Из бившег Додиковог кабинета у фотељу правобраниоца Српске

– Генерални секретар предсједника Републике Српске Јелена Пајић Баштинац и замјеник правобраниоца са сједиштем у Бијељини Милан Радујко кандидати су за новог правобраниоца РС, сазнаје ЦАПИТАЛ.

Република Српска 22.01.2026 | 13:21
Из бившег Додиковог кабинета у фотељу правобраниоца Српске

Пајић Баштинац и Радујко пријавили су се на конкурс који је Министарство правде РС расписало почетком децембра, а према нашим информацијама Пајић Баштинац највјероватније ће на овој позицији замијенити Милимира Говедарицу.

Овакав исход није неочекиван с обзиром на то да се недавно током скупштинске расправе о измјенама закона о Правобранилаштву Републике Српске могло се чути да се закон мијења како би за новог правобраниоца била изабрана управо Пајић Баштинац.

Наиме, измјенама и допунама закона о Правобранилаштву Републике Српске које су усвојене прије расписивања конкурса поједностављени су критеријуми за избор правобраниоца.

Према старом закону, кандидат за правобраниоца морао је да има најмање осам година радног искуства на правним пословима након положеног правосудног испита.

Усвојеним измјенама су ти услови измијењени па се каже да кандидат мора да има најмање десет година радног искуства на правним пословима, од чега најмање двије године након положеног правосудног испита.

То практично значи да кандидати за правобраниоца умјесто досадашњих осам, морају имати само двије године радног искуства на озбиљним правним пословима за које је потребан правосудни испит.

(Цапитал) Фото: Борислав Здриња

Коментари / 35

Оставите коментар
Name

Богоје

22.01.2026 13:30

Ова је зајебана док има два презимена...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дааааа

22.01.2026 14:06

Изгледа као нека домина или СМ милфара са порнхаба

Name

Гуип

22.01.2026 14:16

А цему слузе медју другим мускарцима који сигурно не мирују

Name

Мики

22.01.2026 14:21

Бас тако ове са два презимена пантолоне носе и у куци сви цемо му мускарцине кецеље ставити око врата 🤣🤣 остаце само ови јос озбиљни мускарци сто пребацујеу наркотике преко руку а ми кецељаси смо готови

Name

Ре

22.01.2026 14:24

Јос нисам упознао нормалну зену која има два презимена.

Name

Балканац

22.01.2026 14:34

То је права жена, поштује своје корјене. И остале да су паметне не би тако лако одустајале од свог презимена. Респект за господју Пајић Баштинац!

Name

Угљевик

22.01.2026 14:52

Да ли јавност зна да ова Јелена Пајиц има неки приватни факултет Синергија из Бијељине. Сви правници са државног Правног факултета треба да запале своје дипломе. Јер пролазе ове неке гаража Шљивиц лажне дипломе.

Name

Јеца

22.01.2026 14:54

Па ова Јелена има приватну диплому и то за правобраниоца😂😂😂.

Name

Биљана

22.01.2026 15:10

Заштино презиме Баштинац, имал шта ту да није јасно. Заштићен и СНСД.

Name

Реално

22.01.2026 15:25

Ово све треба одмах и темељно шпартлом састругати

Name

Ре Угљевик

22.01.2026 20:29

Није битно ко какву диплому има већ колико је ко након завршеног факултета био спреман да учи кроз рад и научи, а Јелена је неко ко је врсни правник што знају и све њене колеге из разних институција у којима је радила. Вриједна, предана послу, а првенствено добар човјек.

Name

Зена

22.01.2026 21:07

Народу никад угодити..не ваљају удате,не ваљају разведене не ваљају дјевојке а ни бабе. Господја Јелена је одлицан, правник..вриједна, радна и постена. Цим се зена постави на неку функцију 100 мана јој се надје, сто се мускарцу никад не би приговорило. Јадни балкански менталитет.

