Елек на челу Антикорупционог тима Владе Српске?

 “У овој години крећемо у одлучну борбу против организованог криминала и високе корупције, а прво ћемо поћи од себе, како не би било сумње у наше намјере: најприје ћемо контролисати рад свих институција и јавних предузећа у Републици Српској и наше кадрове, да истражимо да ли се случајно нису упетљали у неке незаконите радње.

Република Српска 11.01.2026 | 08:14
Елек на челу Антикорупционог тима Владе Српске?

Ми непрестано ослушкујемо наш народ који о томе говори, па ћемо све да испитамо детаљно, да не буде послије да нисмо хтјели да чујемо шта народ прича. У том циљу формираћемо наш Антикорупциони тим, а за шефа тима предложићемо Недељка Елека, једног од најодговорнијих руководилаца у нашим успјешним јавним предузећима ОЦ ‘Јахорина’ и ‘Сарајево гасу’!”, саопштено је из Владе Српске.    

“Елек је познат као велики борац против криминала и корупције: он је спријечио многе  покушаје крађе и подмићивања, не само на Јахорини, те поднио пријаве и спријечио отимање милиона марака. Елек је недавно открио ко је све из редова наше власти куповао плацеве и градио разне објекте на нашој олимпијској љепотици, па ћемо сада утврдити поријекло имовине свих који су то учинили. Ко је чист – не треба да брине, а сви остали ће без милости завршити иза решетака!”,  истиче се у саопштењу Владе Српске.

“Као што сам рекао прије пет мјесеци, само предсједник Милорад Додик и министарка финансија Зора Видовић немају ништа на Јахорини, иако су најзаслужнији за успјех ОЦ  ‘Јахорина’, а многи други имају свашта. Е, сада ће сви ти други морати да положе рачуне, да видимо од чега су шта купили и саградили! Ја сам Влади Српске већ предочио своја сазнања, а у наредном периоду све ће документовати наш Антикорупциони тим, без обзира да ли ћу га ја водити или ћу бити само спољни сарадник.

Сада је најважније да тај тим припреми кривичне пријаве и прослиједи нашем независном правосуђу у Српској, тако да ће све то бити веома брзо ријешено. А онда идемо даље! Мангупима у нашим редовима коначно је дошао крај, нек’ више не покушавају да се крију иза образа и части предсједника Додика, а овамо свашта петљају!”, саопштио је Елек.  

“Када од свих мангупа одузмемо оно што су незаконито стекли, ја ћу предложити да предсједнику Додику и министарки Видовић поклонимо по један апартман на Јахорини да имају гдје да се заслужено одмарају када оду у пензију. Ја би’ њима и споменике на Јахорини одмах поставио, замолићу их да то и урадим, мада знам да ће тешко пристати, јер је ријеч о веома скромним људима.

Ако не буду хтјели, онда ћемо барем поставити једну спомен таблу на улазу у Олмипијски центар на којој, рецимо, може да пише: Вјечна захвалност Милораду Додику и Зори Видовић за изградњу и развој ОЦ Јахорина. Народ Сарајевско-романијске регије’. Јер, да њих двоје није било, криминалци би овладали инстутицијама и јавним предузећима у Српској, а онда би упадали и у наше куће!”, поручио је Елек.  

Текст је сатиричног карактера

аутор: Слободан Дурмановић 

Коментари / 59

Оставите коментар
Name

Мићо

11.01.2026 08:24

одавно ме није неко насмијао ујутро овако, оплако сам :-))))))

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нострадамус

11.01.2026 11:19

Лисица поциње каријеру цувара кокосињца, 😄😄😄😈😈

Name

Остоја

11.01.2026 11:32

Зна ли неко поштеног и стручног судију,тужиоца,инспектора,полицајца,министра,директора,ревизора….Сви које је режим поставио су зло невиђено

Name

Земља С.

11.01.2026 12:03

🙈ТАЧНО 🦊ЛИСИЦА чува🐓🦃🦢🦤јбг.🕊️ СРАЊЕ☕️пун НОС👃

Name

Висковиц

11.01.2026 12:15

Јел то на слици Висковиц који је покрао милионе све преко своје фирме Лакинг званицног власника Драгана Лаловица из Лукавице на кога је пребацио сву имовину земљу плацеве камионе и они це сад да се боре против корупције

Name

Ре

11.01.2026 12:39

Нека су га поставили он најбоље зна како се то ради.

