Трамп: Путин ме обавијестио о нападу Украјине
- Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је да га је председник Русије Владимир Путин у телефонском разговору јутрос обавестио о наводном нападу украјинског дрона на једну од његових резиденција, оцењујући да тај потез "није добар".
Свијет 29.12.2025 | 22:40"Не свиђа ми се. То није добро", рекао је Трамп, преноси ЦНН.
Трамп је признао да је "могуће" да је тврдња нетачна и да такав напад није ни изведен, али је додао да му је Путин јутрос рекао да јесте.
"Управо сам чуо о томе, али не знам ништа о томе. То би било лоше. То не би било добро", рекао је Трамп новинарима пред састанак са израелским премијером Бењамином Нетањахуом у својој резиденцији Мар-а-Лаго на Флориди.
Трамп је иначе описао разговор са Путином као "продуктиван", али је навео да и даље постоје питања која треба да се реше да би се постигао мировни споразум у Украјини.
"Била је то веома продуктивна расправа. Имамо неколико веома осетљивих питања, као што можете замислити. Имамо неколико питања која ћемо, надамо се, решити и ако их решимо, може да се постигне мир", истакао је Трамп.
(Тањуг) Дото: АП

Коментари / 6
Оставите коментарЛогика
30.12.2025 07:53Ма какав Украјински дрон, то само Британци могу да раде и нико више.
ОДГОВОРИТЕXx
30.12.2025 09:52Могу сви гурају мечку а добице оно сто зеле
Потписивање мира
30.12.2025 09:34И избацивање страних фактора из Украјине би знацило добробит за неколико земаља. Русију, Украјину, Бјелорусију, Мадјарску, Словацку, Румунију ...
ОДГОВОРИТЕРе
30.12.2025 12:45На ста тацно мислис по појмом "страни фактор?" Мислис на све ван Украине или мислис на запад, Еураопа и Америка, а Руски утицај је ок? Реално гледано Америка некако мало висе нагиње ка Русији него Украини. Еуропа не мозе да подрзи Русију, јер када ови заврсе са Украином сигурно се неце ту зауставити. Једно питање да мало размислис, ЕУ фондови за изградњу аутопутева су добри, је ли тако? Такве могуцности не добијамо од Русије. Са друге стране Руси, наса браца, тај добри и племенити народ нам је показао своје братство и приврзеност нама са рафинеријама Брод и Модрица. Или је то ок?
Дзомба
01.01.2026 12:42Обавезно и русе избацити из Украјине.Украјина припада само Украјинцима.
Украјина
30.12.2025 15:57Опасна по околину.
ОДГОВОРИТЕ