Павловићеве фирме „Павгорд“ и „Алумина“ зарадиле 56 милиона

Фирме у власништву фочанског бизнисмена Гордана Павловића са сједиштем у Републици Српској зарадиле су у прошлој години око 60 милиона марака, сазнаје ЦАПИТАЛ.

Република Српска 06.05.2026 | 13:36
Павловићеве фирме „Павгорд“ и „Алумина“ зарадиле 56 милиона

Павловићу су највећу зараду донијели „Павгорд“ који је остварио добит од чак 45,8 милиона КМ, али и „Нова Алумина“ која је лани била у плусу 10,8 милиона марака.

Зарада „Нове Алумине“ 12 пута већа

И једно и друго предузеће су повећали добит у прошлој години у односу на претпрошлу, па је тако „Павгорд“ са 44,2 милиона КМ колико је зарадио у 2024. години, прошле године зараду повећао за 1,6 милиона, те тако, као што је напоменуто, био у плусу 45,8 милиона марака.

С друге стране, добит „Нове Алумине“ је у прошлој години, у односу на претпрошлу била више од 12 пута већа.

Конкретно „Алумина“ је са 860.794 КМ колико је зарадила у 2024. години, лани своју добит повећала на 10,8 милиона марака.

Када су у питању приходи „Павгорд“ је са 42 радника лани приходовао 225,4 милиона КМ, а „Нова алумина“ 369,4 милиона марака.

„Алумина“ је према званичним подацима, запошљавала 1.282 радника.

Нова Љубија“ зарадила два милиона КМ

Гордан Павловић је прошле године профитирао и од „Нове Љубије“ из Приједора која му је донијела зараду од око два милиона марака.

Приходи овог предузећа износили су лани око 72,1 милион марака, а запошљавали су 692 радника.

Добит „Нове Љубије“ је дупло мања у односу на 2024. годину када су зарадили 4,7 милиона марака.

Подсјетимо, Павловић је рудник „Арцелор миттал“ у Приједору и жељезару у Зеници купио почетком прошле године, те су фирме промијениле назив у „Нова Љубија“ и „Нова жељезара“ Зеница.

Ни годину дана касније, обје фирме су пред стечајем.

„Нова жељезара“ у губитку готово 95 милиона КМ

Одличне резултате остварене у прошлој години фочанском бизнисмену покварила је „Нова жељезара“ Зеница која је прошлу годину завршила у губитку од 94,9 милиона КМ. Ипак, та губитак је мањи у односу на претпрошлу годину када су били у минусу 117,3 милиона марака.  

Предузеће „Србињепутеви“, такође у Павловићевом власништву, је значајно смањило добит у односу на претпрошлу годину.

Прошле године је ова фирма зарадила 1,2 милиона марака, док су у 2024. години остварили добит у износу од 9,4 милиона КМ.

Приходи су им прошле године  износили 13,3 милиона КМ, а запошљавали су 71 радника.

Много лошије пословање у односу на претпрошлу годину, лани је забиљежио и Нови рудник мрког угља „Миљевина“ који је зарадио свега 739.956 КМ, док су у 2024. години имали добит у износу од 8,5 милиона марака.

Прошле године су им приходи износили 12,9 милиона КМ, а запошљавали су 62 радника.

Дефитнитивно најлошији резултат од свих предузећа фочанског бизнисмена остварила је фирма „Боксит“ Милићи која је у плусу била свега 27.526 КМ, док су приходовали 35,5 милиона марака.

Значајно су смањили добит у односу на на 2024. години када су зарадили 797.297 КМ.

(Цапитал) Фото: Цапитал

Коментари / 21

Оставите коментар
Name

перо

06.05.2026 13:57

масала,а је ли платио порез на ту добит..

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЖИКАЖ

06.05.2026 14:43

КОЈИ ЈЕ САВО ИДИОТ, ЗАШТО НЕ ПРЕПУСТИ ФУНКЦИЈУ ПАЛОВИЋУ

Name

Реее

06.05.2026 14:50

Ради овквих це пасти власт

Name

Ре

06.05.2026 17:21

Човјек са једва завршеном основном школом за дјецу са специјалним потребама је највећи бизнисмен Републике Српске...треба га ставити умјесто оног метузалема да води Академију наука и умјетности РС...стварно смо карикатура и од дрзаве и од друства...

