Опозиција тражила хитну сједницу НС РС, власт им удовољила - заказали за крај јуна
Опозициони посланици иницирали су одржавање посебне сједнице Народне скупштине Републике Српске на којој ће расправљати о катастрофалном стању у јавим предузећима. Сједница ће бити одржана уз редовну крајем јуна, поручио Мазалица (СНСД).
Република Српска 29.05.2025 | 14:32
Шеф Клуба посланика СДС-а Огњен Бодирога рекао је да опозиција има сет мјера и рјешења за поправак стања у јавним предузећима.
“Ми сматрамо да ово више нема смисла. Оно што се дешава у Шумама, Жељезницама, на Јахорини и другим јавним предузећима је недопустиво. Јавашлук је довео до тога да се на рачун грађана појединци богате. Одговорност је искључиво на власти која је допустила уништавање јавних предузећа”, рекао је Бодирога.
Витални национални интерес Републике Српске јесте да се заустави пљачка, рекао је шеф Клуба посланика ПДП-а у НСРС Игор Црнадак.
“Оно са чиме ми нисмо задовољни јесте вријеме одржавања. Ми смо тражили да се посебна сједница одржи што прије, а не уз редовну сједницу која ће бити одржана крајем јуна”, рекао је Црнадак.
Милан Савановић посланик Листе за правду и ред каже да ће расправа на посебној сједници бити садржајна.
“Мислим да смо једина земља на свијету која је поред оваквих природних богатстава на свијету. На сједници ћемо поред критика, изнијети и приједлоге како да се попеглају минусу и поставићемо питање хоће ли неко одговарати”, рекао је Савановић.
Шеф Клуба посланика СНСД-а Срђан Мазалица каже да посебна сједница није заказана раније из економичних разлога, како се не би плаћао хотелски смјештај за народне посланике који нису из Бањалуке.
“Они су имали понуду из Владе да се те тачке о стању у јавним предузећима уврсте на дневни ред редовне сједнице, али тражили су да буде одржана посебна сједница и добили су то. Сједница ће бити одржана уз редовну крајем јуна”, рекао је Мазалица.
(БН) Фото: БН
Коментари / 16
Оставите коментарХм
29.05.2025 14:48Па шта у чему је проблем, да није опозиција очекивала после годишњих одмора. Бухаха
ОДГОВОРИТЕВиди вици
29.05.2025 17:05А што је Мазалица рентабилан, штедиша прави као и сви из секте, тачно би му добро стајало и презиме Рентабилица мјесто Мазалица
Ре
29.05.2025 18:59Ниста без смазалице и његовог лупетања.
Оyров
29.05.2025 14:53Не заборавите питати и за Лутрију нигдје нема да се иде у приватизацију страсно
ОДГОВОРИТЕФестина ленте
29.05.2025 15:17Нема потребу да журите са сједницом јер ће до краја јуна нестат сва предузећа и установе у власништву РС!
®©π
29.05.2025 15:22Као да је остало пола мјесеца још до краја јуна па не знају тачан датум кад ће је одржат,чуј биће одржана крајем јуна.
ОДГОВОРИТЕЗалад
29.05.2025 16:04Бозе сацувај,тек за мјесец дана, и онда це снсд опет искулирати, гдје је смит засто нереагује
Борац
29.05.2025 16:45Ови паметњаковици сто критикују опозицију јесте ли свјесни да пишете небулозе. Па владајући у колегијуму имају већину и хајте сад реците како мозе опозиција натерати власт да сутра буде седница или за 7 дана . Хајте да вас види паметњаковици.
Чујте Гмазалице
29.05.2025 15:41Сједница није заказана из економских разлога каже Гмазалица.Колико је само безвезних сједница посебних заказано по налогу вође секте Додика од којих наравно ни једна није имала никакве користи за народ.Онда Гмазалицу и остале није интересовала економска страна.
ОДГОВОРИТЕОпозицијаа
29.05.2025 15:44Трази без везе сједницу, без аргумената,без потребе.
ОДГОВОРИТЕБл
29.05.2025 16:54Писај земљу у којој Мазалица несто одлуцују а Мазалица је 95% тако да писај РС
ОДГОВОРИТЕАло
29.05.2025 20:24Без везе какав састанак, нека пропада они су власт, само себе увлаце. Никада ова гаринтура писланика неце на власт.
Ало
29.05.2025 20:27Радите све да русите власт а какве расправе о економској политици.
МЛАДИЦ
29.05.2025 18:40Ста висе прицате са њима, позовите на устанак да их висе згазимо и ставимо тацку на лоповлук.
ОДГОВОРИТЕискрено,
29.05.2025 21:04Па шта се буните, да сте требали урадити ЦТ или магнет у Ђајиној болници, знатно дуже бисте чекали.
ОДГОВОРИТЕРеалан
29.05.2025 22:01До краја јуна Милорад може преврнути РС иако је то већ и урадио.
ОДГОВОРИТЕ