Гојко Кличковић од Ђокића и Бањца код Станивуковића

Некадашњи премијер Републике Српске Гојко Кличковић поптисао је данас споразум о приступању Покрету „Сигурна Српска“ са предсједником покрета Драшком Станивуковићем. 

Република Српска 26.12.2025 | 14:49
Гојко Кличковић од Ђокића и Бањца код Станивуковића

Начелник општине Крупа на Уни Гојко Кличковић, којег је за ту функцију кандидовала Народна партија Српске Дарка Бањца, званично је прешао у Покрет „Сигурна Српска“. Добродошлицу му је пожелио предсједник покрета Драшко Станивуковић.

„Желим да кажем  да се ради о човјеку који има тако велико искуство и хвала му на томе, хвала му што то дијели са нашом идејом Покрета „Сигурна Српска“. То значи да се ради о човјеку који је водио Владу у тренутку када су Републиком Српском управљали Караџић и госпођа Плавшић и то су била тешка времена, али требало је имати снаге у том тренутку, искуства, да преузмете такву одговорност. Човјек који је имао кључну улогу у одбрани Републике Српске, као командант, војник који је управљао кризним штабовима и човјек који је због тога прошао голготу пред Судом БиХ", истакао је Станивуковић.

Кличковић каже да општина Крупа на Уни нема довољно ресурса и могућности да задржи своје становништво, што је, како наводи, један од разлога због којих је одлучио да се прикључи покрету. 

„Овај покрет даје простор за једно шире дјеловање и ја могу за себе рећи да сам искусан политичар и у политици сам 50 година, а и завршио сам тај факултет, покрет само може да прави чврсту и јаку државу – никакве партије“, каже Кличковић.

Поред тога што је, како истиче, био један од оснивача Српске демократске странке, Кличковићевом приступању Покрету „Сигурна Српска“, претходио је низ покушаја дјеловања у другим политичким партијама. 

„Покушао сам са професором Лукићем и још неким сарадницима, да окупимо СДС, онај што је отишао из оног СДС-а, па смо формирали Прву СДС, међутим, када се десило да СДС у Сарајеву није извршила никакве промјене, задржала је старе људе, који су је и довели до тога до чега је дошла, СДС се лагано расула”, изјавио је Кличковић и истакао да се захваљује тадашњем предсједнику Социјалистичке партије Српске Петру Ђокићу.

„Он је заиста био коректан и оно што је могао је и помогао, међутим, он је у својој коалицији стијешњен и он не може пуно. Мислим да не може ни доћи кад би хтио доћи, због таквих односа", каже Кличковић.

Упитан да прокоментарише Додикову изјаву да постоји могућност о сарадњи са опозицијом, а између осталог и са њим лично, Станивуковиц је одговорио: 

. „Не знам да ли ће неко рећи да ми сарађујемо или не сарађујемо али ће Централно спомен обиљежје бити отворено заједно са руководством Србије, Српске, са СПЦ и ту ћу бити као градоначелник јер сам у томе учествовао. Што се тиче сарадње институција – да, што се тиче политичке – апсолутно не.“

Са данашње конференције за медије поручено је да Покрет „Сигурна Српска“ представља кључну подршку у остваривању циља – очувања и развоја свих дијелова Републике Српске. Станивуковић је истакао да види велики потенцијал општине Крупа на Уни, али и цијеле Републике Српске, те да ће сав капацитет покрета бити усмјерен ка изградњи сигурне будућности. 

(БН)

Коментари / 91

Оставите коментар
Name

калиновик

26.12.2025 15:00

Сјецам се послије рата кад је долази о у калновик возио паре у гепеку у дјелио опстини хахахах

ОДГОВОРИТЕ
Name

Никола

26.12.2025 16:19

Добро си га описао, то је његов домет..тако је постављао камен темељац у Шамцу у рату ће да прави пругу, то је тај лик..

Name

Приједлог

26.12.2025 17:40

Никад висе за Драска ни ја ни моја цијела породица.

Name

Алпа Ћино

26.12.2025 18:20

Значи пацови су осјетили да брод тоне,па бјежанија.Срећом,увијек се надје неко рјешење за те гњиде,паразите,прелетаче.Сад је Драшко тај који скупља сав шљам,послије Драшка биће неко други итд. Нема нам спаса.

