Затварање рудника Љубије буџет ће коштати 35 милиона КМ

Народни посланик ПСС/ПДП Бојан Кресојевић упозорио је да затварање Рудника Љубија представља још један доказ погубне политике актуелне власти.

Република Српска 26.06.2026 | 13:21
Затварање рудника Љубије буџет ће коштати 35 милиона КМ

"Рудник Љубија - страни окупатор га је отворио, домаћи узурпатор га затвара. Земља која лежи на природном богатству могла би да живи као Швајцарска, али само када би је водили добри домаћини. Умјесто да се бори за наставак пословања, власт олакшава гашење. СНСД је незаконито из Фонда солидарности исплатио 6 милиона КМ за обавезе власника према радницима. 600 породица ће остати без егзистенције, а власник ће распродати имовину", каже Кресојевић и додаје:

"Затварање Љубије буџет ће коштати додатних 35 милиона марака, како би се надомјестили губици Жељезница Републике Српске. Све ово плаћаће се годинама, кроз отплату прескупих британских кредита. Зато цијену лоше власти не плаћамо одједном. Плаћамо је на рате", наводи Кресојевић.

хттпс://www.инстаграм.цом/реел/ДаЦ5Wн1обб8/?игсх=МWгyМјФxНГВуц2поМw

(БН) Фото: БН 

Коментари / 9

Оставите коментар
Name

Србац

26.06.2026 13:33

Овај је висе досадан. Обицан медиокритет, циљ су му гласови.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Оли

26.06.2026 14:24

Ви уз српца сте тески одрон ко и васе село#слијепо цријево🤮

Name

Смислов

26.06.2026 13:50

До када ћете да мијешате два различита рудника. Мисле на Омарску, а говоре Љубија. Нема више рудника Љубија, постоје налазишта руде, има историје, али се у Љубији и око ње, деценијама руда не експлоатише. Ни ФК "Рудар-Љубија" не постоји, сада је "Рудар-Приједор". Морам да објасним овима што су ваздушно удаљени пар десетака километара од тих дестинација. Било, више нема. Затворен је рудник у Омарској који је дупло ближи Бањој Луци, него Љубија.

ОДГОВОРИТЕ
Name

А јел то

26.06.2026 14:18

Цекајте нисам добро схватио, јел се то Кресојевиц намеце као добар домацин? Видјели смо то са теренима

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре А јели

26.06.2026 14:27

Нека те месар и даље транжира ботино

Name

РС

26.06.2026 14:20

Опет овај слино,у све се размије,јуче о борцима,данас о удницима,тешко нама ко нам држи слово по медијима,Вукан је за њох институција....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Рс

26.06.2026 14:26

А теби Баја одговара и остали старци зато нам у јесте овако.Дотични јw био студент генерације🤬

Name

уххх

26.06.2026 14:27

Овај не зна разликовати љубију од Омарске.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пајо

26.06.2026 14:27

Гдје ти је твоја публика иза, не пика се..

ОДГОВОРИТЕ