Велики број вјерника Божић дочекао на поноћној литургији у Бањалуци
Божић је свечано дочекан и прослављен у Бањалуци. Тачно у поноћ у бањалучком храму Христа Спаситеља, служена је света архијерејска литургија.
Република Српска 07.01.2026 | 08:17
Тачно у поноћ, уз црквена звона и свету литургију, бројни православни вјерници дочекали су Божић у Храму Христа Спаситеља. Овај празник је још једна прилика, кажу вјерници, да свима пожелимо што више радости, мира и здравља.

Свету архијерејску литургију, заједно са свештенством, служио је епископ бањалучки Јефрем. Свим вјерницима честитао је најрадоснији хришћански празник.
Вјерници кажу да им обичаји уочи Божића и прослављање Христовог рођења значе много, јер се тако чува традиција и његује вјера православна.
(БН) Фото: БН

Коментари / 2
Оставите коментарСека
07.01.2026 10:56Нек је био Уранак и то је било право ,ноћ је за спавање
ОДГОВОРИТЕМир свима
07.01.2026 11:07Ја сам Божији роб, мени ће Он Књигу дати и вјеровјесником ме учинити и учинит ће ме, гдје год будем, благословљеним, и наредиће ми да док сам жив молитву обављам и милостињу удјељујем, и да мајци својој будем добар, а неће ми допустити да будем дрзак и непристојан. И нека је мир нада мном на дан када сам се родио и на дан када будем умро и на дан када будем из мртвих устајао!” (Мерјем, 30-33.)
ОДГОВОРИТЕ