Због неозбиљности и уплитања политике, испаштају радници

Одбор Синдиката Електропривреде Републике Српске због хаотичног стања у РиТЕ Угљевик одржао је у Требињу ванредну сједницу.

Република Српска 04.02.2026 | 16:50
Због неозбиљности и уплитања политике, испаштају радници

Сједници су присуствовали и поједини члканови Синдикалне организације у оставци, а Ђокица Томић, један од њих, након састанка рекао нам је да пуч у Синдикалној организацији термолектране Угљевик није успио те да се очекују нови избори, а уколико до њих не дође, синдикалци ће наставити борбу.

Крајем децембра прошле године дио Синдикалног одбора актуелне управе Термоелектране Угљевик покушао је пуч смјеном Бобана Беновића, вође синдикалаца.

Циљ је био да се огромно незадовољство радника које је кулминирало великим протестом стави под контролу постављањем СНСД-овог Славише Чутирића на чело синдиката, али његов избор није легитиман будући да у тренутку изгласавања није постојао кворум.

Ђокица Томић, члан Синдикалног одбора у оставци рекао је послије ванредне сједнице да ће се инсистирати на новим изборима упркос противљењу активиста СНСД-а.

''Противзаконито је требао бити Славиша Чутирић, међутим он није на челу. Нема још увијек, у министарству је још увијек уписан Бобан Беновић. Он је још увијек предсједник, међутим дао је оставку и синдикат је у блокади. Данас је била ванредна сједница синдиката ЕРС на којој је донијета одлука да се иде у редовне изборе, 12. фебруара је засједање Главног одбора синдиката енергетике као кровног синдиката на којем ће се донијети коначна одлука за редовне изборе под апострофом термоелектране Угљевик да иде одмах у изборе.

Радници Угљевика жељно ишчекују ове изборе јер је дошло до компликације, од 30. децембра Синдикат РиТе Угљевик је у тоталној блокади, не функционише, дошло је до покушаја отимања Синдиката од стране Управе и политике, од радника и ми то покушавамо да спријечимо, радимо на томе. Радници хоће изборе, избори ће бити!'', рекао је за нашу телевизију Ђокица Томић, члан Синдикалне организације РиТе Угљевик у оставци.

Томић додаје да Синдикални одбор у Угљевику тренутно не функционише јер је 8 од 13 чланова дало оставку те да ће, у случају да се руководство оглуши о захтјеве радника, бити формиран нови синдикат.

''Од 13 чланова Синдикалног одбора, 8 чланова је дало оставке и Синдикални одбор више не функционише. Наши видови борбе у случају да се Синдикат енергетике оглуши о захтјев радника РиТе Угљевик, радници ће формирати нови Синдикат. Ми већ имамо преко 1000 захтјева радника за формирање новог Синдиката'', тврди Томић.

Томић закључује да због нечије неозбиљности и уплитања политике радници Термоелектарне Угљевик највише испаштају, али да ће искористити све видове борбе како би захтјеви радника били испоштовани.

(БН)   Фото: БН

Коментари / 24

Оставите коментар
Name

Миле

04.02.2026 17:23

Слависа Чутуриц је продавао дијелове из насег магацина на ОЛX за ста постоје докази. Младен Мијатовиц је покрао насе паре и они не могу да представљају раднике. Зарко их подрзава и лобира за њих јер су му одани. Дебели му је кум а Чуга партијски друг.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јоја

04.02.2026 19:39

Питајте Перу Дјокица за пропаст електросостема. Он развали ста стигне, али само му џеп дебљи. ЈП Шуме уништене, а ко је министар?!

Name

Јабланград

05.02.2026 04:39

Изјави то Ђокица Млађенов што жељно исчекује да му се исплати шума коју је давно исјекао, продао и сада изражава незадовољство. Ђокица Млађенов чији је отац Млађен у последњих 5 година на годишњем нивоу од синдиката редовно добијао помоћ од 500 КМ на име пензионисаног радника, мало му било... Ђокица који је жену, сада већ бившу довео у РиТЕ угљевик смјестио је у самачки хотел иако је била запослена у кухињи и онда када је почела да хвата кривине са којекаквим Ђокициним другарима на ургенцију Ђокице је добила отказ и у фирми и у кући. Ђокица који је за свог синдикалног војевања обишао сваку синдикалну манифестацију, наплатио дневнице и појео и ПОПИО више од иједног синдикалца у електропривреди. Ђокица који је запослио ћерку смјести је у нерадничку бараку а овамо се буса у прса да само производни радницк треба да остану у фирми, значи и ћерка да иде кући са добрим коефицијентом а он да остане. Ђокица који хоће и кућу и уџере да прода фирми због експропријације иако је удаљен више од два километра од планираних рударских радова. Рече то све препоштени Ђокица који је и сам доспио ту гдје јесте јер је његовим преварама деценијским дошао крај, највећа лупеж синдиката!