Name

Бл

26.12.2025 19:51

Која срамота, искусан политицар ставио се под сапу средњосколца да не прицамо ста јос. Бозе сацувај понизенха. Децко се пигубио, без квалитета. Лук, пери wц, трци по Манхаци... дно дна.

Name

Бл

26.12.2025 19:55

Покрет канта за отпатке. 😀😀😀

Name

Драган ст

26.12.2025 22:31

Могао је и оног џомбица..па да буде село весело

Name

БРАНКО ЋОПИЋ

26.12.2025 15:00

Од Николетине до будалетине. Уместо у пензију он у покрет. Не мислите ти јадо себи добро а јамо ли Српском народу, али добро твој избор. Ја те подржавам. Бори се, шра да ти кажем

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сале

26.12.2025 16:20

Он и Шприрић заједно у основну ишли и ево га свјеж лик за напредну српску.

Name

Хаха

26.12.2025 15:06

Каквог Ђикића то је предсједник Владе нашег СДС

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

26.12.2025 16:33

*Ђокића

Name

Борац

26.12.2025 15:07

Е јаког ми начелника у пм, обични ПАПАК.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Yy

26.12.2025 15:09

Доказ да увијек мозе горе! Ау брате политике и к...а.

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац

26.12.2025 15:09

Промијенио све странке сад је на реду драскова.ПАПАК.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТУПАМАРУС

26.12.2025 16:20

КАТАСТРОФА, СВАКИМ ДАНОМ ТОНЕМО..

Name

Милан

26.12.2025 15:12

Кличковићу за растурање СДС си узео 500.000 КМ, колико си сада узео?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сања

26.12.2025 16:21

Браво,,

Name

Мићо

26.12.2025 15:12

Кличковићу стара потрошена мустром.Сретно ти било.Браво Драшко.Ревносно купиш ову геријатрију, успјећеш гарант. Све су то провјерене лопине.

ОДГОВОРИТЕ
Name

???

26.12.2025 16:57

Зар се могу увозити стари хаварисани травнати. Прво му мора урадити генералски. Не треба га фарбати, на њему је осам боја.

Name

Забога

26.12.2025 15:13

Драшко немој нас из дана у да све више разочаравати па ти си почео правити странку ,,ПАПАКА "

ОДГОВОРИТЕ
Name

Фуј

26.12.2025 15:14

Е јеси нашао кадар.....!! Па тај је из групе одговорних за рат из 90-их. Због таквих је 100 хиљада људи мртво а друштво уништено. Презиме му све каже.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ТЕШМО НАМА

26.12.2025 15:16

Далеко ћете догурати са Гојком Кличковићем. Само Вам још недостаје његов брат Миле Кличковић велики ратни санитетлија из дубоке позадине.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ДелПо

26.12.2025 15:17

Ала смо се замјерили драгом Богу кад нас умјесто пропалог баје сада покушава зајахати нови, гори баја!! Али народ ваљда памти читав низ додикових спавача па овај симбиозни неће успјети да сломи опозицију и одвуче гласаче као Несиц и други лажни опозиционари како би спасио црвене!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еее

26.12.2025 15:18

Шта тај маторац. Тражи. Имали шта да опуса. Сто не цака. По лугу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ррр

26.12.2025 15:18

Јели то младост. Српске. Јадо.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мирко ПД

26.12.2025 15:20

Овај ПСС постао канта за отпад. Свака част, фали Вам још Змај од Шипова.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ана Марија

26.12.2025 15:27

Да ли ови људи напуне некад 65.год.Ста је ово?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Апис

26.12.2025 15:30

Шта хоће ова матира копуна,мало се макро ,треба још...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дадо

26.12.2025 15:30

Људи, у праву је онај Вукановић па овај Станивуковић усисава све оно сто не вриједи, исти је као и Додик ако ме и гори од њега..ЗЛО ОД ЦОВЈЕКА..незнам ко уопсте мозе гласати за њега..реалити играц.ниста није урадио сем што се слика и снима...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац РС

26.12.2025 15:35

Пошто теби диплома више и не треба јер је твоје време давно прошло продај је новом шефу јер он до дипломе може доћи само на такав нацин

ОДГОВОРИТЕ
Name

родјо

26.12.2025 15:37

Ста би са Дусаниц транспортима…?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Солац

