Режим би да прекраја вољу народа и тако наставе крађе

Измјена Закона о локалној самоуправи је кршење уставно-правног поретка и изборне воље грађана Српске, рекао је у Јутарњем програму БН ТВ Радо Савић, начелник општине Лопаре. Напоменуо је да власт само жели да скрене пажњу са стварних проблема у Републици Српској.

Република Српска 13.02.2025 | 13:00
Режим би да прекраја вољу народа и тако наставе крађе

Циљ власти, на челу са СНСД-ом, је стицање боље позиције за изборе 2026. године, а да се прије тога развласте градоначелници и начелници који су из опозиционих странака како би им се отежао положај.

„Ако се овај закон донесе то ће још више закомпликовати локалне заједнице и живот у њима, а ваљда је циљ републичке власти да у локалним заједницама оно што је народ бирао и како је народ бирао да се то имплементира. Они сматрају да је увођење неког реда само ако је по њиховом. Не. Треба да буде по прописима и по закону важећем по коме смо ишли сви на изборе.

Зашто тај закон није прије избора донесен? Него кад се видело ситуација, шта је и како је, хајде онда да употребом већине у Народној скупштини мијењамо оно што нам не одговара по одређеним локалним заједницама“, рекао је Радо Савић.

Сасвим непотребан закон Републици Српској, потребан само СНСД-у, каже Савић.

-Боље нам је да размишљамо како превазићи ову ситуацију са цијенама које су отишле у небо, о недостатку добрих, квалитетних, радних мјеста и слично. Па нико о томе не прича, само се прича о неким комбинаторикама које су у ствари у интересу владајуће партије да се прави нека што боља позиција која неће донијети ништа добро, јер видимо да се у принципу све одроњава, видимо и да наше институције постају слабије и чим нема новца и не могу се извршавати обавезе слаби држава и њена ефикасност.

Према ријечима Савића режим ипак бира да прекроји вољу грађана и да настави народни новац стављати у своје џепове.

-Народ ће рећи плаше се опозициони начелници и градоначелници за себе. Ма није у томе суштина, него се власт боји за себе, јер је свјесна да ништа добро нису направили да се подиче тиме.

Када СНСД нешто предложи јасно је да ће добити подршку у НСРС, истакао је начелник Лопара, јер, како каже, све су подредили себи.

"Мислим да идеје које се роде у извршном комитету само се забетонирају у НСРС што је лоше. Једино је добро што у Народној скупштини неко може рећи нешто о томе, па да чује народ.

Али видимо и да нема Скупштина да се избјегава разговор око тих горућих питања, јер нас занимају решења за системска предузећа, а не шта ће бити са начелницима и градоначелницима.

Измјене су могуће само ако се прво измијени Изборни закон БиХ јер на њему и почива корупција у земљи, поручено је у Јутарњем програму.

(БН) 

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

СИБИР

13.02.2025 13:20

СВАКА ТИ ЈЕ НА МЈЕСТУ ГОСПОДИНЕ Р САВИЦУ ЗИВ И ЗДРАВ БИО

ОДГОВОРИТЕ
Name

+

13.02.2025 14:19

Иза леђа прекршају вољу Народа, виђену на изборима. То никако не допустити.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ненад

13.02.2025 14:45

А ко це то забранити ?Као народ смо килави,а опозиција јос килавија.

Name

меxико

13.02.2025 14:51

И избор делегата у НСРС је воља народа

Name

//

13.02.2025 14:20

Свака част. Поштен, као и многи други из Опозиције.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цццц

13.02.2025 16:17

Сви знамо да је власт постала неподносљива, све се своди на то да се исплате пензије и будзетски корисници, и трпање у властити дзеп, привреда, здравство ,сколство на кољенима, али како скинути резим и поставити младје људе то нико незна ,резим се крије иза националиума а избори се краду

Name

Јоја.

13.02.2025 16:21

Најавите протесте,дижите народ,радите нешто.Морате бити ажурнији.

Name

Које

13.02.2025 16:10

Ли багре и стоке од полицје ,приводе постене и који се боре за народ а лопове стите,ста би са Иконом коју је бурле украо,ко је убио Вукелица,Драгицевица ,Дуровица то они не рјесавају него затаскавају и стите исто као и оне сто нам трују омладину разним опијатима ,стависе цак и поједини из полиције и власти судјелују у тим мутним пословима

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милан

13.02.2025 20:50

Ти си власт и иди ради у својој средини у којој си изабран и не паламуди!

ОДГОВОРИТЕ
Name

ОО7

14.02.2025 12:15

Зар се воља народа,не исказује кроз изборе.Или грешим?

ОДГОВОРИТЕ