Рукометашице Србије поражене од Њемачке на СП

- Женска рукометна репрезентација Србије поражена је вечерас од селекције Немачке резултатом 31:20 (17:10) у мечу трећег кола групе Ц на Светском првенству у Немачкој.

Спорт 30.11.2025 | 21:04
Рукометашице Србије поражене од Њемачке на СП

Најефикаснија у селекцији Србије била је Драгана Цвијић са пет голова, док је Александра Вукајловић додала четири. У репрезентацији Немачке најбоља је била Антје Дол са осам погодака.

У другом мечу трећег кола групе Ц, селекција Исланда је победила Уругвај са 33:19.

Селекција Немачке је освојила прво место на табели групе Ц са шест бодова, док је Србија друга са четири. Исланд је заузео треће место са два бода, док је Уругвај последњи без бодова.

Пласман у другу фазу такмичења избориле су селекције Немачке, Србије и Исланда, које ће играти у новоформираној групи ИИ у Дортмунду са репрезентацијама Шпаније, Црне Горе и Фарских Острва.

Табела групе ИИ: Немачка 4 бода, Шпанија 2, Црна Гора 2, Фарска Острва 2, Србија 2, Исланд 0.

Србија ће у уторак у првом колу друге фазе такмичења играти против Шпаније.

(Тањуг) Фото: Тањуг/дпа/АП 

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

Па катастрофа!

01.12.2025 18:17

Ма ужас! Дјевојке појма немају! Срам их било!

ОДГОВОРИТЕ