Суд у Приштини одредио притвор 30 дана Игору Поповићу

- Основни суд привремених институција у Приштини одредио је данас меру притвора у трајању до 30 дана помоћнику директора Канцеларије за КиМ Игору Поповић који је у петак ухапшен на административном прелазу Брњак.

Србија 20.07.2025 | 21:13
Суд у Приштини одредио притвор 30 дана Игору Поповићу
Канцеларија за Косово и Метохију саопштила је раније да је по налогу Аљбина Куртија у АП Косово и Метохија приведен помоћник директора Канцеларије за КиМ Игор Поповић, задужен за правна питања, који је у Ораховцу присуствовао обележавању годишњице страдања Срба ораховачког краја од руке злочиначке УЧК.
 
Поповић је приведен због изјаве након помена - само зато што је правим именом назвао оне који су убили 47 Срба и Рома и киднаповали више од стотину невиних људи током јула 1998. годин.
 
Истовремено, како су тада навели из Канцеларије, ''пироман Курти на тај начин жели да изазове нову кризу на терену и Србима пошаље поруку да за њих нема ни мира ни правде''. Директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић је о привођењу сарадника одмах обавестио Брисел и захтевао његово хитно ослобађање, као и заштиту мисија које делују на простору АП КиМ.
 
(Тањуг) Фото: Тањуг 

Коментари / 0

Оставите коментар