i uputiti ih prema Gradskoj izbornoj komisiji. Nnaši drugi posmtrači će na svim mjestima gdje su primjetili ove nepravilnosti pisati prigovore i uputiti ih ka Gradskoj izbornoj komisiji i Centralnoj izbornoj komisiji," poručuje Stefan Gavrić.
Nepravinosti u Doboju su primjetili i pojedini posmatrači nevladinih organizacija.
(BN) Foto: BN

Komentari / 32
Ostavite komentarSUD
24.11.2025 21:02Eto dokaza za SUD!!!Dosta!!!
ODGOVORITERe za pravdu
25.11.2025 00:50Koji sud brate. Pa bilo od prošlih izbora stotine prijava i ni jedna nije završena.
Marko
24.11.2025 21:26Koje neregularnosti! Pa u Doboju opozicija nije uložila NIJEDAN prigovor, NIJEDAN! Naravno onaj ko gubi ima pravo da se ljuti!
ODGOVORITEGgg
24.11.2025 22:19Re marko.vrati sendvic i koverat pa se umij i malo prodrmaj glavom.mozda se probudis.
Savaaa2
25.11.2025 06:59Takoje uvijek kad gube moraju neku ispad provodite.
Marko za Ggg
25.11.2025 07:23Hahahahahahahahahahaha! Nijedan prigovor! Prije ili kasnije će priznati da su propalice!
JA
25.11.2025 07:57Uložit će.ne brini tutu brigh
Za Marka
25.11.2025 08:03Opet ti rezimsko magare lazes.
Re
26.11.2025 13:29Pa u Doboju opozicija ni ne postoji i kakve onda glasove ocekuje
Xx
24.11.2025 21:30Svake izbore pokradu i niko nista
ODGOVORITESNSD Mali Lug
24.11.2025 21:35Pa moramo se boriti za svoja radna mjesta! Da nas ne izbaci prof. Blanusa sa posla..
ODGOVORITETihomir BL
24.11.2025 21:36Samo NEMA ODUSTAJANJA !!! Kao do sad što je bilo.Do Strazbura ako zatreba .
ODGOVORITERe Tihomir Bl
24.11.2025 22:43Bravo Tihomire, odličan komentar!
Micko
24.11.2025 21:42Ljudi neće vise izlaziti na izbore, ako se Doboj, Zvornik i Laktasi ne poniste.Obesmisljeni su.
ODGOVORITESmislov
25.11.2025 06:41To i rade. Jednim metkom dva zeca. Prvo vas pokrademo da sljedeći put baš zbog ne dođete da glasate. Banda je to.
Ponovi
24.11.2025 21:45Pa sta cekate, ponavljajte ili na ulice
ODGOVORITEMi
24.11.2025 21:50Tako to biva u okupiranom gradu
ODGOVORITENADA
24.11.2025 22:41Znamo da ljudi iz Laktaša ni poslije drugog svjetskov rata nisu mogli biti svjedoci zato što su lažovi a šta bi sa Dobojom???Lopov, lopova uvijek dobro zna ! Ničija nije fo zore s'jala.
Re za Nadu
25.11.2025 07:39Nisu u Laktasima svi bas losi i sluge rezima.Ima dosta postenog i cestitog naroda.
Jovo Dobojlija
24.11.2025 21:51Treba sve to ponovo da se prebroji jer Doboj bi bilo najbolje da se da Federaciji za bilo kakvi zamjenu.
ODGOVORITERe
25.11.2025 00:30Jovo čini se da je to jedini način, da Doboj postane grad normalan. Ovako mu nema spasa. Od lošeg na gore, pravac kojim ide. Ovi iz Tešnja da vode Doboj, za godinu dana bi ga doveli u red.
Bv
24.11.2025 21:56Ово је тотално нереална слика општине Добој. Већина људи је летаргична, статична, незаинтересована и разочарана.
ODGOVORITEZoran Bosna
24.11.2025 22:50A sta ono kazu u onom bosnjackom selu svi izisli ahaha ahaha i Kalaba ce to prihvatiti e jebali majku svoju kakvi lopovi sta taj Dodik radi..pozdrav za postenu Goricu da li ta osoba ima komentar na ove izbore TAJO OPET POKRAO a onaj karan ko .ickica neka kako ga nije sramota da ucestvuje u ovoj prestavi
Sve
24.11.2025 22:33OVE DOBOJLIJE VECI IZDAJNIKA I PREVARANTA NEMA
ODGOVORITELaktašenko
24.11.2025 23:11Kako je moguće da je predsjednik GIK Doboj i dalje Nenad Paleksić, šef PJ Doboj u RUGIP-u, kadar SNSD-a, potrčko Dragana Stankovića sina Budimira Stankovića iz Laktaša (opet nezaobilazna Laktaška veza).
ODGOVORITERe
25.11.2025 00:00Jbga, doboj je to...nadam se da razumijes. U Doboju samo posteni ne uspijevaju.
Prijedorčanin M.
25.11.2025 02:29Nema opštine i grada da kriminalna hobotnica nije krala glasove,cijele izbore u rs treba ponoviti.
Sramota!
25.11.2025 06:48Što se svađamo međusobno? Pa bilo koji da pobjedi, biće dobro za RS! SAMO NE RAZUMIJEM KAKO BOŠNJACI MOGU DA GLASAJU? Trebalo bi da im se zabrani!
ODGOVORITEKris
25.11.2025 12:33Treba tebi je..t mamu i ostale hajvane ,bolje bi bilo da se ubijes kad si tako otrovno nacionalista samo da bi udovoljio onom lazovu i lopovu a nemisleci za svoju porodicu koja bi trebala ziveti slobodno. Ti si jedna usrana bijeda a branis jednog lopova koji se ne osvrce na tvoje socijalno stanje.
Ovo,
25.11.2025 06:49Je priča za malu djecu, predsjednik GO odbora Doboj na biračkom mjestu broji glasove, da nije tužno bilo bi smiješno. Ako su imali akreditovanog posmatrača na tom biračkom mjestu, on sigurno nije taj, oni su počinili krivično djelo prisustva neovlaštenog lica na biračkom mjestu.
ODGOVORITEMladen
25.11.2025 07:26Sem sto kukate kako ste pokradeni nista i neradite ako je tako ko sto tvrdite pred sud,al svi iz opozicije,sve do jednog,pa blokada itd,ovako ste dosadili i bogu i narodu ,ko neke strine,nemozete iz gotelja postici nista,sem vukana ostali ste babe sere
ODGOVORITE11903
25.11.2025 11:37Da smo iole država, sama izjava Gavrićeva je bila dovoljna tužiocu da izda nalog za hapšenje?
ODGOVORITE