СНСД-ова власт више вјерује увозу него својим произвођачима

Проблем који данас имају наши мљекари сутра ће имати и наши ратари, воћари, пекари и сваки велики и мали произвођач у Републици Српској, јер живимо у систему који лакше увози него што штити оно што сами стварамо.

Република Српска 21.01.2026 | 17:43
СНСД-ова власт више вјерује увозу него својим произвођачима

Ово је рекао Милош Станишић, члан Предсједништва Покрета Сигурна Српска, додајући да је СНСД створио систем у којем је лакше довести камион са границе него сачувати фарму, њиву и радионицу.

„Свака дјелатност која покуша нешто да произведе у Републици Српској имаће исти проблем. У земљи која више вјерује увозу него својим људима, домаћа производња остаје без заштите. А кад се гаси производња, празне се села и губи се вјера да се овдје може живјети од свог рада“, рекао је Станишић.

Он је истакао да ПСС подржава захтјеве мљекара, који упозоравају на убрзан пад броја фарми, што директно угрожава опстанак села и прехрамбену сигурност.

„Нелогично је да литар воде буде скупљи од откупне цијене литре млијека. Подржавам захтјеве мљекара за повећање премије, додатно регресирање, изједначавање трошкова здравствених мјера, исплату подршке по музном грлу, јасно декларисање млијечних производа и бољу подршку младима да остану на селу“, поручио је Станишић.

Он је рекао да је шокиран податком да Инспекторат Републике Српске већ 16 дана није одговорио на допис мљекара у којем упозоравају на млијечне производе сумњивог квалитета на полицама.

„Влада Републике Српске хитно мора да реагује, јер ово није само проблем мљекара, већ проблем сваке породице у Републици Српској“, нагласио је Станишић.

(БН) 

Коментари / 6

Оставите коментар
Name

Мало им

21.01.2026 18:25

Пљачка, још нас и трују!

ОДГОВОРИТЕ
Name

++

22.01.2026 10:06

Јел ово странка купљени папака?

Name

Истина и Лаз

21.01.2026 18:37

Није вјерују него имају висе лицне користи од увоза.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Невесиње

21.01.2026 21:29

КАД УВЕЗУ СЛЕПЕР ХРАНЕ ОДМА НА ГРАНИЦИ УЗМЕ ДРЗАВА 17% . ЗАТО ОНИ УНИСТАВАЈУ ДОМАЦУ ПРОИЗВОДЊУ

Name

Зељо

22.01.2026 05:05

Користи од тога имају велики фармери и дрзава.све је под њиховом контролом

ОДГОВОРИТЕ
Name

идустрија

23.01.2026 14:05

то је класични инструмент који слузи колонијалним силама да експлатишу и управљају покореним земљама и народима преко локалних неталетованих и неспособних особа,фаворизујуци их и постављајући на најодговорнија мјеста с'циљем да се исте земље не развијају и неугрозе њихо лагодан зивот!!!

ОДГОВОРИТЕ