26.12.2025 15:41

Додо је своје рекао синоћ а ти јаро демантуј предмјим ако имаш муда. А прикупљаш сада свекоалиционе додикове папке нашта ти покрет почиње личити а уништаваш свјесно пдп по милином нагпвору

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

26.12.2025 15:43

Ето нама опет Гојка са отвореним гепеком за подјелу буџета. Е мој Драшко, бруко и срамото. Узми неколико година, школуј се па се онда врати у политику...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ханиште

26.12.2025 18:25

У центар,свака част.Шта предлаже,пасуљ ,трчање по Мањачи,мали спао с' баглама.

Name

Xx

26.12.2025 15:52

Који перспективан ђед...? Драшку је најбоље да се смири, заврши факултет и формира породицу. Док то не заврши он је некомплетна личност. Он је амбициозан момак, али то није довољно. Прти се да парира универзитетском професор и научнику. То је ван памети, да неко има толико храбрости. Његовој лудости нема краја.

ОДГОВОРИТЕ
Name

О јојјјј

26.12.2025 15:57

Мали љиго и стари љиго. Само СДС , Вукан и Јелена. Овај љиго ми личи на додиковог играча. Хајде за Бланушу сви , па да мало овог љигицу спустимо на земљу

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре О јојјј

26.12.2025 17:09

Као што Додикова УДБА прати Вукана, тако и Вукан има поуздане информације. Драшко се недавно састао са Додиком у Бакинцима. Бањалучани и сви грађани Републике Српске знате у будућно сти за кога гласати. Исто тако знате коме не смијете дати глас.

Name

+++

26.12.2025 15:57

Од ког новца овај купује папке?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Троје Ситносер Први

26.12.2025 16:02

Јел' то онај Гојчин што је у доба баба Биље само постављао камене темељце и харчио буџет. Е, мој Драшко, гдје нађе овог метузалема да ти ради на ојачању, пардон очајању ПСС-а

ОДГОВОРИТЕ
Name

Расо

26.12.2025 16:11

Е мој Драско....јос само Калиница под скуте...све Милина копилад. А мозес мислити каква су копипад кад је он и сам копиле!

Name

Баја

26.12.2025 16:22

Тај се настављао камења темељаца да се могла изградити нова пирамида у Египту. Какав смијешан лик.

Name

Ау поцела куповинааааа

26.12.2025 17:22

Папакаа за питребе Додига! Ма браво покрет лоповаааа покривен дебелооооо прљавим капиталом!!!! Прљави а окупали се препрали у ратууу и постратно обогатили тј нахапали се дебелоооо под хитно клуцковица пред закон извести врецамаа нисао новац прљави!!!!

Name

Цуга

26.12.2025 16:03

Папак до Папка копира Милета,а обојица у талу.Стављам своју гкаву на пањ да Станивуковиц ради пи директиви Великог Баје.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Е мој ти

26.12.2025 16:09

Мали сваки дан у Палати, све договорено око кандидата

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лактасл

26.12.2025 16:25

Дефинитивно овај драско је полудио,он да направи сигурну српску јадо јадна

Name

Приједорчанин М.

26.12.2025 16:30

Браво драшко,има огромно искуство у лополуку а посебно возању буђжета у гепеку Аудија,такав ти и треба...

Name

Чизмо

26.12.2025 16:34

Бланушу за предсједника Републике.Какав Драшко и његова странка Папака како се по новом зове.

Name

Ре Цуга

26.12.2025 17:34

На крају ће се ова странка звати СТРАНКА ПАПАКА.Шта уради са онаквим ПДП-ом што га укину.

Name

чињеница

26.12.2025 16:11

Ма, браво, Станивук! Сад ће сав тај шљам код тебе и Игора. За који мјесец и цјелокупни снсд са коалицијом. Владаћеш наредних 40 година, питање је само коме. Народа српског овдје више неће бити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Шамчанин

26.12.2025 16:12

То је лик када је поставио камен темељац у Шамцу, да ће изградити пругу до Брчког. ТЗо ни пијан човјек није могао себи дозволити. То вам је тај лик.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ЕхГорцило

26.12.2025 16:12

Гојко јајајра прелетац

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ветеран 92 ВРС

26.12.2025 16:13

Каже лик да је искусан политичар. Дај нас у програм ФАЦЕ у ФАЦЕ да га ресетујем на њевове постиупке.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Славен

26.12.2025 16:13

Кокји лик нити срама нитои стида.

