Коначно централно спомен-обиљежје погинулим борцима

Након пуних 30 година чекања, Република Српска коначно добија Централно спомен-обиљежје погинулим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата, мјесто трајног сјећања и захвалности онима који су своје животе уградили у темеље наше слободе, поручио је народни посланик ПДП и члан Предсједништва ПСС Миланко Михајлица.

Република Српска 05.01.2026 | 15:49
Коначно централно спомен-обиљежје погинулим борцима

Он каже да отварање споменика 8. јануара, уочи 9. јануара – Дана Републике Српске, носи снажну симболику и поруку да слобода коју данас живимо има своју цијену и своје јунаке. 

-Важно је да тог дана будемо заједно: у достојанству, тишини и поносу – каже Михајлица и додаје:

-Посебна захвалност Драшку Станивуковићу за иницијативу, истрајност и одлучност да се пројекат изградње Централног спомен-обиљежја погинулим борцима Војске Републике Српске доведе до краја. Овај монументални споменик није само архитектонско дјело, већ вјечни симбол поштовања и захвалности према онима који су дали највише што су имали, своје животе за Републику Српску – каже Михајлица.

Они су, додаје он, стали на браник отаџбине како бисмо ми данас живјели у миру и слободи. Управо ово спомен-обиљежје свједочиће о њиховој храбрости, жртви и љубави према свом народу и Републици Српској.

-Позивам све грађане Републике Српске да 8. јануара у 15.00 часова дођу у Бању Луку, да будемо заједно и да, уочи Дана Републике, достојанствено одамо почаст нашим херојима и очувамо сјећање које нас обавезује – закључио је Михајлица.

(БН) Фото: ПСС 

Коментари / 9

Оставите коментар
Name

Огло

05.01.2026 16:04

Да би ви живјели , политичари и тајкуни око вас . Обичан народ се пати и једва саставља крај с крајем

ОДГОВОРИТЕ
Name

Гру

05.01.2026 16:14

Каже бивши сдс-овац, па радикал, затим пдп-овац и сада члан покрета за пропаст Српске.

ОДГОВОРИТЕ
Name

XYЗ

05.01.2026 17:05

Браво за коментар...овај се ни у својој куци висе не пита ни за ста, а хоце да буде власт

Name

Јаффа

05.01.2026 17:39

Мој отац рањен у рату, послије радио поштено до пензије. Цркавицу до смрти је примао, то син Игор за дан потроши у кафани шта је он за мјесец добијао. Проклето им све било!

Name

ГОЛУБОВИЦ ПЕРО

05.01.2026 16:19

НАМА КАМЕН УОБЛИКУ СПОМЕНИКА А ВАМА ПАПИР У ОБЛИКУ НОВЦА ,НЕМА ШТА БАШ ФЕР ,

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ким

05.01.2026 16:21

Нека је вјечна слава свим нашим борцима,свим нашим херојима који су дали своје животе за слободу српског народа и за стварање Републике Српске.Међутим,мислим да би се разочарали када би могли видјети како РС изгледа данас и у шта су је претворили ови наши "политичари".Сигуран сам да су се они борили за једно боље,демократичније,просперитетније,напредније,уређеније,праведније и поштеније друштво,него што је РС данас.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Худини

05.01.2026 16:30

Имаш и ти заслуге у рату,купио си псе луталице!Незнам само која си категорија?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мрки

05.01.2026 18:00

Која заблуда и преправљање историје ко и сваки пут угрозеност српског народа à тај народ исти ко израел ратово са свим ским граници па накрају извуко дебљи крај и увјег славио оне који су злоцине правили и прогласени злоцинцима

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тз

06.01.2026 08:13

Колико је то костало? Ко се дебело опарио? Могао се један бетон поставити и било би довољно, а остали дио новца подјелити ратним инвалидима.

ОДГОВОРИТЕ