Бијељина добила нову аутобуску станицу, прве линије од јуна

У Бијељини отворена је новоизграђена Аутобуска станица на чије су отварање грађани чекали неколико година због спорости око обезбјеђења употребне дозволе. Јавни превоз почиње са радом у понедјељак 1. јуна.

Република Српска 28.05.2026 | 17:24
Бијељина добила нову аутобуску станицу, прве линије од јуна

Грађани Бијељине нису крили одушевљење новим јавним превозом, а имали су прилику да се провозају аутобусима прије званичног почетка рада јавног превоза. Цијена карте за појединачне вожње ће се кретати од 1КМ до 2,5КМ, а мјесечне карте ће износити од 24КМ до 90КМ, у зависности од зоне.

Пантелија Митровић, испред конзорцијума четири превозника који ће саобраћати градски превоз, наводи да се надају да ће грађани имати стрпљења док се сви ми превозници не уходају.

“Од првог јуна почиње да саобраћа 18 приградских линија са 19 аутобуса. По први пут цијела Семберија има јавни превоз. Град је први пут стао иза градског превоза са субвенцијом која је у буџету. Направљен је ред вожње”, наводи Митровић.

Из Одјељења за стамбено – комуналне послове и заштиту животне средине града Бијељина кажу да су првенствено урадили студију изводљивости у оквиру које су територију града Бијељина подијелили на три зоне.

“Што се тиче броја полазака у новом систему јавног превоза, систем располаже са око 260 полазака на дневном нивоу једног радног дана и суботом, недељом неће возити. У првој фази функционисања одлучили смо да недјељом не функционише јавни превоз јер нам је недјеља свакако и нерадни дан”, наводи начелник Одјељења Милан Лазаревић.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић навео је да је овај дан велики за Бијељину. Истакао је да живимо у изазовним временима када је присутна енергетска криза коју прате високе цијене нафтних деривата, тако да кориштење градског превоза доприноси и економичности.

“Управо кориштењем јавног градског превоза се смањује и загађење, осносно смањује се емисија издувних гасова од моторних возила и зато нам је важно да грађани користе превоз”, каже Петровић.

Петровић је додао да је било доста процедура које су морали да испоштују како би био успостављен јавни градски превоз.

(БН) Фото: БН

Коментари / 0

Оставите коментар