Власт народу хвата муштулук да ће бити још и горе

Са овом власти нешто озбиљно није у реду. Умјесто да реагују на раст цијена они данас хватају муштулук народу да ће бити још и горе.

Република Српска 25.06.2026 | 13:30
Власт народу хвата муштулук да ће бити још и горе

Овако је Милош Станишић, предсједник бијељинског одбора Покрета Сигурна Српска, реаговао на најаве министра трговине и туризма Неда Пуховца о новим поскупљењима и упозорењу да ће грађани тек осјетити посљедице кризе, без обзира на то што се ситуација на Блиском истоку смирује.

„Испада да је улога државе да гледа како цијене расту, а онда да нам брже-боље јавља: народе, спремите се, биће и горе. Ако је то политика, онда нешто озбиљно није у реду. Држава и институције постоје да предвиде проблем, реагују на вријеме и да заштите своје људе када дођу тешка времена. Ово како они данас третирају народ је - катастрофа“, поручио је Станишић.

Он је нагласио да народ не бира власт да би га навикавала на тежак живот.

„Народ не бира власт да му каже: снађите се. Народ бира власт да стане између њега и кризе. Да смањи удар на породице, помогне домаћој производњи и да олакша живот људима. Код нас, нажалост, свака криза заврши исто -народ стеже каиш, а власт тражи ново оправдање“, рекао је Станишић.

Он је додао да грађани с правом постављају питање чему служе институције ако се све препусти тржишту.

„Ако ће тржиште све само да регулише, ако ће грађани сами подносити терет сваког поскупљења, ако ће се свако сналазити како зна и умије - онда нам институције не требају. Република Српска је превише важна да би је водили овако неодговорни људи. Народ није бирао власт да му јавља да ће бити горе, него да се потруди да буде боље“, закључио је Станишић.

(БН) Фото: ПСС

Коментари / 2

Оставите коментар
Name

Приједорчанин М.

25.06.2026 13:46

Браво Станишићу,властодршцима си казао све тачно и у брк,таква власт нам не треба,значи да планирају све по старом,а ви народе дурај те док вас хандримо,да не кажем другачије и вулгарно...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бице горе

25.06.2026 13:54

Па бице горе. У каквом стању су нам болнице, сколе ? Видите ли ви иста осум свог луксуза у којем зивите ? Ако додје на власт ова твоја педерцина бице и горе него за вријеме Додика…

ОДГОВОРИТЕ