Name

Овце моје

11.01.2026 18:31

Хахахахаха, уби те се Додиковци ста све морате прогутати.

Name

СИЗОФРЕНИЈА

11.01.2026 08:30

ТЕ БУДАЛЕ ЦЕ ГРАДИТИ КАО РУСКИ ГАСОВОД. ДА СЕ УГРАДЕ ЈЕ ЛИ. КАО И ОБИЦНИ. Е ОНДА ЦЕ АМЕРИКА НАПРАВИТИ ЕМБАРГО. ПА ЦЕ ПРЕКИНУТИ ИЗГРАДЊУ. ПА ЦЕ ОНДА ОНИ КОЈИ СУ ДОБИЛИ ПОСАО ОПЕТ ТУЗИТИ И ДОБИТИ МИЛИОНЕ. А ОНИ СЕ ВЕЦ УГРАДИЛИ. КО ЈЕ ВИСЕ ЛУД У ОВОЈ СИЗОФРЕНИЈА ЗЕМЉИ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Србија

11.01.2026 09:50

Покрива га “кум” Вељко Вукелић преко кога мора све да иде. По истоку Елек гради неки гасовод у нигдје да се само украду паре.

Name

Www

11.01.2026 16:44

Опет лисица чува кокоши.

Name

ХАХАХАХАХА...

11.01.2026 08:39

Један од најбољих текстова сатиричног карактера до сада. Иако, требао би то бити Љевњајић. Он је више украо на Јахорини и Игриштима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раденко

11.01.2026 08:39

Предлажем да кад одузму све незаконито стечено све препишу на моје име. Обећавам да ћу тако стечену имовину поклонити својој ужој и широј фамилији, а дио ћу задржати за себе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ало

11.01.2026 08:51

Легализација корупције. Прво елек кррни од себе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пале

11.01.2026 08:52

😂 овај наш Паљанин Елек је врх корупције. Сатира на мјесту. Купио неку приватну диплому, а једино сто ради узми и евентуално раздјелит паре гдје и коме треба. Ко нас је клео није дангубио!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Све

11.01.2026 08:54

КОЈА СТАМОТА ПРВО УХАПСИ СВОГ СЕФА МИЛИКРАДА СВЕ ЈЕНПОКРА ПА ОНДА ВАС ОН ВАС ПОСТАВИО СРАМОТЕ ЈЕДНЕ ЗАВРЕПУБЛИКУ СРПСКУ

ОДГОВОРИТЕ
Name

саса

11.01.2026 09:09

Као лисица међу кокошима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган Лаловиц

11.01.2026 09:44

На челу тима мора бити главни рекеташ Републике Српске Драган Лаловић Лаки који рекетира све извођаче и обара све тендере у Источном Сарајеву

Name

Јаффа

11.01.2026 09:10

Имало би логике. Да почисте трагове.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Озренац

11.01.2026 09:11

Јел ово нека новогодисња скривена камера, ако народ ово прогута ми треба да нестанемо !

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цоа

11.01.2026 10:05

Пише вам на крају текста о чему је ријеч, само треба прочитати више од наслова.

Name

Ха Ха

11.01.2026 09:12

Чак ни у стрипу "Алан Форд" нема оваквих ликова, аутор стрипа би позавидио аутору фотографије !

ОДГОВОРИТЕ
Name

ДОЋИЋЕ ВРЕМЕ

11.01.2026 09:15

БРЗО ЋЕ ДОЦИ ВРЕМЕ КАДА ЦЕ ЗЛОЦИНАЦКИ РЕЗИМ ПАСТИ..НА ЦЕЛУ СА ЗЛОГЛАСЕНИМ ДОДИГОМ И ЊЕГОВОМ БАГРОМ ЗЛОЦИНАЦКОМ..ОНДА ЦЕ БИТИ ПРИВЕДЕНИ У ЋЕЛИЈЕ ЗАТВОРСКЕ ТАМ ИЦЕ ..И ОНДА НЕКА СЕ ИЗ ТАМНИЦА БРАНЕ ..А НИКАКО СА СЛОБОДЕ ДА СЕ БРАНЕ ..А ФАЛА БОГУ СТО ЈЕ ТУЗИЛАСТВО И СУДСТВО СПОРО И НЕКАЈЕ ДА ТРАЈУ ПРОЦЕСИ 30 ГОДИНА А ОНИ ИЗ ТАМНИЦА НЕКА СЕ БРАНЕ ..ЗЛОЦИНЦИ У МИРУ ..