Name

Бурле лактаско смеце

22.01.2026 13:46

Мора ли бити лактаско чедо Бастинац? Има ли неко да мозе бити на било каквој функцији а да није дио хоботнице?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xви умрезени

22.01.2026 13:47

Повезани прљавим работама капиталом похарали дрзаву и народ! Измад закона

ОДГОВОРИТЕ
Name

симам

22.01.2026 13:48

Циркус! Тако је његова висосy ,власник РС наредио!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

22.01.2026 13:50

Ништо чудно у РС а и у већини других држава ,гдје се бирају подобни а не способни по презимену вјероватно је снаха покојног Баштинца који је умро давно можда је прошло и 20 година а био је колега од човјека који се за све пита а нигдје његовог потписа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

СДС старцевица

22.01.2026 14:17

Боље Јелена него Милада

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милан

22.01.2026 14:37

Баш је лијепа ова Јелена, има став вође.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Има

22.01.2026 14:39

Ли ова власт иког нормалног изгледом и појавом да представља насе институције или само окупљају послусне ријалити играце да унисте Републику Српску и ругају се институцијама и ресорима које воде

ОДГОВОРИТЕ
Name

Горан

22.01.2026 14:45

Миле је Српска, па правобранилац Српске има дужност да правобрани Милета. Коме се то не свиђа, границе још увијек нису затворене.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре горан

22.01.2026 18:42

Мозда је за тебе миле Српска ,за паметне и нормалне није -највеци одрон који је досао да унисти Републику Српску

Name

Ма

22.01.2026 14:46

Који су то правобраниоци,ниста они небране сем својих фотеља и привилегија у наставку пљацке дрзаве, ста су конкретно урадили у застити интереса Републике Српске сем сто намјерно губе спорове који год се покрене како против дрзаве исто тако и против дрзавне имовине

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

22.01.2026 14:46

Ма могу они промјенити и закон да се не тражи ни дипломирани правник, већ било које занимање, било која струка и било који степен образовања. У овој анархији и владавини једног диктатора све је могуће. Закон се мијења само по налогу једног човјека, односно Додика. Страшно је ово гдје ми живимо, али боље нисмо ни заслужили када упорно ћутимо и преко свега олако прелазимо. Идемо равно до дна.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ово је

22.01.2026 15:29

Четка покојног Ненада Баштина веома блиског сарадника М.Додика али нема везе ту је само до избора

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

22.01.2026 17:02

Снаја, она је из Угљевика

Name

Ггг

22.01.2026 16:33

бкаго њој има довољно посла.сутра одмах у угљевик,после у суме републике српске,виде српске,зељезнице републике сроскеопозиција сад треба на свакој сједници да врси притисак како заститити јавна добра.прихватила се,нека ради !

ОДГОВОРИТЕ
Name

Име моје

22.01.2026 17:29

Боље ти је да чуваш дјецу, јер се ниси баш нешто показала у палати. Има слике нема тона. Када те виде млади са државном дипломом нека одмах пакују кофере. Гдје овакви газе, зелена трава не расте. Сви су они алкоси, пушачи итд

ОДГОВОРИТЕ
Name

Феникс

22.01.2026 19:01

Због оваквих правника, правници са државног факултета који причају по два језика, раде као конобари, кухари и по бензинским пумпама, ово је срамота, дошли смо као народ на само дно.

Name

Име твоје

25.01.2026 20:38

И ја се не могу начудити како на таквим функцијама нису најбољи студенти са дипломом државног факултета. Невјероватно. Та дјеца се тешко могу запослити . Раде и послове са средњом школом . Ово има само у РС. Није ни чудо што сви бјеже одавде.

Name

Вили

22.01.2026 18:21

Врхунац "мафије" је кад може у једној држави донијети Закон који јој одговара!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Уг

22.01.2026 18:34

Даће Бог да Угљевик добије правобраниоца.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Владан

22.01.2026 21:17

Ако продје господја Јелена добицемо за правобраниоца врхунског правника..слусао сам је на јутарњем програму неколико пута, јако лијепо смислено и елоквентно збори..види се да материју има у малом прсту. Сто висе зена на високим функцијама свима це нам бити боље. Само напријед Јелена

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

22.01.2026 22:13

Јел то она купила факултет?

Name

Адам

23.01.2026 10:25

Моја бивса радна колегиница..предивна дама врхунски правник супер колега! Бас би ми било драго да је изаберу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Маца

23.01.2026 10:27

Мени дјелује као бас фина, културна и паметна зена. Напријед Јецо, Угљевик је поносан

ОДГОВОРИТЕ