Стевановић: Циљ нам је да заштитимо РиТЕ Угљевик

Адвокатска канцеларија Стевановић поднијела је 13. новембра приједлог за отварање стечајног поступка над Зависним предузећем „Рудник и Термоелектрана“ Угљевик. Из ове канцеларије наводе да су се на тај корак одлучили јер им РиТЕ дугује новац за адвокатске услуге, али да им није циљ да угрозе, већ да заштите предузеће.

Република Српска 13.11.2025 | 13:59
Стевановић: Циљ нам је да заштитимо РиТЕ Угљевик

“Ми овде не заступамо никога, него смо поднијели захтјев на бази наших уговорних односа која имамо са термоелектраном. У питању су потраживања која још увјек нису доспјела, али смо процјенили да, према садашњој ситуацији, термоелектрана у неком будућем периоду неће бити у могућности да сервисира своје обавезе”, рекао је адвокат Милош Стевановић

“Ових дана сте имали прилику да видите да је термоелектрани убациван новац са стране, јер она не може да сервисира своје обавезе, рачун им је стално у блокади. Ја сам се изненадио да до сада нико ништа није предузимао по том питању. Подсјећам да је Термоелектрана Угљевик зависно предузеће, које је дио матичне групације “Електропривреде Републике Српске”.

“Ми смо мала адвокатска кућа и одлучили смо се на овај корак јер сматрамо да је отварање стечајног поступка исклучиви и једини начин да се овај гигант заштити. Морам још да подвучем да отварање стечајног поступка термоелектране није ради продаје или продаје потраживања”, рекао је Стевановић.

Читао сам на интернету разне коментаре да то предузеће треба да купи овај или онај. - Не. Ми управо желимо да суд стави забрану свих блокада и да се заустави све, како би се термоелектрана опоравила и путем специфичниг поступка реструктурирања, поново изашла на тржиште и наставила нормално да функционише”.

“Наш потез многи схватају на погрешан начин и ја овом приликом желим да се обратим радницима овог предузећа да не треба уопште да се брину и да је најважније је да се овај гигант очува”, рекао је Стевановић.

“Треба имати у виду да се термоелектрана недавно задужила и у Јапану за изградњу постројења за одсумпоравање, тако да не постоје никакве теорије завјере да ми ово радимо због било кога, већ искључиво да би суд, на основу својих одличних механизама, путем веома доброј Привредног суда у Бијељини, којег имамо, почевши од предсједнице суда, преко судије која ће водити овај поступак, зауставимо одлив имовине и спријечимо све лоше ствари”, закључио  је Стевановић.  

(БН)

Коментари / 31

Оставите коментар
Name

Гога

13.11.2025 14:18

Због свих ових нагомиланих промлема у термоелектрани и то један од разлога сто су концесије пребачене са Комсара на Гас Рес. Овако би то све други почерупали који имаку финансијски интерес од ТЕ Угљевик.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган

13.11.2025 16:12

Гдје год су какве муцке и лоповлуци везане за власт РС и тајкуне, намјештене и пропале тендере, фирме, апартмане, кредите.....ту је овај дјаволни адвокатиц упетљан као и Бароши ,неко це се морати позабавити с том бандом , у ције име и за кога узимају велик новац преко ледја градјана РС и РС, ово је безобразлук

Name

Саваас

13.11.2025 17:39

Намирисао милионе на лак нацин

Name

Зна се

13.11.2025 19:38

Мајку ли ти лоповску.

Name

Лили

16.11.2025 19:07

Па овј адвокат је помагао Додику и Ђокићу да униште фирму. Њега треба тужити и да остету плати због штетних уговора које је склапао. Ђубре од човека унистијо Житопромет, Шецерану сада хоће и Термолекрану.

