"Два командира су удаљена из СШ унутрашњих послова"

"Шта је МУП Српске предузео по питању случаја у Средњој школи унутрашњих послова, гдје су два командира пријављена да су били у недозвољених радњама (непримјерен контакт) са једном малољетном ученицом те школе?", упитала је посланик листе За правду и ред у НС Републике Српске Загорка Граховац министра унутрашњих послова Синишу Карана.

Република Српска 24.03.2025 | 14:42
"Два командира су удаљена из СШ унутрашњих послова"

''Да ли је покренут поступак против два командира, да ли је случај пријављен надлежном тужилаштву и да ли је МУП отворио предмет?'', питала је Граховац.

Министар Каран је рекао да се предузимају мјере и радње и да је МУП обавијестио Окружно јавно тужилаштво Бањалука, по добијају пријаве о том случају.

''Тужилаштво је обавијештено од стране Управе криминалистичке полиције јер ученица није пријавила догађај. Ми смо то кроз наше унутрашње регулативе и правилнике открили и дошли до тог случаја. Командири су одмах удаљени из Средње школе унутрашњих послова на друга радна мјеста, а поред кривичне истраге коју радимо са надлежним тужилаштвом, покренута је иницијатива да  за покретање дисциоплинског поступка'', одговорио је министар Каран.

(БН) Фото: БН

 

Коментари / 20

Оставите коментар
Name

Ја

24.03.2025 14:45

Како кад некога хоћете да уништите хапсите и кад је пријава мутна и сумњива, а оне које чувате удаљите на друго мјесто.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре за правду

24.03.2025 18:34

Срамотно. Непрофесинално. Нељудски.

Name

Миле али не онај

25.03.2025 19:12

Казу да она двојица сто су давно опљацкала возило доставе новца са слубеним орузијем након тога по казни премјестени на обуку нових кадрова. Не знам да ли је тацно, али ако јесте онда залосно. Умјесто да робијају и буду дозивотно одстрањени из МУП-а они само склоњени на обуку. Цццццц

Name

ШПРДАЧИНА

24.03.2025 14:53

Ако је то тако што на друга радна мјеста, сто нису суспендовани? Треба да чине кривицна дјела, блате институцију и још са примају плату. Да није жалосно било би смијешно.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Петар

24.03.2025 15:05

Удаљени су на боље радно мјесто, багро безобразна, за то се иде у затвор. Овај режим је гори од било којег окупатора.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зоки

24.03.2025 15:27

Па мало се инструктори , и то провјерени заиграли с дјецом, зар да то Каран казњава? То је назалост нормално у Снсд , на свим нивоима. Јадна дјеца с таквима.

Name

Дивљи запад

24.03.2025 15:45

Зар не треба да одговарају за педофилију? Брукају службу и професију а министар треба да да оставку а њима ово није први пут да праве прекршаје...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Посматрац са тог мјеста

24.03.2025 22:22

Не требају за педофилију јер су старији од ње пар година. Друга ствар нико није просиљен ни нас сто нити је доведен у неку заблуду. Треба да одговарају због непрофесионалности и бахатости

Name

Кажем

24.03.2025 15:49

Надам се да ћете и Ви уважени министре завршити тамо гдје заслужујете, и ваш Кострешевић, стоке једне за све оно што сте уништили људе и сумњиве пријаве дајете за праве, сумњиве особе за мјеродавне, за жртве их прогласите. Ево ову двојицу сте пребацили на друго радно мјесто, а некога затварате на основу лажи и неиспитане околности, једва дочекали!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Зашто

24.03.2025 16:03

...се народ не дигне и не оде лијепо мирно стајати испред институција. Станеш и лијепо их у очи без ријечи, гледаш. Сјајан психолошки ефекат. Провјерено.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Добој

24.03.2025 16:20

Какво друго радно мјесто??? Води их куци министре, ако сте неспособни, нака вам цувају фамилију.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тако је

24.03.2025 17:17

Непријатно и кад се прочита, а камоли кад се замисли. Да је у обичној школи радио био би суспендован, а да није у тој која треба да буде узор у дисциплини и којом се хвале кад је промовишу. Вријеђају нас и потцјењују свакодневно. Превише и предуго подносимо бешчашће и понижавање од најгорих.

Name

Бањалука

24.03.2025 17:14

СРЕТЕН РИСТИЦ највеци комплексас у Бањалуци,сељак моли газде да се слика са њима и стави стори

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ник

24.03.2025 17:15

Е мој Сретене Ристицу продавацу камагре дзаба си се сликао са томпусима народ те исмијава

ОДГОВОРИТЕ
Name

300

24.03.2025 17:33

А да је твоја КЦЕРКА удбаско смеце ста би онда урадио Багроо

ОДГОВОРИТЕ
Name

Вера

24.03.2025 17:38

Шта је то удаљавање са посла? Хапси багру и на робију по 15 година, због обљубе ученице.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бјегунац

24.03.2025 19:27

И овај је медју осумњиценим.Хоце ли и он бити ознацен као бјегунац, сазнат цемо ускоро.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Данко

24.03.2025 20:00

Министре Каран докле висе да продајете маглу и да ститите педофиле у васим редовима?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Брука над брукама

24.03.2025 20:51

Добиће 40 посто већу плату од 01.априла.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Искрено

25.03.2025 06:13

Залосно на шта је спао муп није то висе онај муп.гдје се радило без опреме,без плате али радило се.срцем

ОДГОВОРИТЕ