Разорни ураган однио најмање 30 живота на Карибима
Најмање 30 људи је погинуло, укључујући 25 на Хаитију, због снажног урагана "Мелиса", након што је опустошио још једну карипску земљу, објавио је ЦНН у сриједу.
Свијет 30.10.2025 | 15:35
Ураган “Мелиса” је узроковала излијевање ријеке Ла Диг, што је резултовало поплавама на југу Хаитија, у којима је погинуло 25 људи.
Јеан Бертранд Субреме, градоначелник обалног града Петит-Гоаве на југу Хаитија, објавио је да је ријека поплавила оближње куће, усмртивши преко двадесетак људи.
До сриједе ујутро, десетине кућа су уништене, а многи људи су и даље заробљени под рушевинама, према Субремеу, који је затражио помоћ владе у спасилачким операцијама.
Јамајка, коју је такође погодила “Мелиса”, евакуисала је отприлике 25.000 људи у склоништа.
Званичник јамајчанске владе изјавио је да администрација тренутно не може потврдити никакве смртне случајеве повезане с олујом.
Иако су три особе пријављене као погинуле на Јамајци током припрема за олују, званичници још нису објавили службени број погинулих откако је ураган погодио острво у уторак.
– До сада нисмо имали упозорења о смртним случајевима. Дакле, не можемо претпоставити да има смртних случајева – рекао је министар локалне самоуправе и развоја заједнице Десмонд Мекензи на конференцији за новинаре.
(Анадолија) Фото: Анадолија

Коментари / 0
Оставите коментар