Брчко: Срушио се дио надстрешнице на стадиону у Г. Брезику
Дио надстрешнице у изградњи на фудбалском стадиону у насељу Горњи Брезик срушио се током протекле ноћи, а према доступним информацијама, у инциденту није било повријеђених.
Босна и Херцеговина 06.05.2026 | 13:45
Ријеч је о пројекту чију изградњу финансира Влада Брчко дистрикта БиХ, а мјештани и представници локалне заједнице упозоравају да је само пуком срећом избјегнута трагедија, будући да је на истом стадиону прије неколико дана одиграна фудбалска утакмица којој је присуствовао велики број гледалаца.

Предсједник Мјесне заједнице Горњи Брезик Мишо Којић изјавио је да је надстрешница била у фази изградње и да завршни радови још нису били окончани.
„У недјељу је овдје одиграна једна од одлучујућих утакмица за пласман у виши ранг и било је више стотина навијача, међу њима и дјеце. Срећа је да се ово није догодило тада“, рекао је Којић.

Према његовим ријечима, до урушавања је највјероватније дошло због проблема са бетонским стубовима.
„Оно што се може видјети јесте да је попустио бетон. Стубови су, по свему судећи, лоше урађени, са лошом арматуром. Сматрам да одговорност није на људима који су постављали металну конструкцију, него на претходним извођачима који су радили бетонске стубове“, навео је Којић.

Он сматра да би након овог инцидента требало извршити озбиљну провјеру пројектовања и надзора над радовима.
„Крајње је вријеме да се види ко су инжењери који пројектују овакве ствари и предвиђају овако танке стубове и лошу арматуру за конструкцију која треба да носи надстрешницу. У Брчко дистрикту многи имају факултетске дипломе, а у средњој и основној школи су једва пролазили или чак понављали разреде“, изјавио је Којић.

Додао је да би, према његовом мишљењу, надстрешницу требало додатно осигурати постављањем носећих стубова са предње стране како се сличан инцидент не би поновио.
Мјештани су изразили забринутост због сигурности објекта, посебно имајући у виду да стадион редовно користе спортисти, дјеца и грађани током спортских догађаја.

За сада нема званичних информација о томе да ли ће бити покренута истрага или ванредни надзор над изведеним радовима.

(БН) Фото: БН/Уступљена фотографија

Коментари / 13
Оставите коментар.Ггг
06.05.2026 14:03нетреба пресједник мјесне заједнице да даје анализу како је и засто досло до пуцања настреснице.о томе треба да се изјасне надлезни органи,да утврде ста се стварно догодило и да казни све оне у ланцу који су криви за овај инцидент.одједном сви дају себи за право да процијењују градњу и градјевински материјал,ста би било да је овде било повриједјених градјана.полиција и тузиластво брцко дистрикта треба да одмах изадје са својим информацијама,зато примају плату и треба да утврде ко це сносити одговорност.
ОДГОВОРИТЕРе
06.05.2026 14:26То је "квалитетна" градња гдје су се појединци уградили и зато је резултат такав. Исто као у Новом Саду. Овај пут без жртава, хвала Богу 🙏
Ре
06.05.2026 14:51Одговорност?! О цему ти? Наведи један примјер свега сто си написао. Наведи примјер гдје је неко преузео одговорност, казњен по закону или кориговао сто је било потребно. Само један једини примјер нам наведи.
Брчак
06.05.2026 14:56Да има закона и да тужилаштво ради свој посао досад би било ухапшених то је кривично дјело . Неосигурано градилиште гдје се креће марод започето незавршено .
ОДГОВОРИТЕСребреник
06.05.2026 15:44Брзо це то ријесити тузилац Тепавцевиц..тај смрад само зна паре узимати..фујјј
Браво за сребреник
06.05.2026 19:14Тај тузилацки смрад владимир т. Је највеце зло у дистрикту
Зехро
06.05.2026 16:16Ја Сам градевинар цијели зивот од европе до америке само измисљају неке закине из 19 стољеца само зајебавају људе праве се паметни инспектори обицни мајмуни мисле да све знају инспектори морају да будо приватници бивси посебно за конструкцију посебно струја вода и инспекције се врсе у груби радови афинис доду погледају како функцијонисе и то је то посебна инспекција за мале зграде до 5 6 станова а преко веца контрола итд нетреба бити паметан све људи измислили само премјенити а не сваки мајмун ТЕСЛА
ОДГОВОРИТЕДошло на наплату
06.05.2026 16:57Дјеца која се интересују за учење а нарочито математику, се у основној школи исмијавају, у средњој не могу наћи цуру јер срамоте је бити штребер, а онда факултет завршавају глуперде јер су критеријуми срозани до испод нивоа средње школе из бивше Југославије! Не треба онда чудити да нисмо више у стању изградити ни најједноставнију конструкцију а да се не сруши...
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
06.05.2026 18:01Овом извођачу радова,не треба дати ни кокошињац да прави...
Инг. грађевине
06.05.2026 18:01Из авиона се види да овај пројекат носач није у стању сам себе да држи а још да му се кров дода, па мало снијега. Ко је пројектант , молим вас наведите да га лично назовем.
ОДГОВОРИТЕВојислав
06.05.2026 18:02Тако једноставна конструкција овје задовољава, али ову што сам видио на сликама, па људи моји, зар је то могуће..
ОДГОВОРИТЕДраган
06.05.2026 18:16Сигурно бетон,,Зељо" посланик у Скупстини који нема фискални рацун него возац наплацује на руке.ИСТРАЗИТЕ,НА БИВСЕМ ИГРАЛИСТУ ЈЕ НАПРАВИО ВИЛУ.СВЕ МОЗЕТЕ ПРОВЈЕРИТИ.АЛИ КО КАД ВРАНА ВРАНИ ОЦИ НЕ ВАДИ.
ОДГОВОРИТЕ+
07.05.2026 07:56Хвала Богу. Што нико није страдао.
ОДГОВОРИТЕ