Dokumentovan niz neregularnosti na izborima u Doboju

Gradska izborna komisija potvrdila da glasački materijal na šest mjesta u Doboju nije pravilno spakova, dok iz SDS-a tvrde da je bilo niz neregularnosti od kojih se najviše njih odnosi na samo prebrojavanje glasova nakon otvaranja glasačkih kutija.

Republika Srpska 24.11.2025 | 20:50
Dokumentovan niz neregularnosti na izborima u Doboju

Predsjednik Gradskog odbora SDS Doboj tvrdi da je na Saobraćajnom fakultetu Doboj uspio spriječiti krađu izborne volje naroda. Kako navodi glasački listići koji su brojani okrenuti su na prebrojavanju tako da se ne vidi za koga je glasano i nakon njegovog insistiranja tokom brojanja, listići su preokrenuti.

"Onda su rekli "eto vi brojite tamo Blanušu, a mi ćemo brojiti Karana", a ja sam insistirao da ispratim kako oni broje listiće koji su navodno za Karana. Na to je predsjednik biračkog odbora reagovao i rekao "šta ćeš ti to pratiti, nije to tebi bitno, prati ti Blanušine glasove". Nakon nekoliko minuta prepirke, svađe, insistiranja, rekao je "ajde dobro, okrenuću ti da vidiš". Kako je okrenuo, prvi glas je bio na Karanovoj gomili, a bio je glas za Branka Blanušu. Ljutito ga je bacio prema gomili Branka Blanuše. Rekao mi je "ma, dešava se".

Ja sam rekao "haj'te dalje". On je prebacio dva lisitića, a na trećem listiću je ponovo bio Branko Blanuša. Vidio sam da je pocrvenio, da mu se tresu ruke. Nastavio je tako da broji nekih 250 i možda i više listića, minimum 30 do 40 listića sa gomile na kojoj je bio Siniša Karan su bili glasovi za Branka Blanušu. On ih je izvlačio i vraćao na gomilu gdje je Branko Blanuša, dok na Blanušinoj kamari nije bio nijedna glas bilo kojeg drugog kandidata", navodi Stefan Gavrić, predsjednik GO SDS Doboj.

Predsjednik Gradske izborne komisije potvrđuje da na šest mjesta u Doboju glasački materijal nije pravilno spakovan.

"Sve što smo sinoć uočili, mi ništa to nećemo otvararti nego ćemo ponovo u 10 sati sa tim istim biračkim odborima, sa našim nadzorom Grdske izborne komisije, tražiti da ponovo uradimo prepakovanje tih materijala I da pošaljemo u Centralnu izbornu komisiju," kaže Nenad Paleksić, predsjednik Gradske izborne komisije.

Gavrić traži da se glasovi u Doboju ponovo prebroje.

"Smatram izuzetno važnim da se vreće sa biračkim materijalom u Doboju otvore, da se ponovo broje ti listići, jer sam uvjeren da bi rezultat u Doboju bio drugačiji. To nije jedina nepravilnost kojoj sam ja prisustvovao. Ja ću i za jedan i za drugi primjer napisati prigovore i uputiti ih prema Gradskoj izbornoj komisiji. Nnaši drugi posmtrači će na svim mjestima gdje su primjetili ove nepravilnosti pisati prigovore i uputiti ih ka Gradskoj izbornoj komisiji i Centralnoj izbornoj komisiji," poručuje Stefan Gavrić.

Nepravinosti u Doboju su primjetili i pojedini posmatrači nevladinih organizacija.

(BN) Foto: BN

Komentari / 32

Ostavite komentar
Name

SUD

24.11.2025 21:02

Eto dokaza za SUD!!!Dosta!!!

ODGOVORITE
Name

Re za pravdu

25.11.2025 00:50

Koji sud brate. Pa bilo od prošlih izbora stotine prijava i ni jedna nije završena.

Name

Marko

24.11.2025 21:26

Koje neregularnosti! Pa u Doboju opozicija nije uložila NIJEDAN prigovor, NIJEDAN! Naravno onaj ko gubi ima pravo da se ljuti!

ODGOVORITE
Name

Ggg

24.11.2025 22:19

Re marko.vrati sendvic i koverat pa se umij i malo prodrmaj glavom.mozda se probudis.

Name

Savaaa2

25.11.2025 06:59

Takoje uvijek kad gube moraju neku ispad provodite.

Name

Marko za Ggg

25.11.2025 07:23

Hahahahahahahahahahaha! Nijedan prigovor! Prije ili kasnije će priznati da su propalice!

Name

JA

25.11.2025 07:57

Uložit će.ne brini tutu brigh

Name

Za Marka

25.11.2025 08:03

Opet ti rezimsko magare lazes.

Name

Re

26.11.2025 13:29

Pa u Doboju opozicija ni ne postoji i kakve onda glasove ocekuje

Name

Xx

24.11.2025 21:30

Svake izbore pokradu i niko nista

ODGOVORITE
Name

SNSD Mali Lug

24.11.2025 21:35

Pa moramo se boriti za svoja radna mjesta! Da nas ne izbaci prof. Blanusa sa posla..