Name

Соко

13.11.2025 14:22

Ти да га заститис! Ти кретенцицу! Ти се насао да заститис! Треба се код тебе заровити, малу адвокатску куцу, одакле теби новац и право да изговорис сто си изговорио?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Истоцно Сарајево

13.11.2025 14:34

Увазени господине Стевановицу, посто казете цитате коментаре, па ево онда овако: Доброцонитељу, спаситељу, нисмо те препознали одмах, јел то оно сто казе бивси председник Милорад Додик, адвокатско мафијаска мафија, све је код Вас сминка и јак маркетинг, и употно знањеи то Вас боли. Како је било прије пар година, сатима цекати пред вратима Несица да Вас прими на разговор политицки савјетнице хахахаа

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ето

13.11.2025 14:35

Јадан је онај кога ти штитиш неће далеко стићи...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зворник

13.11.2025 14:38

Не лази лопове. Тебе само новац занима а дрзава и народ могу да пропадну.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ћок

13.11.2025 14:47

Ти баш имаш заштитничку фацу.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Па

13.11.2025 14:58

Па докле више овог Стевановића , Елека , Нешића ,питање за Додика , имаш ли грам мозга , јебала те и Бањца и удба колико год да си уцјењен народ је побјеснио …..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Мирослав

13.11.2025 15:19

Тешко ономе кога адвокати блиски Игору Додигу штите.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Еее

13.11.2025 15:20

Све ће те ви. Продати. И цацин гроб. Сто не продате своју имовину већ. Народскио. Криминалци. Додикови.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Приједорчанин М.

13.11.2025 15:25

Мала адвокатска канцеларија са милионима марака (зашто нисте у ПДВу) ви се секирате за електрану ко затвореник за државу,припремаш се да опет откупиш јефтино дугове као од ИРБе,ко те не зна повјеровао би...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

13.11.2025 15:27

Дође ли Гоци биће затворена а радници напоље

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бл

13.11.2025 18:30

Какав Гоци,оде то Орбану,сјети се кад је Вишковић рекао за онај кредит:дао нам пријатељ,а нећу да вам кажем који.

Name

ЈТ

13.11.2025 15:27

Заштитионсинти и ИРБ, само штити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

+++

13.11.2025 15:30

СВАКА ТИ ЦАСТ ТИ СИ СЕ БЕЛ ОДСКОЛОВАО А МОЗЕС И ДРУГЕ ПОУЦИТИ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Закон

13.11.2025 16:15

Свако правно лице које не не плати дуг у року од 60 дана, има повјерилац право да над њим се отвори стечајни поступак.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре закон

14.11.2025 07:24

Ако прочиташ пажљиво, пише ти да овај дуг још није доспио на наплату,већ је поступак покренут на бази процјене да се исти неће моћи сервисирати.

Name

Правник

14.11.2025 13:10

Знајући каква је правна служба у РиТЕ, ништа ме не чуди.

Name

ИЗ ДРУГОГ УГЛА

13.11.2025 16:25

Ово друштво, ако жели напријед, мора се заштитити од оваквих појава. РИТЕУ-у није потребна заштита од редовног пословања, њима је потребна заштита од тајкуна и пробисвијета који, попут овог појединца, само чекају иза ћошка да уграбе државну имовину за себе. Тај човјек више нема ни кадрова ни капацитета да води озбиљан посао; постао је прибјег за тајкунске пљачке овог друштва. Најбоље би било да му неко помогне да уреди свој живот, јер је очигледно нервозан и оптерећен сопственим проблемима. РИТЕ треба наставити напријед и штитити јавни интерес.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Срецко

13.11.2025 18:15

Овај Стевановиц је тески мафијас, он има дил са Додиком, тески лопов као и Додик, тузиластво треба да реагује где год се он појави, јер нису цисти послови, није теско погодити ко му стели послове, јако покварен цовек

ОДГОВОРИТЕ
Name

Апис

13.11.2025 18:46

Нема већег лопова у РС.Плаћеник да уништи РС.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Свилена буба

13.11.2025 19:39

Овако си спашавао и Житопромет

ОДГОВОРИТЕ
Name

Боби

13.11.2025 21:32

Олош

ОДГОВОРИТЕ
Name

Твртко

14.11.2025 14:55

Овај вам је дерпе читава Бијељина то зна

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ззз

14.11.2025 21:37

Застити цацу свога смецари све унистисте и продадосте

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пеки30

15.11.2025 12:45

Ово је исто ко да лисица казе: циљ је да сачувам кокошињац!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лактаси

16.11.2025 20:31

Гдје год Додик умијеса прсте то се прода,залосно сто се тако десава,али све је то народ крив,хајмо једном да се слозимо и станемо у крај лоповлуку.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Купрес

16.11.2025 22:51

Глас за Бланусу,надамо се да це доци боље за народ,за борце,пензионере,раднике.Треба промјена.Сретно професоре.

ОДГОВОРИТЕ