Трамп упозорио Европу: То би био Трећи свјетски рат!

Амерички предсједник Доналд Трамп упозорио да уколико Европа пошаље трупе у Украјину то може изазвати Трец́и свјетски свет.

Свијет 19.02.2025 | 15:30
Трамп упозорио Европу: То би био Трећи свјетски рат!

Он је позвао Кијев да одржи изборе прије постизања мировног споразума. Упозорио је европске лидере да ризикују да започну Трец́и светски рат уколико одлуче да пошаљу мировне трупе у Украјину.

Трамп је такође позвао Кијев да одржи нове изборе прије него што се постигне споразум о прекиду ватре, што је изазвало страхове да би Русија могла да искористи изборе да свргне Володимира Зеленског.

То се дешава након што су високе дипломате САД и Русије у уторак одржале историјске мировне преговоре у Саудијској Арабији, а сада амерички предсједник открива да је спреман да се састане са Путином за неколико дана.

Обрац́ајуц́и се новинарима са свог имања Мар-а-Лаго на Флориди, Трамп је синоц́ рекао да је украјинско руководство само криво јер је дозволило рат који "никада није требало да се догоди".

Он је такође упозорио да би сукоб могао да ескалира у свјетски рат уколико Европа пошаље мировне снаге у Украјину, као што је предложио британски премијер Кир Стармер уз подршку других европских лидера.

"Рат би могао да се претвори у Трец́и свјетски рат. Европа жели да пошаље трупе у Украјину. Одједном ц́ете завршити у Трец́ем свјетском рату", упозорио је Трамп.

За преговарачким столом у палати Дирија у Ријаду били су амерички државни секретар Марко Рубио, Трампов изасланик за Блиски исток Стив Виткоф и савјетник за националну безбједност Мајк Волц.

Њима су се придружили руски министар спољних послова Сергеј Лавров и савјетник за спољну политику Јуриј Ушаков.

(Курир) Фото: Схуттерстоцк

Коментари / 18

Оставите коментар
Name

Еххх

19.02.2025 15:41

Бацати Европу од ноге.Треба отпусати и Украјину и Вас.Радите ста сте и запоцели.Зид на Балтику и Пољској границу.Уса оће у Нато оће, неће направити европски одбрамбени савез...Са Путином након скидања санкција наставити сарадјивати као и раније, гдје ума интереса...Трамо цијели свијет покусава направити лоодим..Некако је Свихет презивио ону сенилну будалу.Ово говно мозда и неце.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ре

19.02.2025 18:28

Ово је изгледа до сада највећи луђак који је добио моћ да влада. Надмашит ће и оног луђака из С.Кореје. Човјечанство је у озбиљним проблемима јер није једини луђак.

Name

Истоцно Сарајево

19.02.2025 18:31

Овај је тотално поремећен , а Путин исто тако , треци свј.рат це Америка изазвати

Name

Дамир

19.02.2025 16:06

Европа треба увести америци санкције избацити мадзарску словацку из ЕУ и показати и једнима и другима да се неце преко Европе играти!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хе Хе

19.02.2025 18:23

И да приме Турску у Е.У., уколико сјевер Кипра врати Кипранима. Дамире, јеси ли ти некада чуо за дупле стандарде ?

Name

Реалан

19.02.2025 18:37

У потпуности се слазем. Основати ЕУРО савез, реформисати ЕУ и њене законе, изабцити све који не зеле европска нацела и играти по ЕУ правилима. Само тако против истока и запада, те кренути са властитим циљевима и увјетима под којим ће остатак свијета морати играти, ако зеле цивилизацију, знање и технологију. Скола и уцење као основни приоритет европског становниства

Name

Па Добро

19.02.2025 21:33

Што не избаците Британце из Е.У., они држе Гибралтар под окупацијом, Гибралтар је дио Шпаније а Британија није чланица Е.У. .

Name

Чобан

19.02.2025 16:07

Трећи свјетски рат је био давно, ово је на сцени већи 9 свјетски рат. Велики ратују на територији малих и наравно мали гину.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Слобода

19.02.2025 16:14

Доналде позови европу на одговорност

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

19.02.2025 17:31

Доналде гледај своју државу и пусти друге да живе како желе.

Name

Прле

19.02.2025 16:18

Њемацка има највисе искуства..

ОДГОВОРИТЕ
Name

МеНАГЕР

19.02.2025 16:49

Цисто да се само подсјетимо "Немам ниста против да ЕУ посаље своје трупе као мировне снаге" То је његова изјава од јуце Јел то сада поцело збуњивање народних маса Вец видјено у насој околини

ОДГОВОРИТЕ
Name

Логицно

20.02.2025 10:55

Да приме к' знању "сам пао сам се убио".

Name

Никакав си менадјер

20.02.2025 12:24

Мозда за неки оскудни схопинг центар. Русија це их доцекати са руским цоколадуцама и цвијецем?! А ти инда водј ка мулиру,је ли!? Цовјеце,није то мала дрзавица и експериментисање него најјаца војна сила бр.1 у свијету.

Name

+

19.02.2025 18:46

Овај је у праву. Какав трећи. 9. Стално траје рат по СВИЈЕТУ.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бенто

19.02.2025 23:40

Прије кандидатуре њима треба увести онавезан љекарски преглед! Хдје год се окренеш болесници на власти… како их изаберемо ноје ми јасно?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тацно

20.02.2025 10:53

Сви ратови и 1 и 2 свијетски су у ствари европски ратови који су названи свијетски,знаци ако се ратује на тлу Европе а овај је поцео деведесетих и јос траје има све сансе да прерасте у сироких размјера а хускац је З.Европа на истим таласним дузинама са и потпомогнута из ратнохускацких струја САД ...Трам је то реално сагледао опасност....

ОДГОВОРИТЕ
Name

За

20.02.2025 15:56

Украјину је давно поцео 3 свјетски рат тако да такве изјаве их не интересују

ОДГОВОРИТЕ