Човек платио изградњу целе куће а добио само пола! (ВИДЕО)

Након што се преселио из Непала у Сиднеј, Аустралија, Бишну Арјал планирао је основати породицу и изградити нови живот, плативши 700.000 аустралијских долара за изградњу куће у Едмонсон Парку.

Занимљивости 05.03.2025 | 15:25
Човек платио изградњу целе куће а добио само пола! (ВИДЕО)

Али након три године рада, човјек се вратио у своју кућу ван плана и открио на што заправо личи његова зграда. Цијела је ситуација приказана у аустралијској емисији А Цуррент Аффаир 2021., а кућа је буквално изгледала као да је преполовљена.

Једна страна куће била је потпуно равна и без иједног прозора.

"То није самостојећа кућа, није дуплекса, то је пола куће. И изгледа срамотно", рекао је он, преноси фолдер.дневник.хр.

Енглески није Арјалов први језик, али је рекао да се није пријавио на пола дуплекса.

"Обећавали су нам да ће кућа бити готова за годину дана, а ми чекамо дуге три године. Кад смо дошли видјети како градња напредује, видимо да је наша зграда другачија од онога што смо очекивали", тврдио је.

Рекао је да се скоро онесвијестио кад је надређеног питао што се догађа јер му је очито речено "то је дуплекс, полу дуплекс".

Након што је купио земљиште, Арјал је платио "ЗАЦ Хомесу" 322.400 долара за изградњу, али тврди да "није добио никакву обавијест" о промјенама планова дизајна.

Међутим, компанија каже да је Вијеће Ливерпула захтијевало да човјекова парцела буде придружена стамбена јединица. Правно писмо које је емисија "А Цуррент Аффаир" добило од "ЗАЦ Хомеса" објашњава како је Арјал био упознат те како је имао више прилика да се повуче, али је рекао да вјерује процесу.

"Када је банка питала, назвао сам их и рекао могу ли послати план, а ја сам план прослиједио банци. Нисам га гледао", објаснио је он.

Али ти су планови били за пола зграде, не баш за цијелу кућу коју је замишљао.

Да ствари буду још горе, његова се породица морала преселити у то мјесто током пандемије ковида јер му је жена била трудна, а он је губио посао.

Ипак, нису имали потврду о занимању за коју је "ЗАК Хомес" рекао да је покушавао добити већ девет мјесеци. Вијеће је међутим жељело гаранцију да ће друга половина дуплексаа бити изграђена на земљишту.

<ифраме срц="//www.yоутубе.цом/ембед/ЦКx-бсОр2јг" wидтх="560" хеигхт="314" аллоwфуллсцреен="аллоwфуллсцреен">

(независне.цом)

Коментари / 0

Оставите коментар