ОДГОВОРИТЕ
Name

БАТО

26.12.2025 16:14

Оба сте иста.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сања

26.12.2025 16:15

Кад видим овога пјану желудац ми се окрене.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ружа

26.12.2025 16:16

Е баш ће ти бити Сигурна Српска са тим и таквим метузалемима. Нема нам помоћи.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Коле

26.12.2025 16:16

И на крају це остати коалиција ЦРВЕНА СЕКТА И СИГУРНА СРПСКА. БАЊЦА, НЕСИЦА, ДЈОКИЦА И ОСТАЛУ БАГРУ ЦЕ ПОТРПАТИ ПО ЗАТВОРИМА.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xаxа

26.12.2025 16:17

Клицковица круску сам вец и заборавио. Не постоји ниста добро по цему би се памтио. Станивуковиц је медиокритет уз кога овакав круско и иде. Све су то безлицни примитивци, који не требају овом народу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац ВРС

26.12.2025 16:17

Овај Станивуковић је лик за парастосе, гробља и промашене пројекте. Гдје су ти друже инвестиције, пројекти за младе. Пусти се ти политике, препусти то људима који су школовани. Ти ни сијалицу у кући не знаш промијенити а нашао се да водиш државу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Худини

26.12.2025 16:22

Ха,ха,ха,прво сам се слатко насмијао а онда ми кренуло на повраћање!Овај млади малоумник сваког дана показује да није добар са главом!

ОДГОВОРИТЕ
Name

БОБА

26.12.2025 16:24

Људи да ли је ово могуце сто је рекао Младен Делиц спиртски коментатор..Мали је пун као брод копира све зиво.Нема он појма ко је Клицковуц само по прици.Ко би рекао Драско да си тако покварен лик.Лице,мимика понасање,смијех,покрети говоре све о теби.Поздрав за Вукана.Ово је примјер ста је цовјек и колико је то кварљива роба

ОДГОВОРИТЕ
Name

Грађанин РС-а

26.12.2025 16:24

Људи моји, нисам чуо да је редовни студент приступио овом Дражи, све неке олупине , промашени ликови у времену и простору и овај се са њма рекламира. Хало народе РС-а видите ли ви како нас исмијавају.

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац гољо

26.12.2025 16:31

Добро је, пуни се полако Драшкова септичка...

ОДГОВОРИТЕ
Name

конобар

26.12.2025 16:33

Он и Јелена Тривиц су покупили сав политицки отпад код себе у странке,умјесто да доводи нова лица они довели људе који су максимално истросени.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

26.12.2025 19:53

Исти је као твој грбави он купује сав сљам. Стевандиц,митровуц,бањац,спириц,васиц....хоцес јос?

Name

Псс

26.12.2025 16:37

Нестварно шта нам се дешава и ко нас води. Реално Вукан не може побједити јер нема пирамиду дјеловања по држави. Драшко прави пирамиду преко ових индијанаца и на крају ће освојити највише гласова, нажалост. Па за њега је Додик мала маца. Овај Драшко је највећа превара на политичкој сцени

ОДГОВОРИТЕ
Name

Станко

26.12.2025 16:45

Јел то онај брко што се прије пар година провлачио по медијима везама са старлетама које му ћерке могу бити. Зар он није у Београду? Нека, нека, давно се одвојило жито од кукоља. Само увести ред на изборима па се фукаре неће китити лажном славом. Лик дошао на мјесто градоначелника нападајући тадашњег актуелног градоначелника БЛ Радојичића а сад га узима за првог сарадника. Паметноме доста

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ггг

26.12.2025 16:54

метузалеми никако да се склоне са власти.таман се једног ријесимо никне други.раскуцио републику српску кад је био оресједник владе и сад се присљемцио уз драска.а и драско купи по оној прици о тресњама,ова попис....на,ова није,и тако покупи све у косарицу.сад су на реду ови из затвора,онда ови са психијатрије,нека се људи рехабилитују,кад мозе криминалац ,засто не могу и ови.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Кличко...

