Павловићеве фирме „Павгорд“ и „Алумина“ зарадиле 56 милиона
Фирме у власништву фочанског бизнисмена Гордана Павловића са сједиштем у Републици Српској зарадиле су у прошлој години око 60 милиона марака, сазнаје ЦАПИТАЛ.
Република Српска 06.05.2026 | 13:36
Павловићу су највећу зараду донијели „Павгорд“ који је остварио добит од чак 45,8 милиона КМ, али и „Нова Алумина“ која је лани била у плусу 10,8 милиона марака.
Зарада „Нове Алумине“ 12 пута већа
И једно и друго предузеће су повећали добит у прошлој години у односу на претпрошлу, па је тако „Павгорд“ са 44,2 милиона КМ колико је зарадио у 2024. години, прошле године зараду повећао за 1,6 милиона, те тако, као што је напоменуто, био у плусу 45,8 милиона марака.
С друге стране, добит „Нове Алумине“ је у прошлој години, у односу на претпрошлу била више од 12 пута већа.
Конкретно „Алумина“ је са 860.794 КМ колико је зарадила у 2024. години, лани своју добит повећала на 10,8 милиона марака.
Када су у питању приходи „Павгорд“ је са 42 радника лани приходовао 225,4 милиона КМ, а „Нова алумина“ 369,4 милиона марака.
„Алумина“ је према званичним подацима, запошљавала 1.282 радника.

Нова Љубија“ зарадила два милиона КМ
Гордан Павловић је прошле године профитирао и од „Нове Љубије“ из Приједора која му је донијела зараду од око два милиона марака.
Приходи овог предузећа износили су лани око 72,1 милион марака, а запошљавали су 692 радника.
Добит „Нове Љубије“ је дупло мања у односу на 2024. годину када су зарадили 4,7 милиона марака.
Подсјетимо, Павловић је рудник „Арцелор миттал“ у Приједору и жељезару у Зеници купио почетком прошле године, те су фирме промијениле назив у „Нова Љубија“ и „Нова жељезара“ Зеница.
Ни годину дана касније, обје фирме су пред стечајем.
„Нова жељезара“ у губитку готово 95 милиона КМ
Одличне резултате остварене у прошлој години фочанском бизнисмену покварила је „Нова жељезара“ Зеница која је прошлу годину завршила у губитку од 94,9 милиона КМ. Ипак, та губитак је мањи у односу на претпрошлу годину када су били у минусу 117,3 милиона марака.
Предузеће „Србињепутеви“, такође у Павловићевом власништву, је значајно смањило добит у односу на претпрошлу годину.
Прошле године је ова фирма зарадила 1,2 милиона марака, док су у 2024. години остварили добит у износу од 9,4 милиона КМ.
Приходи су им прошле године износили 13,3 милиона КМ, а запошљавали су 71 радника.
Много лошије пословање у односу на претпрошлу годину, лани је забиљежио и Нови рудник мрког угља „Миљевина“ који је зарадио свега 739.956 КМ, док су у 2024. години имали добит у износу од 8,5 милиона марака.
Прошле године су им приходи износили 12,9 милиона КМ, а запошљавали су 62 радника.
Дефитнитивно најлошији резултат од свих предузећа фочанског бизнисмена остварила је фирма „Боксит“ Милићи која је у плусу била свега 27.526 КМ, док су приходовали 35,5 милиона марака.
Значајно су смањили добит у односу на на 2024. години када су зарадили 797.297 КМ.
(Цапитал) Фото: Цапитал

Коментари / 21
Оставите коментарперо
06.05.2026 13:57масала,а је ли платио порез на ту добит..
ОДГОВОРИТЕЖИКАЖ
06.05.2026 14:43КОЈИ ЈЕ САВО ИДИОТ, ЗАШТО НЕ ПРЕПУСТИ ФУНКЦИЈУ ПАЛОВИЋУ
Реее
06.05.2026 14:50Ради овквих це пасти власт
Ре
06.05.2026 17:21Човјек са једва завршеном основном школом за дјецу са специјалним потребама је највећи бизнисмен Републике Српске...треба га ставити умјесто оног метузалема да води Академију наука и умјетности РС...стварно смо карикатура и од дрзаве и од друства...
