СНСД и даље блокира сједнице Дома народа ПС БиХ

Хитна сједница Дом народа Парламентарне скупштине Босне и Херцеговине је због недостатка кворума прекинута на самом почетку, приликом утврђивања дневног реда.

Босна и Херцеговина 17.02.2026 | 14:26
СНСД и даље блокира сједнице Дома народа ПС БиХ

Иако је на почетку сједнице постојао кворум за рад, јер је присуствовало 11 делегата – по четири из клубова хрватског и бошњачког народа и три делегата из реда српског народа, након излагања замјеника предсједавајућег Дома народа Николе Шпирића и његовог напуштања сједнице није било кворума, јер сједници нису присуствовала три делегата из реда српског народа.

Наиме, Шпирић је приликом утврђивања дневног реда, казао да су на сједници Колегија покушали да замоле да дневни ред буде измијењен на начин „да закон о суду и тужилаштву буду прве тачке дневног реда, па закон о одбрани, па редом како иде“.

- Нажалост, нема сагласности, јер колега Кемал Адемовић (предсједавајући Дома народа) каже да га неће бошњачки клуб у томе подржати. То вам говори о опредијељености за европски пут и за европске законе – казао је Шпирић.

Додао је да зато он закључује да нема спремности да разговарају о виталним стварима, „да се овдје наставља политика оптужби, уцјена и блокада“.

- Ми не желимо у томе да учествујемо. Позивам да шефови клубова Срба, Бошњака и Хрвата сједну и покушају доћи до консензуса. Шта год договоре, шта год буде консензус овога Дома, ми ћемо подржати – казао је Шпирић.

Навео је да је овакав начин заказивања сједница „наставак блокада овога Дома, у чему ми не желимо да учествујемо“.

- Сада ћу се прикључити већини мога клуба - казао је Шпирић, након чега је напустио сједницу, што је довело до нарушавања кворума.

Предсједавајући Дома народа Кемал Адемовић је потом дао паузу од 15 минута, након које је констатирао да немају општи кворум за одржавање сједнице.

- Имамо три делегата из реда бошњачког народа, три из реда хрватског народа и два из реда српског народа, укупно осам. Дакле, недостаје један делегат из српског народа, тако да се сједница не може наставити - казао је Адемовић, преноси Фена.

(Вијести) 

Коментари / 17

Оставите коментар
Name

ТЕШКО НАМА

17.02.2026 14:42

И шта сад. Криво је Сарајево које нас не воли или опзиција из РС.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Узас

17.02.2026 16:16

Нама су зивоти и здравље одавно од вас блокирани. Црнкивици нај гори у историји срба. Двијд године не радите ниста и настављате тако.

Name

дадо

17.02.2026 14:56

Има ли ико паметан да поднесе крививне пријаве против оних који нспустају сједнице и блокирајуцрад, то је класицна злоупотреба.Они за сваки улазак у салу за сјрднице добију паре, а народу глупом прицају да је угрозен и да бране народне интересе.Страсно, ста цека тузиластво.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ПА ДОСТА

17.02.2026 14:57

Да ли постоји воље и жеље да се нешто ријеши??? Изгледа да нема! Било ко од писланика треба да отвори кривичну пријаву због опструкције и онемогућавања рада институција. Двоје троје кад се нађу на опт.клупи биће другачије. Гарантујем

ОДГОВОРИТЕ
Name

ДДДД

17.02.2026 14:59

СНСД никога не блокира јер нису блокадери

ОДГОВОРИТЕ
Name

Санела

17.02.2026 16:37

Избаците смеце посебно оног метузалема спирица

Name

Гаги

17.02.2026 16:41

Тачно тако,редовно узимају велика примања.Значи ради се...

Name

Матора дртина

17.02.2026 15:28

Избаците га напоље на смеце историје јер тамо му је мјесто.Осусио се од злобе и крадје државе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Знаци

17.02.2026 15:40

Опет криво Сарајево,за које ми будалетине гласамо

ОДГОВОРИТЕ
Name

Шпирић

17.02.2026 16:22

Уред струхо али фотељу не напушта док је душа у тијелу

ОДГОВОРИТЕ
Name

гале

17.02.2026 16:40

Једино не блокирају својих 7000км мјесечно за нерад.

ОДГОВОРИТЕ
Name

За неповјеровати

17.02.2026 18:07

Никола Спириц док је био министар финансија,један од рацуна које је он као министар питписао је и тецност за брисача на тим његовим возилима и тај рачун је био 700000 КМ.Још тад је постао милионер..сад има милијарду углавном наших народних пара..мозе му се..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сале55

17.02.2026 18:59

Овај ће и из гробнице да предсједава и блокира нешто

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сладоје

17.02.2026 19:31

Па стварно смо претерали ово че нас пуно коштати само тако наставите а плате добивате,то не блокирате.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Политицаре

17.02.2026 19:43

Треба плацати по норми...колико закона су донијели,колико сагласности, колико пута присуствовали сједници...и сл...у противном им плацати минималац!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре;Политичаре

17.02.2026 21:31

Замисао није лоша самоооо.... Ко да усвоји такав закон ? Нажалост имамо законе који у цјелини нису лоши АЛИИИИ СЕ НЕ ПРОВОДЕ ОНАКО КАКО ЈЕ ЗАПИСАНО!

Name

БОБА

17.02.2026 21:47

Овај Шпирић је хронично уморан од не рада.Спавају на сједници заболе њих за народ.Не зна се које од ког гори.Мрзе Сарајево то они причају а тамо највише грабе. Све их треба истјерати и одузети имовину коју су опљачкали .Што више не рада више се богате.Гадљиви су.

ОДГОВОРИТЕ