Name

Дејан

04.02.2026 17:30

За то су гласали и нека узивају

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миха

04.02.2026 17:31

А он као није уплетен у политику. Дајте људи мало озбиљности и не завитлавајте народ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ранко

04.02.2026 17:36

Подрска за Ђокицу. Једини који казе ствари директно и без уљепсавања.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Миле

04.02.2026 18:29

Прицају да Чуге има и у бакру, а Ћопе у комерцијалном угљу

ОДГОВОРИТЕ
Name

До

04.02.2026 20:03

Овом приликом зелим цеститати министру Пери на куповини каменолома у Добоју јер је камен дефицитарна роба а такодје све цеститке за Дреновачу ,зив и здрав нам био наш немару вриједни 🙏

ОДГОВОРИТЕ
Name

ОКО

04.02.2026 20:51

Те сто краду пријаве затворе.Е моји синдикалци док се ви ретентион медјусобно други скидају кајмак.Ма какав кајмак и сурутку це узет Са срецом,паметно.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рудари

04.02.2026 21:10

Подрска за Дјокицу Томица и његову искрену борбу браво.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Доптема угља

04.02.2026 21:12

Велика подрска за Ђокицу и Бобана. Не дозволите да Чуга, Ћопо и Младен узму синдикат.Они су највећи издајници.Гледају само своје гузице.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БОБА

04.02.2026 23:35

Наслов је благ за пљчку која се не може исказати у цифрома.

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац

05.02.2026 07:33

Ђокица свака част за улогу синдикалца,Ни случајно да попустис јер си на правом путу.Питам се шта би од оног Угљевичког јуначког народа да му се ово све чини и у новим генерацијама све кукавице.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ГОЛУБ

05.02.2026 08:18

ЗАРИЦУ СВЕ СИ СЛАГАО ЗА ДЈОЛЕТА МИ ГА СВИ ЗНАМО КРАДЉИВЦУ ПЕЦАТА ИЗВУКО СИ СЕ ЦЕДИ АЛИ ТУ САМ ЈА ОНО КОД ТОРЛАКА ЈЕ БИЛА МАЛА МАЦА

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бивси синдикалqц

05.02.2026 08:22

Гдје си Заре стари педофилу Зар се смијес јавити лоповцино једна

ОДГОВОРИТЕ
Name

Далиборе

05.02.2026 08:53

Зарићу, сјети се како смо те гепековали и возали поред Дрине, а сјети се како си плакао у Дербију и примао шамаре. А све због пустих пара које си узимао унапријед,а ниси извршавао обавезе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЖАРКО

05.02.2026 09:25

Смијенићу те и ја Далиборе Зарићу.Ниси обавио постављени задатак да поставиш Чугу, а смијениш Бобана Беновића.

ОДГОВОРИТЕ
Name

боби

05.02.2026 14:12

па засто Бобан несто не изјави цовјек кога је довела управа за рукицу да смијени Зорана, залосно је да Дјокица прица о нецему и некој борби па 2 радника није могао повести на протесте , засто не казе како му је зоран дао 10000 марака синдикалних пара да купи себи стан (мало ли је) цовјек који је цитав радник провеоп под дејситвом алкохола на послу, цовје који је користио партије када су му требале да запосли зену кцерку да буде 6 пословодја, е мој Бобане ко тебе брани и ко брани нас синдикат, неко ко је био у синдикату када је исток дат нема иза себе ни једну позитивну ствар, ни зену сацувати није могао а да сацува синдикат ,јадни моји Угљевицани тата му висе не предводи пензионере па му мало криво, ако има било какве доказе за било ста па има МУП па се пријави све а не овако ољагавати људе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Комерцијала

05.02.2026 15:08

Причате ли ви о оном Далибору Зарићу што је мутио са ловом од крсне славе фирме????

ОДГОВОРИТЕ
Name

СМЈЕНА Б РУДНИК

05.02.2026 15:11

А ШТО НЕ ДОЂЕ НА РУДНИК НЕКИ ДАН ЗАРИЋУ ДА ТЕ МАЛО ВИДИМО.ДА ОСЈЕТИШ МАЛО КАКО РУДАРИ ДИШУ КАНЦЕЛАРИЈСКИ ПАЦОВЕ.ЧЕСТИТИ ЉУДИ СУ ДАЛИ ОСТАВКЕ.ШТА ТИ ЧЕКАШ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раде

05.02.2026 15:24

Прочитали су те људи Зарићу, слабо се кријес иза јабланграда и бобија. Па знаш да су те по сто пута ловили у твом ботовању леваче један.Иди мало до бгд и напази плавушицу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Раде

05.02.2026 16:34

Пјегава мала плава разрадила посао по бгд.Зна све радње, убија!!! Е мој Зарићу прво своју авлију почисти, знаш у каквом је стању.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Салаш у малом РиТЕ

06.02.2026 07:37

Ето сад Дико може бити предсједник Синдиката, и то би му пасовало, да буде неки к. у фирми.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рудари

06.02.2026 08:20

У фирми постао јевашлук Чуга продаје склопке. Стево Јаје продаје уље и тотну маст. Нафта се увелико продаје и извози на Вучијак. Чујем отворен и бутик Азаро код Прелића у фирми. Синиша Тубић сваки дан износи електро апарате за убијање свиња и продаје

ОДГОВОРИТЕ