Зато
06.05.2026 14:07Испуста отпадне материје у природу. Да Ради По закону бозијем било би пола зараде од ове, Па раднике да плати како треба....
ОДГОВОРИТЕСхарло
06.05.2026 14:10Ово нема нигдје на свијету да један радник у Павгорду приходује ни мање ни висе него 5.366.666.67 КМ. Свјетски рекорд а наши људи. Свака част и даље тако! Поздрав за најбољега Газду.
ОДГОВОРИТЕВили
06.05.2026 14:15Све што купи Гоци пропада, само се он енормно багати и његови власници.
ОДГОВОРИТЕСмислов
06.05.2026 14:46Јел ово текст сатиричног или трагичног садржаја?
ОДГОВОРИТЕМинхаузен
06.05.2026 14:47Јел овај бизнисмен или гробар бизниса?😂
ОДГОВОРИТЕ.Ггг
06.05.2026 15:42јек неко миски да је ово павгордово?па људи моји погледајте му фацу,тај цовјек није способан носити у кеси хиљаду марака,ни трунке интелигенције,он је ходајуци мртвац,а капитал и новац су појединци са врха власти за кога овај ради.увијек је власт имала неку своју "дворску луду "..само нека се пази да се не оклизне.
Хаха
06.05.2026 15:46Истине ради ни он ти не зна шта је. Моје некакво глупо мишљење обични пијунчић
ЗАЛОСНО
06.05.2026 15:14НЕ ЗНА БРОЈАТИ ДО 100. А ЗАРАДИО МИЛИОНЕ . ЈЕДАН РАДНИК ЗАРАДИ 5. 000 000. КОЛИКА ИМ ЈЕ ОНДА ПЛАТА? ДА ИМА ПРАВНЕ ДРЗАВЕ , СВЕ БИ ИНСПЕКЦИЈЕ ВЕЦ БИЛЕ КОД ЊЕГА….. ЗАЛОСНО …..
ОДГОВОРИТЕШМРЦ
06.05.2026 15:16ПЕРИ ,ПЕРИ -БЈЕЛИ ВЕШ….СМРЦ…..
ОДГОВОРИТЕАма
06.05.2026 15:27Људи н8је то његово дјело иста режија исти глумци оштето фирму продај на трецој лицитацији обештети раднике из ф9нда солидарносто а други купи кајмак а ти нар9де гласај јос 4 г за кесу макарона
ОДГОВОРИТЕМаксим
06.05.2026 16:53Колико че морати Додику да преусмјери😇😇😇😇😇Јадо мој , кога Додик загрли, нема му спаса
ОДГОВОРИТЕБрука
06.05.2026 17:05А у Омарској нема да плати, а толика зарада
ОДГОВОРИТЕФоцак 100%
06.05.2026 17:59Гоци наш. Свјетски, а наш. Свако у Фочи зна да је цовјек кликер за направити паре. Без обзира на то сто је стекао прве милионе сумљиво, Гоци зна од 1КМ направити 10КМ. Био СНСД или сутра СДС на власти Гоци је вјецан. Цовјек је име и у Србији и у (Улм) Њемацкој… За 5-6 година, цовјек це бити у ТОП 5 на Балкану. Толике паре и моц, а Он и његова породица зиве скромно и не бахате се.
ОДГОВОРИТЕре
06.05.2026 21:07Твој кликерас није могао уписати ни обицну основну сколу вец ону за дјецу са посебним потребама....туго моја, мозда си му колега из разреда?
Босс
06.05.2026 21:20Браво.тако је
ИСТОРИЧАР
06.05.2026 19:31Добро му је то омогућио месар из Бакинаца са којим можда и дијели зараду,а болесници нека и даље иду на митинге СНСД и вичуМиле Миле
ОДГОВОРИТЕТја
08.05.2026 23:51Гордан Павлович је доказ да се не исплати бити паметан, не исплати се завршавати државни факултет и радити у локалном кафићу,не исплати се не бити члан партије, не исплати се бити моралан и поштен,не исплати се не бавити се криминалом . Дакле ништа се не исплати у РС осим криминала. Зашто? Зато што тако и они са једва завршеном ( ако је и то завршено) специјалном основном школом постану паметни,способни,бизнисмени, директори,политичари ...
ОДГОВОРИТЕ