Name

Зато

06.05.2026 14:07

Испуста отпадне материје у природу. Да Ради По закону бозијем било би пола зараде од ове, Па раднике да плати како треба....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Схарло

06.05.2026 14:10

Ово нема нигдје на свијету да један радник у Павгорду приходује ни мање ни висе него 5.366.666.67 КМ. Свјетски рекорд а наши људи. Свака част и даље тако! Поздрав за најбољега Газду.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Вили

06.05.2026 14:15

Све што купи Гоци пропада, само се он енормно багати и његови власници.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Смислов

06.05.2026 14:46

Јел ово текст сатиричног или трагичног садржаја?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Минхаузен

06.05.2026 14:47

Јел овај бизнисмен или гробар бизниса?😂

ОДГОВОРИТЕ
Name

.Ггг

06.05.2026 15:42

јек неко миски да је ово павгордово?па људи моји погледајте му фацу,тај цовјек није способан носити у кеси хиљаду марака,ни трунке интелигенције,он је ходајуци мртвац,а капитал и новац су појединци са врха власти за кога овај ради.увијек је власт имала неку своју "дворску луду "..само нека се пази да се не оклизне.

Name

Хаха

06.05.2026 15:46

Истине ради ни он ти не зна шта је. Моје некакво глупо мишљење обични пијунчић

Name

ЗАЛОСНО

06.05.2026 15:14

НЕ ЗНА БРОЈАТИ ДО 100. А ЗАРАДИО МИЛИОНЕ . ЈЕДАН РАДНИК ЗАРАДИ 5. 000 000. КОЛИКА ИМ ЈЕ ОНДА ПЛАТА? ДА ИМА ПРАВНЕ ДРЗАВЕ , СВЕ БИ ИНСПЕКЦИЈЕ ВЕЦ БИЛЕ КОД ЊЕГА….. ЗАЛОСНО …..

ОДГОВОРИТЕ
Name

ШМРЦ

06.05.2026 15:16

ПЕРИ ,ПЕРИ -БЈЕЛИ ВЕШ….СМРЦ…..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ама

06.05.2026 15:27

Људи н8је то његово дјело иста режија исти глумци оштето фирму продај на трецој лицитацији обештети раднике из ф9нда солидарносто а други купи кајмак а ти нар9де гласај јос 4 г за кесу макарона

ОДГОВОРИТЕ
Name

Максим

06.05.2026 16:53

Колико че морати Додику да преусмјери😇😇😇😇😇Јадо мој , кога Додик загрли, нема му спаса

ОДГОВОРИТЕ
Name

Брука

06.05.2026 17:05

А у Омарској нема да плати, а толика зарада

ОДГОВОРИТЕ
Name

Фоцак 100%

06.05.2026 17:59

Гоци наш. Свјетски, а наш. Свако у Фочи зна да је цовјек кликер за направити паре. Без обзира на то сто је стекао прве милионе сумљиво, Гоци зна од 1КМ направити 10КМ. Био СНСД или сутра СДС на власти Гоци је вјецан. Цовјек је име и у Србији и у (Улм) Њемацкој… За 5-6 година, цовјек це бити у ТОП 5 на Балкану. Толике паре и моц, а Он и његова породица зиве скромно и не бахате се.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

06.05.2026 21:07

Твој кликерас није могао уписати ни обицну основну сколу вец ону за дјецу са посебним потребама....туго моја, мозда си му колега из разреда?

Name

Босс

06.05.2026 21:20

Браво.тако је

Name

ИСТОРИЧАР

06.05.2026 19:31

Добро му је то омогућио месар из Бакинаца са којим можда и дијели зараду,а болесници нека и даље иду на митинге СНСД и вичуМиле Миле

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тја

08.05.2026 23:51

Гордан Павлович је доказ да се не исплати бити паметан, не исплати се завршавати државни факултет и радити у локалном кафићу,не исплати се не бити члан партије, не исплати се бити моралан и поштен,не исплати се не бавити се криминалом . Дакле ништа се не исплати у РС осим криминала. Зашто? Зато што тако и они са једва завршеном ( ако је и то завршено) специјалном основном школом постану паметни,способни,бизнисмени, директори,политичари ...

ОДГОВОРИТЕ