ОДГОВОРИТЕ
Name

РЕЕ ДОЋЕ ВРЕМЕ

11.01.2026 09:17

ДА ТАКО ЈЕ КОЈИ ПОБЈЕГНЕ ИЗ РС ГАЊА ТИ ЗЛОЦИНЦЕ ДО ЈУЗНЕ АФРИКЕ И ПРИВЕ СИ ИХ У ТАМНИЦЕ ..ДА ДА ДИКТАТОРИ ТАКО ЗАВРСАВАЈУ САТИРА ал је истина

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дрина

14.01.2026 07:47

Камо среће да је Јахорина припала федерацији,не би нам сметао оволики криминал,шта то обично грађани имају од Јахорине?

Name

Цеца

11.01.2026 09:17

Ријетко антипатичан човјек овај Елек. Класичан примјер новокомпоновамих неписмених ликова који под нечијим благословом из врха власти користе наш буџет РС као да му је очевина. Уништио и покрао ОЦ Јахорину за стотине милионе и право је питање гдје су полиција, Тужилаштва и Судови? Хапсе се људи због метра дрва или пар хиљада марака, а ови ништа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

11.01.2026 09:20

Сао јос Несица да убаце у тај тим.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Саггитариус

11.01.2026 09:24

Госн. Дурмановићу би требало додијелити Нобелову награду за сатиру!!😂😂😂!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мика

11.01.2026 10:13

Немој то . Могао би имати проблеме са Тампом. 🤣😂😂

Name

Српска убер аллес

11.01.2026 09:28

А испод те захвалности на споменику да пише. СПОМЕНИК ПОДИЖУ ГРОБАРИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: ВИШКОВИЋ, СТЕВАНДИЋ, ДЕБЕЛИ А СА ЊИМ И МИНИЋ ИТД ИТД

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јоле

11.01.2026 09:34

Овај Елек на Јахорини преко продаје земљишта и улагање у некретнине пере новац од дроге и другог криминала из региона.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ггг

11.01.2026 11:08

Могли би ови гробари отици у братунац на правиславно гробље да оцисте гробове и запале свеце за оних 60мртвих ције су гласове ујрали на посљедњим избирима,да им се захвале,и у остале средине гдје су исто радили,јер мртви гласови их двадесет гидина дрзе на власти.они казу имају подрску народа,а не казу да ки мртвих или зивих.аковрако наставе,и они кад буду мртви,бице неком корисни а вецини проклети.

Name

Петар

11.01.2026 09:40

Само код нас лисица може да чува кокоси.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ПАЛЕ 62

11.01.2026 09:40

Одавно су криминалци у "Наса куца Српска". Нецемо их ни изборима лако истјерати.

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац

11.01.2026 09:40

Избаците ријец Ант и онда је све у реду.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сатира

11.01.2026 09:45

Али баш СÃТИРА.Г.Дурмановићу,небих се сложио да је то 100% сатира.То је 90% истина.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Весна Бајич

11.01.2026 09:50

Ма шта каже овај? Да није смјешно, било би тужно. Влада, да кажњава своје. Од сиће они почињу, умјесто од ГЛАВЕ, па на ниже. Чуј апартман дати Додику и Зори а они пуни ко брод. Ако немају на Јахорини имају на другим мјестима. Ви стварно мислите да смо ми толико луди, да нам можете толико лагати. Нисмо ми будале, само вам ништа не можемо. Накупили сте се милиона и милиона. Све сте купили почев од Тужиоца па редом. Ми обични народ кажемо, има Бога, он задњи поправља неправду и безобразлук. Радиш 40 година и пензија ти социјала. Влада повећава плате директорима јавних предузећа 500 КМ само зато што су пословали у минусу. Награда за нерад. Пензионерима од 18 до 45 КМ. Гоните се сви, да не кажем гдје. Већих лопова земља није дочекала.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мали

11.01.2026 10:48

Као се не боје сви ови да ће одговарати? Па кад оде Додик сви ће у тузиластво. Ово је само привремено. Ја неби могао спавати

Name

Зика

11.01.2026 10:05

Па болан овај је у врху корупције а главни сеф боже сацувај

ОДГОВОРИТЕ
Name

🤣🤣🤣🤣🤣

11.01.2026 10:06

Ви о корупцији па ко поставља те Директоре,кадрове него ви и добијају упуте стаце радити..смјесни сте.Дај узимајте легално видисе да народ вам ниста немозе само одлази..ЕТО ВАМ СВЕ СВА РС

