Позитивне поруке делегација САД на путу за Русију

- Амерички председник Доналд Трамп изјавио је данас да је добио ''позитивне  поруке'' поводом састанка америчке и украјинске делегације у Саудијској Арабији, али и додао да оне не значе ништа и да је реч о ''озбиљној ситуацији''.

Свијет 12.03.2025 | 18:23
Позитивне поруке делегација САД на путу за Русију

Он је навео да америчка делегација ''у овом моменту'' путује у Русију да разговара са руским представницима у нацрту предлога који је јуче представљен у Џеди, преноси Ројтерс.

''Надам се да ћемо од Русије добити прекид ватре. Ако дође до тога, мислим да смо на 80 одсто до тога да окончамо ово ужасно крвопролиће'', поручио је Трамп.

Он је поново оптужио претходног америчког председника Џозефа Бајдена за то што је ''дозволио да почне рат''.

Истакао је да САД могу да изврше притисак на Русију, али и додао да се нада да то неће бити потребно.

''Можемо извести неке финансијске ствари које могу бити јако лоше за Русију'', рекао је Трамп.

(Тањуг) Фото: АП 

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Звекан

12.03.2025 20:05

Исцурила су ти већ 24 дана од оних обећаних 24 сата да зауставиш рат.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

12.03.2025 22:42

Путин је данас обукао униформу...сад це видјети ста то знаци...

Name

За сваку жртву

12.03.2025 21:18

најмање 5 година.

ОДГОВОРИТЕ