ODGOVORITE
Name

Tihomir BL

24.11.2025 21:36

Samo NEMA ODUSTAJANJA !!! Kao do sad što je bilo.Do Strazbura ako zatreba .

ODGOVORITE
Name

Re Tihomir Bl

24.11.2025 22:43

Bravo Tihomire, odličan komentar!

Name

Micko

24.11.2025 21:42

Ljudi neće vise izlaziti na izbore, ako se Doboj, Zvornik i Laktasi ne poniste.Obesmisljeni su.

ODGOVORITE
Name

Smislov

25.11.2025 06:41

To i rade. Jednim metkom dva zeca. Prvo vas pokrademo da sljedeći put baš zbog ne dođete da glasate. Banda je to.

Name

Ponovi

24.11.2025 21:45

Pa sta cekate, ponavljajte ili na ulice

ODGOVORITE
Name

Mi

24.11.2025 21:50

Tako to biva u okupiranom gradu

ODGOVORITE
Name

NADA

24.11.2025 22:41

Znamo da ljudi iz Laktaša ni poslije drugog svjetskov rata nisu mogli biti svjedoci zato što su lažovi a šta bi sa Dobojom???Lopov, lopova uvijek dobro zna ! Ničija nije fo zore s'jala.

Name

Re za Nadu

25.11.2025 07:39

Nisu u Laktasima svi bas losi i sluge rezima.Ima dosta postenog i cestitog naroda.

Name

Jovo Dobojlija

24.11.2025 21:51

Treba sve to ponovo da se prebroji jer Doboj bi bilo najbolje da se da Federaciji za bilo kakvi zamjenu.

ODGOVORITE
Name

Re

25.11.2025 00:30

Jovo čini se da je to jedini način, da Doboj postane grad normalan. Ovako mu nema spasa. Od lošeg na gore, pravac kojim ide. Ovi iz Tešnja da vode Doboj, za godinu dana bi ga doveli u red.

Name

Bv

24.11.2025 21:56

Ово је тотално нереална слика општине Добој. Већина људи је летаргична, статична, незаинтересована и разочарана.

ODGOVORITE
Name

Zoran Bosna

24.11.2025 22:50

A sta ono kazu u onom bosnjackom selu svi izisli ahaha ahaha i Kalaba ce to prihvatiti e jebali majku svoju kakvi lopovi sta taj Dodik radi..pozdrav za postenu Goricu da li ta osoba ima komentar na ove izbore TAJO OPET POKRAO a onaj karan ko .ickica neka kako ga nije sramota da ucestvuje u ovoj prestavi

Name

Sve

24.11.2025 22:33

OVE DOBOJLIJE VECI IZDAJNIKA I PREVARANTA NEMA

ODGOVORITE
Name

Laktašenko

24.11.2025 23:11

Kako je moguće da je predsjednik GIK Doboj i dalje Nenad Paleksić, šef PJ Doboj u RUGIP-u, kadar SNSD-a, potrčko Dragana Stankovića sina Budimira Stankovića iz Laktaša (opet nezaobilazna Laktaška veza).

ODGOVORITE
Name

Re

25.11.2025 00:00

Jbga, doboj je to...nadam se da razumijes. U Doboju samo posteni ne uspijevaju.

Name

Prijedorčanin M.

25.11.2025 02:29

Nema opštine i grada da kriminalna hobotnica nije krala glasove,cijele izbore u rs treba ponoviti.

Name

Sramota!

25.11.2025 06:48

Što se svađamo međusobno? Pa bilo koji da pobjedi, biće dobro za RS! SAMO NE RAZUMIJEM KAKO BOŠNJACI MOGU DA GLASAJU? Trebalo bi da im se zabrani!

ODGOVORITE
Name

Kris

25.11.2025 12:33

Treba tebi je..t mamu i ostale hajvane ,bolje bi bilo da se ubijes kad si tako otrovno nacionalista samo da bi udovoljio onom lazovu i lopovu a nemisleci za svoju porodicu koja bi trebala ziveti slobodno. Ti si jedna usrana bijeda a branis jednog lopova koji se ne osvrce na tvoje socijalno stanje.

Name

Ovo,

25.11.2025 06:49

Je priča za malu djecu, predsjednik GO odbora Doboj na biračkom mjestu broji glasove, da nije tužno bilo bi smiješno. Ako su imali akreditovanog posmatrača na tom biračkom mjestu, on sigurno nije taj, oni su počinili krivično djelo prisustva neovlaštenog lica na biračkom mjestu.

ODGOVORITE
Name

Mladen

25.11.2025 07:26

Sem sto kukate kako ste pokradeni nista i neradite ako je tako ko sto tvrdite pred sud,al svi iz opozicije,sve do jednog,pa blokada itd,ovako ste dosadili i bogu i narodu ,ko neke strine,nemozete iz gotelja postici nista,sem vukana ostali ste babe sere

ODGOVORITE
Name

11903

25.11.2025 11:37

Da smo iole država, sama izjava Gavrićeva je bila dovoljna tužiocu da izda nalog za hapšenje?

ODGOVORITE