26.12.2025 17:09

Да ли зна овај шта му презиме значи! Знате ли шта је кличак? Хахахахахахаха! Хахахахахахахаха! Ја бих моментално промјенио презиме!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Већ виђено

26.12.2025 17:12

Тако ми овај Д.С. оставља дојам да иде истим путем и корацима као још један прије њега што је био обечавајући "нови дашак вјетра" који је отпухао све што се могло отпухати а личило или било новац ....тако да ће Д.С. са П.С.С. бити "врућ вјетар"од којег це се опржити Р.С.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мићо

26.12.2025 17:14

Шта ће ти та битанга,прошао кроз све странке...лопина до бола! Осјетио да ови тону па пребјегао код Драшка....фујјј

ОДГОВОРИТЕ
Name

Поп

26.12.2025 17:23

Мало му. Фосил

ОДГОВОРИТЕ
Name

Идеално

26.12.2025 18:00

Једино сто је вриједно помена је да оваква лоповцина бјези из брлога у други, знаци да се несто урусава... А овог средњосколца не треба висе ни коментарисати...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Херцеговац

26.12.2025 18:38

Кличковић кад је био на функцији обећавао и обећавао. Тако обећа општини Берковићи жељезницу. Па и Драшку ће тако. Уништи Драле ПДП.

ОДГОВОРИТЕ
Name

борац

26.12.2025 19:03

Бице то СВИ ПАПЦИ на ЈЕДНОМ МЈЕСТУ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

мислим

26.12.2025 19:05

Прави странку од пропали политицара али са великим лоповским искуством.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Идеално

26.12.2025 21:35

Ха ха браво! Кратко, јасно а изузетно прецизно и тацно!

Name

Јаран

26.12.2025 19:22

Драшка скупља сав отпад. Мени се чини да ће то прерасти у геј странку.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Исто

26.12.2025 19:51

Био савјетник Ђокића?Све се само каже ,само треба времена да исплива!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ММ

26.12.2025 19:51

Гојко, познати пријератни криминалац, лежао прије рата у затвору због привредног криминала. Када је почео рат склонио своју породицу у Београд, нормално у властити стан, нису били подстанари. У рату и послије рата наставио лоповијати....

ОДГОВОРИТЕ
Name

Срби са Србима!

26.12.2025 20:07

Свака част! Срби су обојица и има да их поштујемо И подржавамо! То се мора! Браво! За Српску ван босне!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бабангида

26.12.2025 20:18

Брката побјегуља, некад бјежао од полиције, нема шта...Драле полако али сигурно демонтира ПДП.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Блрс

26.12.2025 21:44

Хаха, знаци после миле, опет миле, само це овај бити јос гори и бахатији

ОДГОВОРИТЕ
Name

Момо

26.12.2025 22:49

Црнадак преузимај ПДП немој да вас овај Станивуковић брука више

Name

Саггитариус

27.12.2025 14:06

Искусни политићар, и ратни ветеран, који је у току рата у функцији министра финансија возијо паре у гепеку, и дијелијо их како коме, по сопственом нахођењу, а надимак "камен темељац" је за заслуге добијо послије рата, олићење залагања и поштења без икакве сумње!!!😂😂😂!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ђуто

27.12.2025 20:28

Драшко, ништа ни од тебе. С ким си, такав си. Умјесто да газиш такве ликове и штеточине, небитно из које странке, ти са њим би као да поправљаш уништено. Па не иде то.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мики

28.12.2025 08:17

Када се ријесимо ових"фараона у пензији" , а нису у пензији, прогледацемо својим оцима. Као корњаце су се устолицили и само они треба да зиве. Апелујем на младе људе да се пробуде и схвате, гдје их овакви воде.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Посејдон

28.12.2025 09:41

Драшко у нашем Српском народу се каже с ким си такав си,никад више глас за тебе!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Клоп

28.12.2025 09:50

Е сад је званично лоповски покрет,почео их је окупљати.

ОДГОВОРИТЕ
Name

П 47

28.12.2025 18:09

Ето и ово је постала партија прелетаца и пропалих политицара.Никада висе за вас глас мене , многих мојих пријатеља и породице.Сви сте исти,нема разлике

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пдп

29.12.2025 20:02

Нек те је срамота Драшко што уништИ ПДП,окупљаш оне који би све урадили за свој интерес.

ОДГОВОРИТЕ