Уручена нова рјешења о бесплатној легализацији у БЛ
Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић данас је уручио грађанима бесплатна рјешења о легализацији објеката.
Република Српска 14.05.2025 | 16:09
Рјешење је добило преко 50 породица. За њихов кућни буџет рјешење пуно значи, а из града кажу да је до сада легализовано око 7 500 хиљада домова.
Проблемима са легализацијом објекта дошао је крај за преко 50 породица које живе у Бањалуци. Обављен је још један круг додјеле бесплатних легализација, а градоначелник Бањалуке каже да ово није предизборни трик, јер бесплатне легализације имају свој континуитет.
„Ми смо интензивно радили бесплатну легализацију, то је 15, 20 или 30 хиљада КМ уштеде у свакој кући која то деценијама није могла да плати. И 2025. интензивно радимо и дошли смо до износа од око 7 500 домова“ наводи Станивуковић.
За грађане рјешења о легализацији значе пуно, јер су у свом буџету сачували више хиљада КМ, колико процедура кошта. Станивуковић каже да је преко 50% проблема легализације некретнина ријешено, а сада се тежи броју од 8 000 рјешења.
(БН) Фото: БН

Коментари / 16
Оставите коментарХудини
14.05.2025 16:18Испада да су они који су све уредно платили,луди?Социјалне случајеве и поридице са ниским примањима је свакако требало ослободити!А да нећеш то искористити у предизборне сврхе,свакако хоћеш!
ОДГОВОРИТЕЗока
14.05.2025 21:32Сад треба вратити паре онима који су платили!
комсија
15.05.2025 09:56Како је могуце да се некоме ко је без плана и на тудјоиј земљи или без постивања прописа склепао несто крова над главом сад добија цвјеце и слика се са пресједником? Јадни смо ми и насе улице и онда ти исти прекопавају и тразе прикљуцак за воду струју и телофон или возило за смеце немозе прици? Сиротиња бити се код нас исплати.
ТОТО
14.05.2025 16:19Да ли це и постеним људима који су платили своје обавезе бити врацено бар несто новаца ?
ОДГОВОРИТЕРе
14.05.2025 23:32Е то неће.
Нико иНеко
14.05.2025 16:23Моја породица је подигла кредит да легализује кућу двије године прије него што сте почели да безплатно легализујете објекте. Хоћете вратити новац??????
ОДГОВОРИТЕРе
14.05.2025 23:33Нећемо. Хвала.
борко
16.05.2025 12:57Ствар је јасна, док је снсд владао у БЛ, Бања лучани су обријани на нулу, а сад хвала Богу влада Драшкова народна братија, по узору на светску демократску. праксу,тј док не завршиш објекат инспекција ради или не ради свој посао,и може тражити колико и шта хоће, а кад уселиш, добијаш грађевинску дозволу гратис,јер је њихов пропуст.
Фараон
14.05.2025 16:29У локалним заједницама са озбиљним а не популистичким градоначелницима и начелницима општина процес легализације се плаћа, јер је то један од основних прихода града/општине. У Бањалуци је захваљујући реалити-градоначелнику, који изиграва Божић Бату, град остао без прихода од легализације а тај приход није нимало занемарљив. Зато сви они који су прије бесплатних легализација легализовали своје објекте и за то платили треба да траже поврат свог новца јер их је реалити-градоначелник направио будалама. Становницима који су бесправно направили објекте сада се ти исти објекти легализују бесплатно, а због дубиозе у којој се налази градски буџет и свих могућих бесплатних услуга нема пара за повећање плата радницима градске управе. Увелико се прича о штрајку општинара па ће инстаграм-градоначелник, уколико не повећа плате, које су на историјско ниском нивоу у односу на запослене у осталим локалним и републичким институцијама, уз "историјски" буџет за 2025 имати и историјски штрајк
ОДГОВОРИТЕАрса
14.05.2025 17:18Није фер ! Ми који смо поштовали Прописе, Општину, Град, Ентитет и Државу, ми који смо у наше некретнине легализовали па тек онда градили, који смо поштовали ред и закон, ми смо испали глупи ! Зашто нас не обештетите ? Зато што сте несвршени студент, тајкунски син и неинтелигентни шибицар !
ОДГОВОРИТЕРе
14.05.2025 17:48Ништа није бесплатно. Питање је само ко плаћа. У овом случају сви грађани Бањалуке. Умјесто да се средства улажу у објекте заједничке инфраструктуре, она се дају појединцима. И то онима који су градили супротно важећим прописима. И сада су награђени. Ови које спомиње Арсо испадоше будале. Каква порука се шаље грађанима???
Ре
14.05.2025 17:58Овде се иде на легализацију градње на тудјој земљи.
Ста реци?
14.05.2025 20:59Драшкиц ухвати се ти мушког вољења града...ста се бавиш трачара и купинама...јефтиним триковима којима правиш будалама грађане који су уредно платили...да се мозда асвалтира улица и тим који добијају све гратис
ОДГОВОРИТЕШемсудин
14.05.2025 21:29Претходни комонтари имају фокус на финансијском аспекту, Оправдано. Али нико није говорио о штети која се овим прави техничком домену даље планирања и развоја града али и саашњем функциоисаеу истих система ( техничких утицаја непланских изграђених објеката на околину, даљу планску градњу, инфраструктуру водоводну, кнализациону, електро, саобраћајну, итд... Она изрека у политици : "Када је садашњост једноставна, будућост ће бти втло компликована". Много тога ће због компензовања овако изазавних проблема и техничких ограничења морати бити доста скупље, технички копликованије за изградити, па одржавати, а негдје ће бити чак и немогуће. У будућности.
ОДГОВОРИТЕПеро
15.05.2025 06:12Бесплатно даје али на наш рачун,као што даје и водоводне прикључке али на рачун водовода.
ОДГОВОРИТЕНеписмени
15.05.2025 09:31Није ти то цацевина да дијелис, то је пораз од народа,сикте у сколицу
ОДГОВОРИТЕ