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТЕШКО НАМА

11.01.2026 10:06

Ха ха... недај Боже никоме. Дасу нас клели Тарабићи неби им успијело у оволикој мјери.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

11.01.2026 10:23

Могу радити шта хоће јер сусе удружили а нико ништа не предузима ,чак се више и некрију, па он је износио податке и шта поједини раде и тужилаштво ништа.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ало

11.01.2026 10:56

Видите која је то лопуза . Народ једва цека дан слободе., а он овој западњацкој и хрватској миљеници би дао орден. Кобила једна која унистава лагано РС. То јој је завјет мајке катице и дида пеје .

Name

Суx

11.01.2026 10:35

Користење политицког утицаја за мене је сасвим у реду нпр.ако си спасио фирму,повецао број запослених,повецао профит и плацас све порезе.Добио комад земље,саградио објекат у туристицке намјене,запослио пар људи,плацас порез ок...Користити утицај,извлацити новац из републицких фондова,градити себи у своје име,за то би јавно вјесао сваког функционера да ми је отац родјени.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бањалучанин

11.01.2026 10:39

Какве сељачине и јајаре је Додик окупио око себе , гледајте Елек, Нешић , Вулићка , Ковачевић , Љубојевићка, ово је страшно какве све будале има око себе и није ји свјестан да му народ јбе све по реду управо због ових ликова који покушавају глумити Додика који је уникатан, а уствари иритирају до бесвјести и због таквих Бањалучани су се окренули од Снсд а , још кад додате Стевандица, Павгорд, Кају , Митровица народу се повраћа и сви чекају моменат кад ће бити процесуирани и све им одузети …..мислили смо да му је син паметни и да ће то све растјерати међутим ништа

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мирослав Н

11.01.2026 10:42

Пази ти само те фаце лоповске.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мистер Зи

11.01.2026 10:44

То је као даш лисици да чува кокошињац😀

ОДГОВОРИТЕ
Name

Рашо

11.01.2026 11:04

Жалим сам себе што живим у оваквој држави. Ово није смјешно , ово је за плакати.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Правда

11.01.2026 11:26

Ово треба тузиластво рјешавати. Нема ту застаре

Name

Троје Ситносер Први

11.01.2026 11:20

У праву је Вукан, "Куд прође Недељко Елек, чује се само плач и лелек". Паметном доста.

ОДГОВОРИТЕ
Name

www

11.01.2026 11:37

сви постени само фата мујина к,,,а ови сви иду поред посте само фата мујина страња и неце поред посте

ОДГОВОРИТЕ
Name

xxx

11.01.2026 11:39

најгореје када к,,,е и лопови поцну о постењу

ОДГОВОРИТЕ
Name

@@@

11.01.2026 11:42

Е хвала за овако насмијан почетак дана

ОДГОВОРИТЕ
Name

Апсурд

11.01.2026 11:44

Ау брате шта је ово што би РЕКО покојни Манда ШТА ЈЕ ОВО СУНЦЕ ТИ ПОЉУБИМ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јово

11.01.2026 12:12

И Соња Данојлић са АТВ а сад милијонерка и директор за сав лоповлук у ОЦ. Главни лопов Елеков. Муж њен Жика дилер већ узео ски рентал у Игриштима за 300 марака. Сједи цио дан у бару ОЦ Јахорине и нуди дрогу гостима!!!!!! Туга Божијаа! Полицијо реагуј молим тее! Мићо спасавај нам Власеницу од ове болести!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре јово

12.01.2026 17:05

Па болан Јово'Мицо му је побратим по лоповлуку....само је питање ко је веци лопов..видјецес ста це бити са Игриста.....обер лопови сто би рекао овај у средини.....5 ОБЕР ЛОПОВА

Name

Xxxx

11.01.2026 12:49

Ала. Узимате. Колико вам још треба. И настанити. Ждралови.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Предатор

11.01.2026 15:20

Благо нама са елеком тимом и свим осталим поштењачинама

ОДГОВОРИТЕ
Name

Прасеци

12.01.2026 18:46

Јел ово нека зајебанција?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мала

13.01.2026 13:20

Кад их погледас и прегледас, какви ликови,какви стајлинзи, какве позе... Као неки тузни скуп из Кустурициних филмова....

ОДГОВОРИТЕ